Hrišćanstvo u Indiji

Rimokatolička crkva bi trebala da odgovara za spaljivanje biblioteka
i zločine nad ljudima, a ne da sebi pripisuje zaslugu kako je jeretike
izvela na pravi put.
Bilo je mislim tema i razgovora na temu dal ima ili nema univerzalnih "dobro" -* "loše".
Ovo je divan primer moje teze da ne postoiji univerzalno dobro ili loše.
Za RKC spaljivanje jeretičkih knjiga i jeretika je poželno i dobro i ne smatraju da treba da za to odgovaraju. Za mene i tebe je valjda jasno.
I šta sad?
 
Kad pomenu Pavleta. Ovo hriscanstvo koje ti sad upraznjavas je Pavletovo i dosta izmenjeno u odnosu na ranije hriscanstvo. On je od cisto rasisticke jevrejske religije napravio malko univerzalniju.
pavle i drugi apostoli su širili hristovu reč. nijednu suštinu poruke nije prećutao ili doda, međutim narod je imao drugu veru i druge običaje, a prihvatajući hrista zadržali su običaje.
sad, neko ko je slabije informisan o suštini on se hvata običaja i kaže "pa različito je".
na liturgijama obično se pevaju psaltiri i čita jevanđelja. pošto pravoslavlje se drži i svetog predanja, onda to ljudima nije jasno jer, kažu, pa nema to u bibliji.
ukratko na tvoj post hrist je propovedao po judeji a pavle po ko zna kojim sve gradovima.
 
S obzirom da je svemoguć, postoje i bolji načini. Bar po mom mišljenju. Ali opet ne kapiram, šta "pobeđuje"? Možda je samo pogrešan termin u pitanju.

Ovako pise pa ti mozda nadjes bolji termin
Njega bog vaskrse razdresivsi muke smrti jer ne bese moguce da ga ona drzi.Misli se na smt.Ona mu nije mogla nista.
I daj sad termin a da ne bude pobedjuje
 

Back
Top