Hrvati su ukrali himnu Nemcima

More bit bidne zato što su se tako zvale kad su osnovane?

Ili će, po novopovijesti ispasti da su veljeserbski hegemonisti naterali Štrosmajera, ekipu i hrvatski Sabor da akademiji daju naziv "Jugoslavenska"?

Uostalom, Jugoslavija je hervatski projekt...
Štrosmajer je bio Jugosloven koliko i Starčević. Da budem jasniji predstavljao je hrvatstvo u jeftinoj odori. Bio je strpljiviji i smireniji od tzv. Frankofurtimaša.
 
Da, tekst je napisa Antun Mihanović koji svoje djelo zanimljivo nije naslovija Lijepa naša nego " Horvatsko domovino" To je bila jedna od narodnih budnica iz doba narodnog preporoda koju je kasnije uglazbio Runjanin. Pravo da kažem tj napišem nije mi baš poznato kako je došlo do toga da djelo ovog dvojca iz 19-og stoljeća postane hrvatska himna?

Melodija je po današnjem standardu dosadnjikava ali to je produkt tadašnjeg vremena. Kroz 19-eto stoljeće formiran je taj nekakav tragični pravac hrvatske kulture, sve je bilo mrtvo ozbiljno, stalno neke tragične sudbine u književnim djelima i sl. To se održalo kroz gotovo čitavo 20-eto stoljeće, npr u hrvatskim filmovima je glavni junak imao tragičnu sudbinu. U posljednje vrijeme to se polako ipak mjenja, pa mi sad napamet film "Ustav Republuke Hrvatske".Znate ono pred kraj filma, policijac Srbin koji je posta Ante i njegova žena medicinska sestra dobii dijete na usvajanje, onaj ustašoid susjed- profesor odbacio svoja uvjerenja i posta prijatelj s njima. I taj par odlazi na vožnju motociklom, u klasičnom hrvatskom tragičarskom stilu došlo bi do pogibije u prometu ali ipak njih dvoje u tom filmu vraćaju se ivi i zdravi :per:
Iskreno, bolje da se držite tragike, to vam i ide, no humor opet najiskrenije govorim vam je katastrofa. Onaj Pervan ubode smiješnu šalu u 20 pokušaja.
 
Iskreno, bolje da se držite tragike, to vam i ide, no humor opet najiskrenije govorim vam je katastrofa. Onaj Pervan ubode smiješnu šalu u 20 pokušaja.
Pa nisi upoznat posve i imaš predrasuda, od novijih filmova ti preporučam "Kauboje" ili "Osmi povjerenik". Možda nisam ni ja dobro upoznat s srpskom scenom, ali koliko ja vidim ovo što danas što Srbi pokušavaju prodati pod humor je tragedija u odnosu na Tesnu kožu, Balkanskog špijuna i sl.
 
Pa nisi upoznat posve i imaš predrasuda, od novijih filmova ti preporučam "Kauboje" ili "Osmi povjerenik".
Jesam solidno, ne perfektno ali nisam ekspert, zaključak sam donio na osnovu onoga što sam vidio do sad. Kauboji su ok.

ali koliko ja vidim ovo što danas što Srbi pokušavaju prodati pod humor je tragedija u odnosu na Tesnu kožu, Balkanskog špijuna i sl.
To zavisi, ako govoriš o serijama poput Sinđelići onda si u pravu. Užas.
 
Štrosmajer je bio Jugosloven koliko i Starčević. Da budem jasniji predstavljao je hrvatstvo u jeftinoj odori. Bio je strpljiviji i smireniji od tzv. Frankofurtimaša.

Ma sve je to jasno ko je šta bio, nego ono što mi nije jasno što Hervatah danas, posle svega što se dogodilo, i dalje pokušavaju da prodaju jeftine fore o srpskim hegemonijama i sličnim pizhdarijama.
 
Ma sve je to jasno ko je šta bio, nego ono što mi nije jasno što Hervatah danas, posle svega što se dogodilo, i dalje pokušavaju da prodaju jeftine fore o srpskim hegemonijama i sličnim pizhdarijama.
U pravu si, no imali su oni iskrenih Jugoslovena, da ne pomisle ljudi ovdje da generalizujem, no prodavati priču o Štrosmajerovom Jugoslovenstvu je klasika podvaljivanja. Malo smo se svi udaljili od teme.
 
Hrvatski projekt je s idejne strane, stvarna provedba ideje je djelo u biti jednog jedinog čovjeka, Aleksandra Karađorđevića...

Jeste, slažem se da je on bio najodgovorniji, na srpsku žalost.

Ali, da podsetimo, Hervatah niko, sem pomalo Talijana, i možda Mađara, nije tukao po ušima da u tu "provedbu" uđu.

Aleksandar je, šta više, zashrao dva puta.

Prvi put kada je sa ološem pravio državu, drugi put kada ghovna nije amputirao i pustio niz vodu.
 
To zavisi, ako govoriš o serijama poput Sinđelići onda si u pravu. Užas.
Na RTL-u su bili prikazivali seriju "Ljubav, navika, panika", službeno je to bila humoristična serija ali ja se nisam uspja nasmijati. Prikazivali su na RTL još i "Andriju i Anđelku, to je postiglo odredjeni uspjeh ali meni baš i nisu sjeli. Svidila mi se serija "Crni Gruja".
 
U pravu si, no imali su oni iskrenih Jugoslovena, da ne pomisle ljudi ovdje da generalizujem, no prodavati priču o Štrosmajerovom Jugoslovenstvu je klasika podvaljivanja. Malo smo se svi udaljili od teme.

Tema je deplasirana.

Prvo, dotična pesma iz uvodnog posta očigledno nije hrvatska himna, drugo, sadašnja himna Srbije je takođe prekopirana i prerađena nemačka Dojčland uber ales.
 
Jeste.

Pretili, pretili i utukli ste ga vi teroristi ....
Vi teroristi?!? U mojoj
Ribar, Orešković, Jagić, rekao bih i Krleža, Kir, itd. Oni su mi prvi pali na pamet, imate niz značajnijih ličnosti koji nisu bili zasićeni ksenofobijom i zaista jesu nekolateralno bili zastupnici ideje južnoslovenskog jedinstva.
Kir? Onaj policijac što ga je ubio ustašoid iz Australije?
 
Dakle, ti zaista misliš da su Savka ili Tripalo mogli preimenovati JAZU i da nitko ne bi ni okom trepnuo

Da ti pravo rečem, tačno mi se hebe šta su mogli, a šta nisu.

Fakat je da su JAZU tako nazvali Hrvati kad su je osnovali, a da Srbi nikakvog tu udela nisu imali, kao što nisu imali ni kada ste je preimenovali u HAZU. Tako da ti svoje kontemplacije o tome šta su neki Hrvati mogli u državi u kojoj su vladali i odluke donosili sve sami Hrvati slobodno raspravi sa...nekim Hrvatom.
 
Da ti pravo rečem, tačno mi se hebe šta su mogli, a šta nisu.

Fakat je da su JAZU tako nazvali Hrvati kad su je osnovali, a da Srbi nikakvog tu udela nisu imali, kao što nisu imali ni kada ste je preimenovali u HAZU. Tako da ti svoje kontemplacije o tome šta su neki Hrvati mogli u državi u kojoj su vladali i odluke donosili sve sami Hrvati slobodno raspravi sa...nekim Hrvatom.
Dobro, a ja tvrdim da bi preimenovanje u HAZU bio drastičan čin hrvatskog nacionalizma
 
Da ti pravo rečem, tačno mi se hebe šta su mogli, a šta nisu.

Fakat je da su JAZU tako nazvali Hrvati kad su je osnovali, a da Srbi nikakvog tu udela nisu imali, kao što nisu imali ni kada ste je preimenovali u HAZU. Tako da ti svoje kontemplacije o tome šta su neki Hrvati mogli u državi u kojoj su vladali i odluke donosili sve sami Hrvati slobodno raspravi sa...nekim Hrvatom.
Pa u biti si u pravu, sve je to u biti tribalo raspraviti s Hrvato- Slovencem Zagorcem. On je često činija razne manevre i promjene smjera pa teško to malo sve pratiti...
 

Back
Top