Hrišćanstvo vs Islam

Dragan Marijin

Obećava
Banovan
Poruka
94
Kada smo kod religije, šta je po vašem mišljenju bolje u ove dve naše religije na Balkanu koje su kao takve deo naše kulture.

Hrišćanstvo / EVAnđelje = štiti prava žene kao i njenih odluka i ulazi duboko u srž ženinih osećaja.

Islam kao religija ne daje vrednost na ženine osećaje. Pa i u samom Qur'anu se savetuje : NE VERUJTE ŽENI.

KAKVA SU VAŠA MIŠLJENJA ?
 
Nemojmo o mišljenjima jer ljudi još uvek ne žele da misle. Uglavnom se sve prihvata ili odbacuje šablonski a da se ne pita zašto je sve to tako.
Svaka moguća religija, učenje pa i ateizam postoje sa velikim razlogom.
Zašto?
Jednostavno što mi kao Duše trebamo sva moguća iskustva u ovom svetu. To je razlog da inkarniramo ogroman broj puta u fizičkom svetu. Inkarniramo u svakoj mogućoj naciji, religiji, boli kože, polu i statusu...
Duše koje su u Islamu trebaju baš takva iskustva, jer, sasvim je sigurno da smo ne mali broj puta bili u toj religiji, baš kao i u mnogim ili svim ostalim. To isto važi i za one koji su u Hrišćanstvu.
Da nije tako svi bismo izjurili iz bilo koje druge religije i uvukli bismo se u jednu jedinu.
Iskustva takva kakvim jesu trebaju nama kao Duhovnom Biću, Duši a ne našem ego svesnom.
Ipak, dođe dan kada iskusimo u ovom svetu sve što se da i što treba iskusiti i tada čeznemo za samo jednim, još uvek nepoznatim vratima a da mi svojim dnevnim ili budnim svesnim ne znamo koja su to. Tada duboko osetimo da takva 'vrata' postoje. I onda, zbog duhovnih zakona koji nalažu da se moramo sresti sa trakvim 'vratima' mi ih uistinu otkrijemo i osećamo se presrećnim jer baš ta vrata vode u našu završnu realizaciju.
Ta vrata su uvek direktno i Živa Učenja same suštine života nezavisno pod kojim imenom znamo tu suštinu. Ta suština je jedinstvena a ovd je poznata kao Reč Boga ili Sveti Duh (ima ih još nekoliko desetina drugih imena).
Na čelu tih učenja uvek stoji pravi i jedini Živi Bog-Čovek.
Tada shvatamo da su sve religije samo vrsta učionica za nas Duše i ništa više.
Sa Živim Učenjima dobijemo pravu priliku da se vinemo u svetove čiste svesti i ljubavi - u svetove koje religije zovu Duhovnim Kraljevstvom... Tada naša reinkarnacija završava i ovaj svet za nas postaje prošlost.
 
Kada smo kod religije, šta je po vašem mišljenju bolje u ove dve naše religije na Balkanu koje su kao takve deo naše kulture.

Hrišćanstvo / EVAnđelje = štiti prava žene kao i njenih odluka i ulazi duboko u srž ženinih osećaja.

Islam kao religija ne daje vrednost na ženine osećaje. Pa i u samom Qur'anu se savetuje : NE VERUJTE ŽENI.

KAKVA SU VAŠA MIŠLJENJA ?
Pre svega, te dve balkanske religije nisu deo nase kulture, vec su obe preuzete, tj. ispravnije receno, nametnute na silu ili ekonomskim merama neposredno posle naseljavanja slovenskih plemena na Balkan.

Drugo, Mozes li da dokumentujes da evandjelje stiti pravo zene? Ja, licno, nisam u to uveren, naprotiv, moje je glediste suprotno od tvog.

I, na kraju, obe religije su retrogradne.
 
Bolja je ona religija koja poštuje prava, osećanja i sposobnosti žena, naravno. Islam je tu samo malkice primitivniji od hrišćansva. Jel si video možda ženu popa ili patrijarha ili papu da ne kažem imama.
 
Pre svega, te dve balkanske religije nisu deo nase kulture, vec su obe preuzete, tj. ispravnije receno, nametnute na silu ili ekonomskim merama neposredno posle naseljavanja slovenskih plemena na Balkan.

Drugo, Mozes li da dokumentujes da evandjelje stiti pravo zene? Ja, licno, nisam u to uveren, naprotiv, moje je glediste suprotno od tvog.

I, na kraju, obe religije su retrogradne.
Da je svaki osvajač ostavljao iza sebe religiju i kulturu to znamo. Biblija je deo naše kulture jer se spominju židovi iz prednje Azije a prednja Azija je Balkan kao i turska. Qur'an sam je veštački, jer je prvenstveno stvoren da bi se srušila Vizantija. A da se o ženi u njemu spominje kao čoveku, to zaista nije slučaj, ili je autoru Qur'an nestalo žara za tim, dok biblija je to obradila koliko toliko na svoj način. Sada što su spisi 3 000 godina stari to je sasvim druga stvar ali iako toliko mnogo vremena do danas se te žene pa i nisu nešto usavršile ili promenile. Danas čak kao i u vreme Pharaona se šminkaju itd dok u ovom vremenu sadašnjosti imaju ozbiljne probleme sa navlačenjem šminke i nošenje iste prilikom ulogavanja u vlastiti mobilni telefon sa opcijom raspoznavanjem lica
 
Bolja je ona religija koja poštuje prava, osećanja i sposobnosti žena, naravno. Islam je tu samo malkice primitivniji od hrišćansva. Jel si video možda ženu popa ili patrijarha ili papu da ne kažem imama.
Žene ne veruju u Boga, žene veruju u ljubav bez obzira kojoj sekti pripadaju. Za žene je zato bolje da nastave dalje tako, a za muške da uče da to i nije njegovo vlasništvo.
 
Žene ne veruju u Boga, žene veruju u ljubav bez obzira kojoj sekti pripadaju. Za žene je zato bolje da nastave dalje tako, a za muške da uče da to i nije njegovo vlasništvo.
Kad sam pročitao ovo "žene ne veruju u Boga" odmah sam pomislio da ti neka religija nalaže mišljenje a da ti sam ne poznaješ žene, međutim slažem se sa ovim ostalim. Žene i muškarci imaju istu vrednost. To ti jao kao u Jing i Jangu, ne možeš reći da je jedan polaritet "bolji ili gori" od drugog.
 
Da je svaki osvajač ostavljao iza sebe religiju i kulturu to znamo. Biblija je deo naše kulture jer se spominju židovi iz prednje Azije a prednja Azija je Balkan kao i turska. Qur'an sam je veštački, jer je prvenstveno stvoren da bi se srušila Vizantija. A da se o ženi u njemu spominje kao čoveku, to zaista nije slučaj, ili je autoru Qur'an nestalo žara za tim, dok biblija je to obradila koliko toliko na svoj način. Sada što su spisi 3 000 godina stari to je sasvim druga stvar ali iako toliko mnogo vremena do danas se te žene pa i nisu nešto usavršile ili promenile. Danas čak kao i u vreme Pharaona se šminkaju itd dok u ovom vremenu sadašnjosti imaju ozbiljne probleme sa navlačenjem šminke i nošenje iste prilikom ulogavanja u vlastiti mobilni telefon sa opcijom raspoznavanjem lica
Biblija je deo judeo kulture koja nam je nametnuta silom, posredstvom Vizantijske imperije i crkve. Drugo, Quran nije vestacka tvorevina, vec parafrazirana Biblija. Muslimani veruju u istog boga kao i ti i Marija, samo sto mu je ime Alah, a ne Jahve, veruju u Mojsija, Avrama, Isusa, Mariju, itd. itd. Neshvatljivo je da se vernicima istog boga suprotstavljaju drugi vernici tog istog boga.
 
I
Biblija je deo judeo kulture koja nam je nametnuta silom, posredstvom Vizantijske imperije i crkve. Drugo, Quraaan nije vestacka tvorevina, vec parafrazirana Biblija. Muslimani veruju u istog boga kao i ti i Marija, samo sto mu je ime Alah, a ne Jahve, veruju u Mojsija, Avrama, Isusa, Mariju, itd. itd. Neshvatljivo je da se vernicima istog boga suprotstavljaju drugi vernici tog istog boga.

Između života i smrti, čovek živi u tim račvama straha i tako su nastale religije. Kroz qurac i ***** se stvara vaskrsnuće
 
Postoji samo tri načina kako su nastale najstarije religije a ove tri najnovije (hrišćanstvo, islam i new age) su samo kopije:
1. Najverovatniji. Iz mašte predpotopnih civilizacija koje su bile na mnogo većem nivou svesnosti nego mi.
2. Manje verovatan. Preneli nam vanzemaljci.
3. Najmanje verovatan. Lično se Bog spustio na Zemlju i sam osmislio religije.
 
Postoji samo tri načina kako su nastale najstarije religije a ove tri najnovije (hrišćanstvo, islam i new age) su samo kopije:
1. Najverovatniji. Iz mašte predpotopnih civilizacija koje su bile na mnogo većem nivou svesnosti nego mi.
2. Manje verovatan. Preneli nam vanzemaljci.
3. Najmanje verovatan. Lično se Bog spustio na Zemlju i sam osmislio religije.
Bravisimo, pa sama reč RELIGION daje do znanja da se pokušaje nešto da poveže što je nekada postojalo.

Crno More a nigde crnca
 
Islam je u dobroj meri bleda kopija judeo-hrišćanskih mitova.Sve je to manje više isto naklapanje,prorok Muhamed je bio jako kontroverzan lik ništa manje od biblijskih proroka kao što su Mojsije i ostala družina.Sve te ideje su imbecilne do bola,zamisli rođen si u grehu rođen si grešan pa moraš da se iskupiš tokom života samo zato što si rođen yebote.Ili oni što za sebe viču da su izabran narod da ih je bog izabrao a svi drugi su goji,to je klasičan fašizam nek priča ko šta hoće.I šerijat je klasičan fašizam gde su nemuslimani građani drugog i trećeg reda i gde mora da se plaća jizziya tj harač samo zato što nisu muslimani itd itd. Avramske vere su vreća gowana
 
Islam je u dobroj meri bleda kopija judeo-hrišćanskih mitova.Sve je to manje više isto naklapanje,prorok Muhamed je bio jako kontroverzan lik ništa manje od biblijskih proroka kao što su Mojsije i ostala družina.Sve te ideje su imbecilne do bola,zamisli rođen si u grehu rođen si grešan pa moraš da se iskupiš tokom života samo zato što si rođen yebote.Ili oni što za sebe viču da su izabran narod da ih je bog izabrao a svi drugi su goji,to je klasičan fašizam nek priča ko šta hoće.I šerijat je klasičan fašizam gde su nemuslimani građani drugog i trećeg reda i gde mora da se plaća jizziya tj harač samo zato što nisu muslimani itd itd. Avramske vere su vreća gowana
Pa bravo. Ako posmotriš i samu Bibliju malo bolje videćeš da u njoj postoji dosta filozofije koja je opet sa naših prostora
 
U samom Kuranu stoji da je on objava samo ranijih objava iz Indžila i Tevrata(Jevanđelja i Tore). Tako da je i te kako "povezan" sa Biblijom..cilj je bio kako kaže Muhamed da se te stare objave ponovo istaknu premda su Jevreji i Hrišćani nadodali što šta pa sada je Muhamedu to ponovo objavljeno. To je suština Islama.
 
Pa muslimani veruju da je Biblija korumpirana tj izmenjena namerno i da se u pravoj verziji najavljuje dolazak pravog proroka odnosno Muhameda,a kad pogledaš Kuran vidiš da je to samo nastavak dranja i vreke jednog besnog boga.Tokom cele knjige šta ko radi on samo preti vatrom i strašnim mukama,smehotresno.
 
Da, ali misliš li recimo kao neko ko bi mogao proniknuti u tačnost navoda jedne ili druge strane da bi neki hrišćani toliko skratili Sveto Pismo i toliko stvari izbacili kao što kažu muslimani? Onako više te pitam sa literarnog aspekta.
Sve je moguće Biblija je prevođena bezbroj puta ovo danas što imamo je pitaj boga koja verzija tih spisa i svakako da odudara od originala.Mnogi recimo veruju da je starogrčka reč virgo predstavlja mladu ženu a ne devicu pa je posle prošla ta priča o devici i bezgrešnom začeću itd itd. Problem kod muslimana je što im je to jako slab argument kao pisalo je a vi ste obrisali i nikom ništa,slabo je to i neuverljivo,baš kao i sve te religije jer izuzetne tvrdnje zahtevaju izuzetne dokaze.
 
Problem kod muslimana je što im je to jako slab argument kao pisalo je a vi ste obrisali i nikom ništa,slabo je to i neuverljivo,baš kao i sve te religije jer izuzetne tvrdnje zahtevaju izuzetne dokaze.

Da, zanimljivo je..to. Jeste slab argument. Ok, hvala ti na odgovoru. Ali oni će ipak reći da je Alah otkrivo Muhamedu da je to tako. Naravno, ne bih te dalje sa ovom temom zadržavao ako imaš šta još u vezi ovoga slobodno reci.
 
Kada smo kod religije, šta je po vašem mišljenju bolje u ove dve naše religije na Balkanu koje su kao takve deo naše kulture.

Hrišćanstvo / EVAnđelje = štiti prava žene kao i njenih odluka i ulazi duboko u srž ženinih osećaja.

Islam kao religija ne daje vrednost na ženine osećaje. Pa i u samom Qur'anu se savetuje : NE VERUJTE ŽENI.

KAKVA SU VAŠA MIŠLJENJA ?

O ćemu ti pričaš? Obe religije su ženo mrzačke kod njih je žena niže biće.
 

Back
Top