Quantcast

Hrvati prisvajaju Teslu a u Drugom svetskom ratu su mu ubili svu rodbinu u Smiljanu!

Mej bregami

Elita
Poruka
15.850
Наравно да има, колико сте му родбине покллали у 2 рата. И кућа је 2 пут горила...
Pretjerujes, u Hrvatskoj zivi 60 Tesli dok u Srbiji NULA.
Uostalom Nikoli je boravak u Beogradu ostao u lošem sjecanju tako da je ironija da ste mu zemne ostatke donijeli da pocivaju tamo gdje su ga smatrali budalom i perveznjakom i molili Boga da se ne dovede u vezu sa Srbima.

tesla bruka za srbiju.jpg

;):hahaha:

Poslednja izmena:

psmaniac

Iskusan
Poruka
5.324
Uostalom Nikoli je boravak u Beogradu ostao u lošem sjecanju tako da je ironija da ste mu zemne ostatke donijeli da pocivaju tamo gdje su ga smatrali budalom i perveznjakom i molili Boga da se ne dovede u vezu sa Srbima.

Pogledajte prilog 706863

А зашто ти је скриншат избегао назив часописа?
Чланци из часописа типа 'треће око' су баш релевантни.
А да те питам за те преживеле Тесле, јесу ли они данас
Хрвати?

Srbin sam

Primećen član
Poruka
844

Pogledajte prilog 706863

То је било у емисији где има доказа да је то подметнуто од стране хрвата и ти намерно си исекао горњи део да се то не види име новина.
КРИМИНАЛЦУ АНТИСРПСКИ.

Mej bregami

Elita
Poruka
15.850
То је било у емисији где има доказа да је то подметнуто од стране хрвата и ти намерно си исекао горњи део да се то не види име новина.
КРИМИНАЛЦУ АНТИСРПСКИ.
Ti se potrudi saznati o cemu se radi, mala pomoć, hrvatske novine ne pisu cirilicom.
Mislim da je sve jasno i sa pola mozga se vidi i razumije.

Srbin sam

Primećen član
Poruka
844
Ti se potrudi saznati o cemu se radi, mala pomoć, hrvatske novine ne pisu cirilicom.
Mislim da je sve jasno i sa pola mozga se vidi i razumije.
Мене не можеш убедити јер скоро је била емисија о овоме где се зна да су хрвати умешани у то.Тачка.Тераћеш ме да нађем емисију.

Srbin sam

Primećen član
Poruka
844
Nemaš pojma.
Pitanje, koliko dobro razumiješ sto pise u tom clanku?
Ти немаш појма антисрбине.
ЧЕЊАК су биле хрватске новине намењене за Србе,
ТЕБЕ БИ ТРЕБАЛИ СВИ СРБИ ДА ИГНОРИШУ НА ОВОМ ФОРУМУ.

Mej bregami

Elita
Poruka
15.850
Ти немаш појма антисрбине.
ЧЕЊАК су биле хрватске новине намењене за Србе,
ТЕБЕ БИ ТРЕБАЛИ СВИ СРБИ ДА ИГНОРИШУ НА ОВОМ ФОРУМУ.
Ti si primjer kako vas je lako motati oko malog prsta. O kakvom Čenjaku ti sad pises?

Vaša Visost...

Aktivan član
Poruka
1.484
.

Može li mi netko prevest što piše u onom članku iz srpskih novina na ćirilici o Tesli...
Ne znam ćirilicu, a translatorom ne mogu to zahvatit...

Nula Tesli u Srbiji ?
Baš čudno...

Ali ipak je puno čudnija ova histerija Srba oko hrvatskog građanina Tesle...
Puno bezmudog lajanja, a ništa konkretno. Ajde se usudite arbitražni sud potegnut da međunarodna ruka pravde odsječe čiji je Tesla !!! Teslin pepeo ćete tada morat vratit, a mi ćemo ga prosut u Jadran da vječno uživa u najljepšem moru na svijetu...

.

YeOldeJagge

Veoma poznat
Poruka
12.829
.

Može li mi netko prevest što piše u onom članku iz srpskih novina na ćirilici o Tesli...
Ne znam ćirilicu, a translatorom ne mogu to zahvatit...

Nula Tesli u Srbiji ?
Baš čudno...

Ali ipak je puno čudnija ova histerija Srba oko hrvatskog građanina Tesle...
Puno bezmudog lajanja, a ništa konkretno. Ajde se usudite arbitražni sud potegnut da međunarodna ruka pravde odsječe čiji je Tesla. Teslin pepeo ćete tada morat vratit, a mi ćemo ga prosut u Jadran da vječno uživa u najljepšem moru na svijetu...

.
Piše u tim novinama "Ludi naučnik sramoti Srbiju svojim glupostima i ekscentričnošću... Nadajmo se da neće nikada biti doveden u vezu sa Srbijom."

Neki korisnici osporavaju novinu kao lažnu, a neki ne.

Heart of Courage

Primećen član
Poruka
883

Pogledajte prilog 706863

Nikola Tesla prvi put je odlikovan za svoj naučni rad u Beogradu 2. juna 1892. godine. Tada mladi naučnik prihvatio je poziv rektora Beogradskog univerziteta Đorđa Stanojevića i 1. juna predveče stigao je na beogradsku Železničku stanicu. U analima je zapisano da su ga sačekali ugledni Beograđani, ali i "običan svet" koji je došao da pozdravi naučnika svetskog glasa. U dokumentu koji se čuva u Muzeju Nikole Tesle navodi se da je Tesla okupljene pozdravio rečima:

"Ja osjećam mnogo više no što mogu da kažem. Stoga vas molim da jačinu mojih osjećanja ne merite po slabosti mojih riječi. Istrgnut sam iz poslova da amo dođem i još ne mogu da se oslobodim misli i ideja, koje me, evo, i ovde prate. U meni ima nešto, što može biti i obmana, kao što češće biva kod mladih, oduševljenih ljudi, ali ako budem sretan da ostvarim bar neke od mojih ideala – to će biti dobročinstvo za cijelo čovječanstvo. Ako se te moje nade ispune, najslađa misao biće mi ta: da je to djelo jednog Srbima. Živilo srpstvo!"

Ujutro 2. juna, u pratnji tadašnjeg ministra prosvete i crkvenih poslova Andre Nikolića, za Teslu je bio priređen prijem kod kralja Aleksandra Obrenovića s kojim je, kako se navodi u svedočanstvima, mimo protokola ostao da razgovara više od sat vremena.
- Ukazom kraljevih namesnika i u ime kralja Srbije odlikovan je ordenom Sv. Save II reda, što je ujedno bilo i prvo Teslino odlikovanje za njegov naučni rad
Posle ručka, Tesla je posetio Narodni muzej, a tačno u 16 sati izašao je pred studente Velike škole, kojima je zaneseno govorio o nauci i svojim pronalascima.
Studenti su oduševljeno ispratili naučnika oko 17 sati, a on se sa njihovim profesorima i tadašnjim gradonačelnikom Beograda Milovanom Marinkovićem uputio u šetnju po Kalemegdanu.
Uveče je organizovan banket u njegovu čast u "Vajfertovoj pivari" na Topčiderskom brdu, gde je danas zgrada BIP-a.
- Večeri je prisustvovalo stotinak najviđenijih Srba tog doba, a Teslu je posebno ganulo prisustvo Jovana Jovanovića Zmaja, koga je izuzetno poštovao. Zmaj je napisao pesmu "Pozdrav Nikoli Tesli pre dolaska mu u Beograd" i lično je izrecitovao na ovom banketu. Priča se da je Tesla bio tako dirnut ovim gestom da je ustao i poljubio ruku Zmaju

Heart of Courage

Primećen član
Poruka
883

Pogledajte prilog 706863

E moj glupi trolovski ustašo :hahaha: :rotf:
Iako ima dosta trolova, zabrinjavajući je broj onih koji su poverovali u apsolutno sve, a reč je, naravno, o “Njuz netu“, tj. o njihovoj verziji istorije koja je, naravno, pojedine i iznervirala
https://www.b92.net/info/vesti/tema.php?yyyy=2018&mm=05&nav_id=1393003

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.