Hronologija pridruzivanja EU ili "dje'ba zapelo"?

Posle cega rast , posle sankcija kad je bilo sve puklo.
.........................................................................................
I uostalom necu vise da komentarisem , niti me komentarisite, i ne interesuju me ni 5% .
Dosao sam na temu da se malo razgibam , dok mi ovde filozofiramo novokomponovani bizmismeni rade,
bilo da su u EU ili van za sposobne to nema veze.
Cao.
 
Da li se i Vama cini da mi nikako da zatvorimo neko poglavlje. Sta smo otvorili , sta nismo ni otvorili a sta smo zatvorili? Gde smo mi na putu kao EU? Koliko je jos poglavlja ostalo? Zasto su svi drugi zatvorili poglavlja brze od nas i da li mi se samo cini?

Ja verujem da je 100% do nas ali ostavljam mogucnost za neko subverzivno delovanje vanzemaljaca, Mi6,CIA-e, britanske kraljice, Sorosa i Hrvata.
na svu srecu , zapelo je ..........tacnije, stopiralo se. BOG STITI SRBE OD ZLA.
 
samo eu

IMG_20200210_090812.jpg
 
Da li se i Vama cini da mi nikako da zatvorimo neko poglavlje. Sta smo otvorili , sta nismo ni otvorili a sta smo zatvorili? Gde smo mi na putu kao EU? Koliko je jos poglavlja ostalo? Zasto su svi drugi zatvorili poglavlja brze od nas i da li mi se samo cini?

Ja verujem da je 100% do nas ali ostavljam mogucnost za neko subverzivno delovanje vanzemaljaca, Mi6,CIA-e, britanske kraljice, Sorosa i Hrvata.

Vučićev režim fingira kako želi u EU, a zapravo ne radi ništa kako bi doveo Srbiju do članstva. EU je svjesna da je Vučić neozbiljan i da ne provodi tražene reforme pa sukladno takvom "napredovanju", Srbija ima i korespondirajući status, a to je stajanje u "vječnoj čekaonici pred vratima EU-a". Prestanu li se vlasti u Srbiji zezati, sigurno da će se učinak toga odmah i vrednovati. Zasad je onako kako Vučić želi da je. Tobože se ide prema EU, ali na način, jedan korak naprijed, dva natrag.
 
!00 % ti je da nijedna clanica EU ne bi sad mogla ispuniti ono sto je nalozeno da Mi otvaramo

Imala je i Hrvatska teže uvjete od onih koje su imale Bugarska i Rumunjska te onih 10 država iz Istočne Europe koje su se učlanile 2004. godine, pa je svejedno uspjela sve odraditi i učlaniti se. Hrvatski političari nisu trošili vrijeme dureći se što su im otežani uvjeti u odnosu na države koje su se prethodno učlanile, nego su zapeli i radili.
 
U poglavlju da je Srbija dala pristanak da Hrvatska udje u EU , bez pristanka Srbije oni nisu i mogli uci u EU.
Tako da Kosovo se mora vratiti u okvir 1244 kao deo Drzave Srbije , ne znam u kom obliku da li kao neki Kanton, Autonomija ili Konfederalna jedinica, ako hoce u EU , jer ono sad nema granicu ni prema Srbiji ni prema Albaniji.
Ti ugovori su nevalidni. Nijedna zemlja ne moze postati clanica EU ako nije ogranicena medjunarodno priznatom granicom .
(ali i ovde postoji ali kad su nam oteli jedan deo savezne teritorije-SRJ i dali drugim republikama ali to je druga prica
to unikum gluposti bivsih SCG politicara )

To je teška gluparija i mit!

Samo članice EU-a se pitaju hoće li nekoj državi kandidatkinji biti dozvoljen pristup u članstvo EU-a. Kakve veze Srbija ima sa članstvom Hrvatske u EU, kad uopće nije član te organizacije? Ne mogu vjerovati kako su neki ljudi naivni i nepromišljeni. Progutao si propagandni mamac kao grgeč, uz smiješak. Uključi mozak, nije ti glava za ukras!
 
Malo kroz salu ali tako je , nije stavljeno pred Engleze da priznaju Severnu Irsku i Hrvate -Krajinu, nije nametnuto
nekim zapadnim zemljama sud za kolonijalni genocid a onda da udju u EU ,
oli nije trazeno od Talijana da se odreknu da su Katolici i da imaju svoju novu Talijansku nepriznatu Crkvu
(kako mi ovo poznato izgleda a na Balkanu) , ni rec Buugarima za progon Muslimana, ali oni izlaze na Crno More , strateski vrlo bitno pa makar uradili sve sto ne treba , onaj u Grckoj je morao da pokloni sve aerodrome i rasproda drzavu da bi se izvukli iz kredita a proglasen kao uspesan politicar .
Niko nama ne brani da se ponasamo odgovornao kao EU , a mislite da ce to od nas napraviti EU mentalitet.
Nece , nego politicari hoce naš mentalitet a sisu da muzu od EU. E nece moci , prvo kultura i plata kao u EU
pa onda ulazak u EU.

Tzv. Krajina nije političko pitanje od 1995. godine. Nije mogla EU tražiti ništa u tom pogledu, jer su sve članice EU-a, kao i sve države svijeta, uključujući i Srbiju, priznale Hrvatsku u postojećim granicama.
 
Čisto zamajavanje , nema nništa od ulaska u EU pa makar im dubili na glavi i izbacivali vodu kroz sve otvore. Piši propalo.

Nema ništa od ulaska u EU, dok srpske vlasti ne prihvate realnost da se članstvo mora zaslužiti kroz zadovoljavanje kriterija za članstvo. Želiš li biti član neke organizacije, moraš i prihvatiti njena pravila. Ako ne želiš prihvaćati pravila, onda nemoj trošit vrijeme ni sebi ni drugima.
 
Kažu da do 2030. nema novih članica, znači čak ni MNE koja se dokazala najviše pro-zapadnom.

A u moje vreme (svako vreme je moje vreme btw), pričalo se da je 2020. neki krajnji datum.

Radi se o Prokletstvu koje aleksandar vučić donosi.

Unazad nekoliko godina, govorilo se da će Srbija postati članica EU do 2025. godine. Sad je i to upitno, ali nije to posve do EU. Da je Srbija odradila svoj dio posla, lakše bi se smekšale članice EU, koje se protive daljnjem proširenju.

S druge strane, treba se shvatiti zašto su građani EU-a protiv daljnjeg širenja. Oni većinom gledaju na države Zapadnog Balkana kao na zaostala i primitivna društva, puna tenzija i konflikata, nedovoljno zrela za demokraciju i ne žele ih u članstvu. To se odnosi na sve države Zapadnog Balkana, s time da Srbiju dodatno opterećuje stigma ratova iz 90-ih i počinjeni genocid u BiH od strane političkog i vojnog vodstva entiteta Republike Srpske, kao i proitvljenje članstvu u NATO-u i otvoreno provociranje s Rusijom.
 
Kažu da do 2030. nema novih članica, znači čak ni MNE koja se dokazala najviše pro-zapadnom.

A u moje vreme (svako vreme je moje vreme btw), pričalo se da je 2020. neki krajnji datum.

Radi se o Prokletstvu koje aleksandar vučić donosi.
Ne kontam zasto ne usisaju CG. Ona je tamo malena i beznacajna. Taman da su svi socijalni slucajevi EU to ne bi osetila. S druge strane to bi bila lazna sargarepa za Zapadni Balkan.
 
Nema ništa od ulaska u EU, dok srpske vlasti ne prihvate realnost da se članstvo mora zaslužiti kroz zadovoljavanje kriterija za članstvo. Želiš li biti član neke organizacije, moraš i prihvatiti njena pravila. Ako ne želiš prihvaćati pravila, onda nemoj trošit vrijeme ni sebi ni drugima.
Ma kakva EU ?
Članstvo u jednoj SFR smo već prošli i ne treba nam nova SFREU
 
Da li se i Vama cini da mi nikako da zatvorimo neko poglavlje. Sta smo otvorili , sta nismo ni otvorili a sta smo zatvorili? Gde smo mi na putu kao EU? Koliko je jos poglavlja ostalo? Zasto su svi drugi zatvorili poglavlja brze od nas i da li mi se samo cini?

Ja verujem da je 100% do nas ali ostavljam mogucnost za neko subverzivno delovanje vanzemaljaca, Mi6,CIA-e, britanske kraljice, Sorosa i Hrvata.

Zapelo je pre no što je počelo, još početkom 80ih godina prošlog veka, kada je Zapad počeo da vodi agresivnu kampanju kako Srbi navodnio krše prava arnautima na Kosovu iako je bilo suprotno.

EU Srbiju vidi bez Kosova, Vojvodine i Sandžaka i to je konstanta njene spoljne politike koju mi ne možemo da promenimo.

Naše članstvo u EU je besmislica tako da nisam zainteresovan za napredak te iluzije.

Moramo da se okrenemo sebi i počnemo da radimo najbolje jedni za druge. Nemci su tako uradili ali pre 200 godina.

Budemo li to predano radili narednih decenija EU će se učlanjivati u nas a ne mi u nju.
 
Zapelo je pre no što je počelo, još početkom 80ih godina prošlog veka, kada je Zapad počeo da vodi agresivnu kampanju kako Srbi navodnio krše prava arnautima na Kosovu iako je bilo suprotno.

EU Srbiju vidi bez Kosova, Vojvodine i Sandžaka i to je konstanta njene spoljne politike koju mi ne možemo da promenimo.

Naše članstvo u EU je besmislica tako da nisam zainteresovan za napredak te iluzije.

Moramo da se okrenemo sebi i počnemo da radimo najbolje jedni za druge. Nemci su tako uradili ali pre 200 godina.

Budemo li to predano radili narednih decenija EU će se učlanjivati u nas a ne mi u nju.

Provala mjeseca. Zasigurno.:hahaha:
 
Merhaba srbijanci... zalutali ste moram vas izvesti na pravi put,za pocetak da vam otvorim oci.Rekli su vam samo oborite Milosevica na granici vas ceka sest milijardi evra,Milosevic pade uhapsili ste ga i predali zlocincima a za nagradu dobiste qurac.Izvrsite privatizaciju preduzeca vi i to uradiste unistili ste privredu a za nagradu opet dobiste qurac.Pohapsite sve politicke vodje i generale u vojsci i policiji vi i to uradiste opet kao nagradu dobiste qurac.Vucicu rekose samo priznaj Kosovo kao drzavu uci cete u EU on to potpisa a vama opet qurac kao nagrada.Sad vas uvode u drugu ligu kao klaster subjekat Vucic prihvatio izgleda da su vam uvalili opet kitu.Pa dokle vise brate srbine...dje vam stane vise.
 
Merhaba srbijanci... zalutali ste moram vas izvesti na pravi put,za pocetak da vam otvorim oci.Rekli su vam samo oborite Milosevica na granici vas ceka sest milijardi evra,Milosevic pade uhapsili ste ga i predali zlocincima a za nagradu dobiste qurac.Izvrsite privatizaciju preduzeca vi i to uradiste unistili ste privredu a za nagradu opet dobiste qurac.Pohapsite sve politicke vodje i generale u vojsci i policiji vi i to uradiste opet kao nagradu dobiste qurac.Vucicu rekose samo priznaj Kosovo kao drzavu uci cete u EU on to potpisa a vama opet qurac kao nagrada.Sad vas uvode u drugu ligu kao klaster subjekat Vucic prihvatio izgleda da su vam uvalili opet kitu.Pa dokle vise brate srbine...dje vam stane vise.
Dobi ga bome i ti Srbine , ako se pišeš tako.

Nije valjda da nisi osetio?
 
nećemo mi nikad ući u eu.
ova država ne može da ispuni zadatak iz poglavlja o ekologiji. o ostalom neću ni da govorim.
kome bre treba neko ko u XXI nema regulisanu kanalizaciju.
Za to što kanalizacija nije regulisana možeš da se obratiš titoističkoj pseudoeliti kao i njihovim mentorima koji nas drže decenijama u otvorenoj ili tihoj izolaciji a sve u cilju ostvarivanja svojih ekspanzionističkih ciljeva na Balkanu.

Ili jednostavnije dave nas u gownima da bi nam uzeli sve.
 
Za to što kanalizacija nije regulisana možeš da se obratiš titoističkoj pseudoeliti kao i njihovim mentorima koji nas drže decenijama u otvorenoj ili tihoj izolaciji a sve u cilju ostvarivanja svojih ekspanzionističkih ciljeva na Balkanu.

Ili jednostavnije dave nas u gownima da bi nam uzeli sve.
Dave oni i sebe i svoje.
Kalergi Kudenhof =>SFREU
 

Back
Top