Quantcast

Hrvati prisvajaju Teslu a u Drugom svetskom ratu su mu ubili svu rodbinu u Smiljanu!

Frtajler

Elita
Poruka
15.270
Упоређујеш Јасеновац и Сребреницу. Смешан си.
Smiješan si ti, zasto te ne smeta to što uspoređujem 1000 i 20 godina?

Radi se o tome da ako želiš na primitivnoj razini reći da je "Jasenovac hrvatska kulura", imam potpuno pravo reći da je "Srebrenica srpska kultura". Šta ja tu uspoređujem? Različiti narodi, različite kulture. Američak kultura je ubijanje indijanaca, Njemačka je Aušvic, a Ruska je Staljin

cetka

Ističe se
Poruka
2.060
.

Forumaš psmaniac napisao je gore iznad da je vidio KRVAVE maljeve iz Jasenovca...

Pitam se koliko ovaj čovjek ima godina kada je vidio jasenovačke maljeve dok su još bili krvavi...

Psmaniac kako si uspio pobjeć iz Jasenovca ?

.
Eksponati prijatelju, na kojima su tragovi krvi (vrv je tekst objašnjenja takav), nemoj da sii bukvalista.

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
14.090
.

Pa kako sad ne znaš i ne zanima te. Do juče si bio veoma izričit:
Hehehe zagazio si drito zamku.....klaap! :lol:
Znao sam da ima desetke Tesli u Hrvatskoj, za Srbiju mi je novo.
E sad od tvojih "istrijebljenih" Tesli do stotine Tesli na prostoru bivše države je nemala razlika, a svi do jednog potječu iz Like tj. Teslinog kraja.
Možda nisu ustase bile temeljite, pa im pored 20 ubijenih promaklo 300 ili vi bezgranično pretjerujete?

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.347
Smiješan si ti, zasto te ne smeta to što uspoređujem 1000 i 20 godina?

Radi se o tome da ako želiš na primitivnoj razini reći da je "Jasenovac hrvatska kulura", imam potpuno pravo reći da je "Srebrenica srpska kultura". Šta ja tu uspoređujem? Različiti narodi, različite kulture. Američak kultura je ubijanje indijanaca, Njemačka je Aušvic, a Ruska je Staljin
Alo bre vi hrvati ste poklali 20.000 Srpske dece u Jasenovcu.Deca su anđeli ma koje vere bili.O kakvoj ti tu kulturi prišaš?Ti si čoveče zlo.

psmaniac

Iskusan
Poruka
5.008
.

Aha, ja sam mislio da si ti pobjego iz Jasenovca pa govoriš o strahotama gladijatorskih borbi u jasenovcu iz prve ruke...

Ne kažem da nije bilo žrtava u Jasenovcu.
Ja samo primjećujem da su poslije takvog stravičnog iskustva sve te senzibilne srpske duše redovito išle namakat svoje dupe u ustaško more. Jasenovac im je bio taman usput na putu do mora...
Malo upada u oči, yebi ga...

Koje je tvoje mišljenje o takvim Srbima ? Srpske cifre o jasenovcu su takve da je skoro baš svaki Srbin imao nekog iz rodbine ubijenog u jasenovcu...
Nikako mi nejdu u glavu miljoni Srba koji se poslije Jasenovca slijevaju u hrvatski jadran, a rodbina im maljevima potučena u jasenovcu. Još su imali crnu goru, a oni baš idu u jasenovacland !!!
Pa kakvi su to ljudi ?

Zamisli da židovi 1946. masovno idu na skijanje u Njemačku !?
Jel mi možeš malo to elaborirat ?

.
Још једном показујеш своје плиткоумље! Ви нисте масакрирали Србе из Србије
и они веома мало знају о томе. Сензибилне Српске душе су живеле са вама
у Хрватској мислећи да су је заједно са Хрватима ослободили од усташког зла.
Мислећи да је то море њихово колико и ваше али сте им деведесетих објаснили
да за њих и њихове жртве ту више нема места.
Чудно да ово не знаш? Да ли си ти Хрват или си само празан као већина данашње
омладине? И да, Жидови иду на скијање у Немачку.

Frtajler

Elita
Poruka
15.270
Alo bre vi hrvati ste poklali 20.000 Srpske dece u Jasenovcu.Deca su anđeli ma koje vere bili.O kakvoj ti tu kulturi prišaš?Ti si čoveče zlo.
Alo bre, ne pratiš fabulu radnje.
Vladan je, u stilu klasičnog podkapacitiranog forumaša, Jasenovac nazvao hrvatskom kulturom. Prema tome, njemu se obrati, ja sam samo fino pokazao koliko je to debilno napisao.
I jebbali te "vi Hrvati", koliko je mene?

iig

Iskusan
Poruka
6.883
Дачић о легализацији усташког поклича у Хрватској: Против Срба све дозвољено
- Да ли је данас могуће било гдје у Европи одобрити употребу фашистичких симбола из Другог свјетског рата, застава, кукастог крста или поклича "Зиг хајл" и "Хајл Хитлер"?!
Од
ИН4С
-

Telegram

Ivica Dačić Ивица Дачић
Министар спољних послова Ивица Дачић оцијенио је да Одлука Високог прекршајног суда у Хрватској да дозволи употребу усташког поклича „За дом спремни“ представља још једну потврду релативизације злочина из времена фашистичке НДХ и увреду за све жртве фашизма за време Другог свјетског рата.
Он је у изјави Танјугу рекао да одлука Високог прекршајног суда у Загребу, да поклич „За дом спремни“ на почетку пјесме „Бојна Чавоглаве“ Марка Перковића Томпсона није прекршај против јавног реда и мира, заслужује реакцију међународне заједнице.
gen_204

{
– Да ли је данас могуће било гдје у Европи одобрити употребу фашистичких симбола из Другог свјетског рата, застава, кукастог крста или поклича „Зиг хајл“ и „Хајл Хитлер“?! И како објаснити да се то дешава у држави која тренутно предсједава Европском унијом. Једино тиме да је све што је уперено против Срба дозвољено – закључио је Дачић.

Иначе, је на захтјев владајућих партија у Аустрији, Народне партије (ОВП) и Зелених, одложено усвајање иницијативе за забрану усташке комеморације у Блајбургу на Одбору за унутрашњо-политичка питања аустријског парламента.

Протекле недеље су све парламентарне партије, изузев Слободарске странке (ФПО), одлучиле да поднесу заједничку иницијативу за забрану годишњег усташког окупљања у Блајбургу, којом позивају министра унутрашњих послова Карла Нехамера да размотри све правне могућности да се тај скуп забрани од идуће године.

Frtajler

Elita
Poruka
15.270
Дачић о легализацији усташког поклича у Хрватској: Против Срба све дозвољено
- Да ли је данас могуће било гдје у Европи одобрити употребу фашистичких симбола из Другог свјетског рата, застава, кукастог крста или поклича "Зиг хајл" и "Хајл Хитлер"?!
Од
ИН4С
-

Telegram

Ivica Dačić Ивица Дачић
Министар спољних послова Ивица Дачић оцијенио је да Одлука Високог прекршајног суда у Хрватској да дозволи употребу усташког поклича „За дом спремни“ представља још једну потврду релативизације злочина из времена фашистичке НДХ и увреду за све жртве фашизма за време Другог свјетског рата.
Он је у изјави Танјугу рекао да одлука Високог прекршајног суда у Загребу, да поклич „За дом спремни“ на почетку пјесме „Бојна Чавоглаве“ Марка Перковића Томпсона није прекршај против јавног реда и мира, заслужује реакцију међународне заједнице.
gen_204

{
– Да ли је данас могуће било гдје у Европи одобрити употребу фашистичких симбола из Другог свјетског рата, застава, кукастог крста или поклича „Зиг хајл“ и „Хајл Хитлер“?! И како објаснити да се то дешава у држави која тренутно предсједава Европском унијом. Једино тиме да је све што је уперено против Срба дозвољено – закључио је Дачић.

Иначе, је на захтјев владајућих партија у Аустрији, Народне партије (ОВП) и Зелених, одложено усвајање иницијативе за забрану усташке комеморације у Блајбургу на Одбору за унутрашњо-политичка питања аустријског парламента.

Протекле недеље су све парламентарне партије, изузев Слободарске странке (ФПО), одлучиле да поднесу заједничку иницијативу за забрану годишњег усташког окупљања у Блајбургу, којом позивају министра унутрашњих послова Карла Нехамера да размотри све правне могућности да се тај скуп забрани од идуће године.
E, a zašto se Dačić, Vučić, Vulin i ostali ne bune protiv ustaške kune?

iig

Iskusan
Poruka
6.883
E, a zašto se Dačić, Vučić, Vulin i ostali ne bune protiv ustaške kune?
..znači priznao si da si podanik ustaške države...i hitler je imao marku ali nikada u ona sretna vremena njemačku marku nije uspoređivao s nacizmom iako u toj i takvoj njemačkoj su postojali udruženja ogranci SS veterana...inače današnja NDH se ne prostire do zemuna tako da vulin,dačić ne prima plaću u kunama ali kada tedeskiju ne smeta zarađivati u četničkim dinarima što bi i srbima u ustašim kunama....

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.205
Ustaška himna,ustaška valuta,ustaški pozdrav,ustaške vođe,još samo srbosjeke da zadužite pa ste komplentni
Dačić o legalizaciji ustaškog pokliča u Hrvatskoj: Protiv Srba sve dozvoljeno
VN | 04. jun 2020. |

Da li je danas moguće bilo gde u Evropi odobriti upotrebu fašističkih simbola iz Drugog svetskog rata, zastava, kukastog krsta ili pokliča "Zig hajl" i "Hajl Hitler"

MINISTAR spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da Odluka Visokog prekršajnog suda u Hrvatskoj da dozvoli upotrebu ustaškog pokliča "Za dom spremni" predstavlja još jednu potvrdu relativizacije zločina iz vremena fašističke NDH i uvredu za sve žrtve fašizma za vreme Drugog svetskog rata.

On je u izjavi Tanjugu rekao da odluka Visokog prekršajnog suda u Zagrebu, da poklič "Za dom spremni" na početku pesme "Bojna Čavoglave" Marka Perkovića Tompsona nije prekršaj protiv javnog reda i mira, zaslužuje reakciju međunarodne zajednice.

- Da li je danas moguće bilo gde u Evropi odobriti upotrebu fašističkih simbola iz Drugog svetskog rata, zastava, kukastog krsta ili pokliča "Zig hajl" i "Hajl Hitler"?! I kako objasniti da se to dešava u državi koja trenutno predsedava Evropskom unijom. Jedino time da je sve što je upereno protiv Srba dozvoljeno - zaključio je Dačić.

Inače, je na zahtev vladajućih partija u Austriji, Narodne partije (OVP) i Zelenih, odloženo usvajanje inicijative za zabranu ustaške komemoracije u Blajburgu na Odboru za unutrašnjo-politička pitanja austrijskog parlamenta.

Protekle nedelje su sve parlamentarne partije, izuzev Slobodarske stranke (FPO), odlučile da podnesu zajedničku inicijativu za zabranu godišnjeg ustaškog okupljanja u Blajburgu, kojom pozivaju ministra unutrašnjih poslova Karla Nehamera da razmotri sve pravne mogućnosti da se taj skup zabrani od iduće godine.

piciginx

Buduća legenda
Poruka
39.383
Dačić o legalizaciji ustaškog pokliča u Hrvatskoj: Protiv Srba sve dozvoljeno
VN | 04. jun 2020. |

Da li je danas moguće bilo gde u Evropi odobriti upotrebu fašističkih simbola iz Drugog svetskog rata, zastava, kukastog krsta ili pokliča "Zig hajl" i "Hajl Hitler"

MINISTAR spoljnih poslova Ivica Dačić ocenio je da Odluka Visokog prekršajnog suda u Hrvatskoj da dozvoli upotrebu ustaškog pokliča "Za dom spremni" predstavlja još jednu potvrdu relativizacije zločina iz vremena fašističke NDH i uvredu za sve žrtve fašizma za vreme Drugog svetskog rata.

On je u izjavi Tanjugu rekao da odluka Visokog prekršajnog suda u Zagrebu, da poklič "Za dom spremni" na početku pesme "Bojna Čavoglave" Marka Perkovića Tompsona nije prekršaj protiv javnog reda i mira, zaslužuje reakciju međunarodne zajednice.

- Da li je danas moguće bilo gde u Evropi odobriti upotrebu fašističkih simbola iz Drugog svetskog rata, zastava, kukastog krsta ili pokliča "Zig hajl" i "Hajl Hitler"?! I kako objasniti da se to dešava u državi koja trenutno predsedava Evropskom unijom. Jedino time da je sve što je upereno protiv Srba dozvoljeno - zaključio je Dačić.

Inače, je na zahtev vladajućih partija u Austriji, Narodne partije (OVP) i Zelenih, odloženo usvajanje inicijative za zabranu ustaške komemoracije u Blajburgu na Odboru za unutrašnjo-politička pitanja austrijskog parlamenta.

Protekle nedelje su sve parlamentarne partije, izuzev Slobodarske stranke (FPO), odlučile da podnesu zajedničku inicijativu za zabranu godišnjeg ustaškog okupljanja u Blajburgu, kojom pozivaju ministra unutrašnjih poslova Karla Nehamera da razmotri sve pravne mogućnosti da se taj skup zabrani od iduće godine.
Toliko buke oko početka jedne ratne pjesme iz 1991..
Inače poklič dozvoljen samo u pjesmi pada na Ustavnom sudu.

Frtajler

Elita
Poruka
15.270
...

...

A zamisli da tek Švabe imaju nacističku himnu "Deutschland, Deutschland über alles".
Ups, pa imaju.

Poruka
20.869
A zamisli da tek Švabe imaju nacističku himnu "Deutschland, Deutschland über alles".
Ups, pa imaju.
Немају.

"Само трећа строфа је званична химна Немачке. Због проблематичних речи је интонирање прве две строфе у званичним приликама забрањено.
  • Deutschland, Deutschland über alles über alles in der Welt - Немачка, Немачка изнад свега, изнад свега на свету
Ови стихови се сматрају изражавањем десничарског става и блиско се повезују са нацистичком идеологијом."

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.205
Toliko buke oko početka jedne ratne pjesme iz 1991..
Inače poklič dozvoljen samo u pjesmi pada na Ustavnom sudu.

05.06.2020. • Srbija Danas
OGLASIO SE USTAVNI SUD HRVATSKE: "Za dom spremni" definitivno USTAŠKI POZDRAV

Saopštenju prethodila skandalozna odluka

Ustaški pozdrav NDH "za dom spremni" nije u skladu sa ustavom Hrvatske!
To je saopštio danas ustavni sud te zemlje. Sud je na taj način odgovorio na upite brojnih medija o nedavnoj odluci tamošnjeg visokog prekršajnog suda prema kojoj poklič "za dom spremni" na početku pesme "Bojna Čavoglave" kontroverznog pevača Marka Perkovića Tompsona nije prekršaj.
U saopštenju se navodi da ustavni sud ne komentariše odluke i rešenja izvan postupaka iz njegove nadležnosti.

- U odnosu na pozdrav "za dom spremni" ustavni sud je u nekoliko svojih odluka izrazio jasan stav da je reč o ustaškom pozdravu Nezavisne Države Hrvatske i da taj pozdrav nije u skladu s ustavom Republike Hrvatske - navodi se u saopštenju ustavnog suda.

nesko101

Veoma poznat
Poruka
12.347
05.06.2020. • Srbija Danas
OGLASIO SE USTAVNI SUD HRVATSKE: "Za dom spremni" definitivno USTAŠKI POZDRAV

Saopštenju prethodila skandalozna odluka

Ustaški pozdrav NDH "za dom spremni" nije u skladu sa ustavom Hrvatske!
To je saopštio danas ustavni sud te zemlje. Sud je na taj način odgovorio na upite brojnih medija o nedavnoj odluci tamošnjeg visokog prekršajnog suda prema kojoj poklič "za dom spremni" na početku pesme "Bojna Čavoglave" kontroverznog pevača Marka Perkovića Tompsona nije prekršaj.
U saopštenju se navodi da ustavni sud ne komentariše odluke i rešenja izvan postupaka iz njegove nadležnosti.

- U odnosu na pozdrav "za dom spremni" ustavni sud je u nekoliko svojih odluka izrazio jasan stav da je reč o ustaškom pozdravu Nezavisne Države Hrvatske i da taj pozdrav nije u skladu s ustavom Republike Hrvatske - navodi se u saopštenju ustavnog suda.
'I SRBIN NIKOLA TESLA JE ZNAO DA JE TO ZLOČINAČKI USTAŠKI POZDRAV.

Frtajler

Elita
Poruka
15.270
Немају.

"Само трећа строфа је званична химна Немачке. Због проблематичних речи је интонирање прве две строфе у званичним приликама забрањено.
  • Deutschland, Deutschland über alles über alles in der Welt - Немачка, Немачка изнад свега, изнад свега на свету
Ови стихови се сматрају изражавањем десничарског става и блиско се повезују са нацистичком идеологијом."
Da da, a muzika identična. :ok:
Nego, komšije, ozbiljno pitam: zašto je problem ZDS, a valuta kuna nije.

Poruka
21.099
Kerum: Srbi nam mogu spasiti sezonu. Ne moraju ni platiti, neka daju žito

c9170b1c-37ba-4419-b74c-5fdba10417cb.jpg

Screenshot: Dalmatinski portal
BIVŠI splitski gradonačelnik i poduzetnik Željko Kerum odlučio se, kao nezavisni kandidat, kandidirati na parlamentarnim izborima.
Dalmatinski portal je razgovarao s njim.
"Bio sam u dilemi ići ili ne ići. Na jesen se uvijek pokretala kampanja za lokalne izbore. Računao sam, idem na parlamentarne izbore, to mi je uvod, odmorit ću se dva mjeseca pa onda nastaviti u deveti za lokalne. Obrađujem tržište studiozno. Gledam pojedinačno sve što treba biračima. I onima koji me neće birati. Usuđujem se reći da potrebe grada Splita ne zna nitko kao što znam ja, ni rješenja ne zna nitko kao ja", rekao je Kerum.
"Srbe treba nagovoriti da dođu"

Komentirao je nadolazeću turističku sezonu. Kaže da ima rješenje.
"Ova sezona će biti loša, jesen još gora, a zima najgora. Ako iduće godine bude loše, mi smo teški patos. Mi se moramo okrenuti susjedima. Ministar turizma se treba prestati slikavati, trebao bi zvati ljude. Slovačku, Mađarsku, pogotovo Srbiju. Oni jedva čekaju doći na more. Osigurati im sigurnost, povoljne cijene i subvencije. Pustiti ljude da uživaju i odrade godišnji. Ljudi bi došli, nas bi to izvuklo ove sezone. Nama će doći nešto Mađara, Čeha, Slovaka, Slovenaca. Talijani neće doći, ali i bolje kada su zaraženi.
Srbi. Triba njih nagovoriti da dođu i oni bi došli. Da sam ministar turizma, ja bih s njihovim ministrom turizma to riješio u roku od 24 sata. Živit se mora. Treba raditi dobro, a ne zlo. Ne treba se to ni platiti. Oni su poznati proizvođači. Ima pšenice, žitarica. Neka daju žito i kukuruza. To se tako radi. Robna razmjena. Njihovi poljoprivredni proizvodi bolji su i sigurniji nego oni iz EU. Mogu donit i krmenadle pa neka jedu", kaže Kerum.
Evo jedne priče, da ne izgleda kako samo hejtujemo Hrvate.Vučić može da trguje sa Kerumom a i zagovornik je takvih dogovora u kojima Srbi stradaju a on profitira.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.