nojkic_problem
Buduća legenda
- Poruka
- 26.329
BEOGRAD - Neće muziku!
Hrvatsko udruženje orkestarskih i komornih umetnika (HUOKU) traži od Informativnog programa HTV da se subotnji muzički šou „Zvezde pevaju“ skine s programa zbog haške presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču! Muzička emisija je, ipak, bila na programu u subotu, ali je pitanje da li će se i dalje emitovati!
- Muzičarima zbog situacije nije ni do pesme, ni do smeha, ni do zabave - kaže Ivan Tocilj, glavni sekretar ovog udruženja.
Podršku zahtevu pružila je i poznata hrvatska pevačica Ivana Vrdoljak Vana, šire poznata po dens hitu iz 90-ih „Tek je 12 sati“, koji je otpevala u grupi ET.
- Teško je biti zabavan u ova nezabavna vremena. Neka učesnici ubuduće pevaju pesme na hrvatskom jeziku, kako bi se „razumeli“! - predložila je Vana, koja je član žirija u ovom šou-programu.
S druge strane, poznati hrvatski novinar Aleksandar Stanković, urednik emisije „Nedeljom u dva“ na HTV, za Kurir kaže da nema opravdanja za ovakav zahtev.
- Očigledno su nacionalna osećanja porasla, pa su se prelila u ovakav zahtev. Ono što se desilo u Hagu ne bi trebalo da utiče na zabavne emisije, kao što se, recimo, to desilo u Splitu pre neki dan, kad je otkazana pozorišna predstava. Zabava i Hag su dve odvojene stvari i ne bi ih trebalo mešati - ističe Stanković.
Paolo Sfeci, član Glavnog odbora Hrvatske muzičke unije, ističe da je odluka o emitovanju emisije „sramotna“.
- To je besmislena i do bola neukusna odluka. Nije svejedno bilo ni članovima žirija, zvezdama i mentorima, koji su morali da se vesele na silu, a najradije bi plakali! - izjavio je Sfeci.
Predsednik hrvatskog Helsinškog odbora za ljudska prava Zvonimir Čičak za Kurir kaže da ne razume ovaj zahtev.
- To je suludo. Zar da se u Hrvatskoj ne peva i ne veseli zbog presuda! Uskoro će praznici i stvarno ne verujem da će se to desiti - zaključuje Čičak.
Štrajkuju i glađu!
Petorica hrvatskih veterana započeli su štrajk glađu zbog nezadovoljstva haškom presudom generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Oni su kod spomenika banu Jelačiću, na glavnom trgu u Zagrebu, postavili sliku Ante Gotovine i hrvatsku zastavu i poručili da će štrajkovati dok se dvojica generala ne puste iz zatvora.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-hrvati-bi-da-proglase-zalost-za-generalima-86468.php
__________________________________________________________________
Ети и Томина браћа се досетила да штрајкују глађу. Томо, ако пусте генерале, ти си крив


Hrvatsko udruženje orkestarskih i komornih umetnika (HUOKU) traži od Informativnog programa HTV da se subotnji muzički šou „Zvezde pevaju“ skine s programa zbog haške presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču! Muzička emisija je, ipak, bila na programu u subotu, ali je pitanje da li će se i dalje emitovati!
- Muzičarima zbog situacije nije ni do pesme, ni do smeha, ni do zabave - kaže Ivan Tocilj, glavni sekretar ovog udruženja.
Podršku zahtevu pružila je i poznata hrvatska pevačica Ivana Vrdoljak Vana, šire poznata po dens hitu iz 90-ih „Tek je 12 sati“, koji je otpevala u grupi ET.
- Teško je biti zabavan u ova nezabavna vremena. Neka učesnici ubuduće pevaju pesme na hrvatskom jeziku, kako bi se „razumeli“! - predložila je Vana, koja je član žirija u ovom šou-programu.
S druge strane, poznati hrvatski novinar Aleksandar Stanković, urednik emisije „Nedeljom u dva“ na HTV, za Kurir kaže da nema opravdanja za ovakav zahtev.
- Očigledno su nacionalna osećanja porasla, pa su se prelila u ovakav zahtev. Ono što se desilo u Hagu ne bi trebalo da utiče na zabavne emisije, kao što se, recimo, to desilo u Splitu pre neki dan, kad je otkazana pozorišna predstava. Zabava i Hag su dve odvojene stvari i ne bi ih trebalo mešati - ističe Stanković.
Paolo Sfeci, član Glavnog odbora Hrvatske muzičke unije, ističe da je odluka o emitovanju emisije „sramotna“.
- To je besmislena i do bola neukusna odluka. Nije svejedno bilo ni članovima žirija, zvezdama i mentorima, koji su morali da se vesele na silu, a najradije bi plakali! - izjavio je Sfeci.
Predsednik hrvatskog Helsinškog odbora za ljudska prava Zvonimir Čičak za Kurir kaže da ne razume ovaj zahtev.
- To je suludo. Zar da se u Hrvatskoj ne peva i ne veseli zbog presuda! Uskoro će praznici i stvarno ne verujem da će se to desiti - zaključuje Čičak.
Štrajkuju i glađu!
Petorica hrvatskih veterana započeli su štrajk glađu zbog nezadovoljstva haškom presudom generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču. Oni su kod spomenika banu Jelačiću, na glavnom trgu u Zagrebu, postavili sliku Ante Gotovine i hrvatsku zastavu i poručili da će štrajkovati dok se dvojica generala ne puste iz zatvora.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-hrvati-bi-da-proglase-zalost-za-generalima-86468.php
__________________________________________________________________
Ети и Томина браћа се досетила да штрајкују глађу. Томо, ако пусте генерале, ти си крив






