Hrskavi štapici sa sirom

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.663
280403_stapici-sa-sirom_ls.jpg

Ovo mi deluje dobro iako se pece u tiganju na ulju..mozda moze i u rerni bez masnoce ..šta mislite ?

Sastojci:

2 jajeta
480g brašna
1 čaša mleka
1 veza peršuna
150 g kačkavalja
100 g feta sira
1 kašičica soli
1 kašičica šecera
10 g sode bikarbone

Cela jaja pomešajte sa narendanim kačkavaljem, feta sirom, mlekom, sitno naseckanim peršunom i dodajte šećer.
Sastojke izmešajte, pa sipajte brašno, sodu bikarbonu i so, a potom sve ponovo mešajte da dobijete testo.
Ukoliko vam je lakše smesu zamesite rukama.
Kada bude kompaktna razvucite je oklagijom što tanje.
Testo isecite na tanje trake dužine oko 10 cm i pecite ih u zagrejanom ulju sa obe strane, dok ne dobiju zlatnu boju.

Duki Lu

Elita
Poruka
24.257
Ne znam, Nina
Ja bih umesto praška za pecivo upotrebila pola kockice svežeg kvasca.
Svakako ti ide mleko, šećer, brašno
Zamesila bih kompaktno testo, isekla po želji, poređala na pek papir i pustila da malo 'odmori' pre nego što ih stavim u vruću rernu.
Koristim ventilator kada pečem sve, od mesa do kiselih testa.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Ovo lici na moje papazjanije, ali to nije hrskavo moze se reci da je sa korom ali nije hrskavo..
Ako hoces hrskavo onda uzmes kore i ovo umotas u kore pa u rernu ...i onda ce biti hrskavo a ovo....

Moze da bude hrskavo i ako ubacis nesto od zivotinjskih koza, pilece ili prasece ili svinjske...ali to nije to ovde...

Ja sam daleko daleko od dobre obicne domacice i tih recepata, ali izgleda kako postujete da sam sve vise blizi vasim opredeljenjima...
Ja navijam za stare domacice....a izgleda da mogu da prodajem trikove modernim ketering sluzbama...
Vecina su trikovi tj nije bas zdravo...bilo slatko ili slano....hrskavo kod slatkog je sa tankim slojem secer preliva ili marcipana, a kod slanog je veci izbor

buudala

Legenda
Poruka
64.569
Što me ne bi mrzelo?
Nisam ništa obećala!
Videćemo....

Mogao bi i ti časkom zamesiti
Ta, to je isto kao flekice za nasuvo a ti se dobro razumeš.
Ne mogu.
Idem da sviram, pa sutra ceo dan radim, pa uvece opet sviram, pa u nedelju prepodne spavam, a popodne opet sviram.
Ponedeljak cu verovatno opet da prespavam.
Verujem da ce tebi da uspe i rerna verzija istog testa.
Ajd,sta ti tesko....

Duki Lu

Elita
Poruka
24.257
Ne mogu.
Idem da sviram, pa sutra ceo dan radim, pa uvece opet sviram, pa u nedelju prepodne spavam, a popodne opet sviram.
Ponedeljak cu verovatno opet da prespavam.
Verujem da ce tebi da uspe i rerna verzija istog testa.
Ajd,sta ti tesko....
Ti sviraš, ja bih da planinarim malo...
I hoću da prestanem da mesim.
Možda još ovo, nije sigurno...

_----------

A, di svira$?
I šta, kakav je repertoar?
Vokal?

Duki Lu

Elita
Poruka
24.257
Probaj moglo bi.Samo stavis pek papir.Ja pravim nesto prostije.Ceo marfarin i isto toliko sira moze bilo koji i brasna da se zamesi testo i 1 ppecivo.I to je to.Razlista se pomalo.Mozete pustiti masti na volju
Naravno da može sa takvim testom od celog margarina.
To je prhko testo, kao za perece koje je spomenuo @buudala ( grdan li je nik :lol: )

Ovde je reč o testu u kojem je masnoća iz sireva i žumanaca( belance ima samo proteine), dakle za konkretan recept.
Sva testa mogu da se improvizuju po mašti i materijalu koji imamo u frižideru.
.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.