Hrišćanski rok - stav crkve?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.005
Na zapadu postoji ceo ogranak roka posvećen Isusu i hrišćanstvu. Kakav je stav pravoslavne crkve prema tome? Da li brani, jer koliko vidimo, toga nema (da sam ja primetio) u pravoslavnim zemljama?

1698987456935.png

Nije samoi slušaje u pitanju. Na zapadu imaš ceo žanr Christian Rock gde hvale Isusa i hrišćanske vrednosti. Šta bi bilo kada bi se oformio takav bend ovde, obučeni kao rokeri (kao ti gore na slici), duge kose, kožne pantalone, tesne majice, istetovirani a pevaju "Isus je naš spasitelj"

Nije samoi slušaje u pitanju. Na zapadu imaš ceo žanr Christian Rock gde hvale Isusa i hrišćanske vrednosti. Šta bi bilo kada bi se oformio takav bend ovde, obučeni kao rokeri (kao ti gore na slici), duge kose, kožne pantalone, tesne majice, istetovirani a pevaju "Isus je naš spasitelj"
A jel se po tebi treba zabraniti takvima da pevaju i slave Isusa ???
...Isus je jednom ,mada u drugom kontekstu,rekao da "...ukoliko niko ne slavi Boga/ Njegovog Sina a zna se ko su prvicno prozvani da to cine (misli se na vernike) - kamenje ce progovoriti..."
Evo tog komentara:

Luka 19,37-40:
"...A kad se približi već da siđe s gore Maslinske, poče sve mnoštvo učenika u radosti hvaliti Boga iza glasa za sva čudesa što su vidjeli,
Govoreći: blagosloven car koji ide u ime Gospodnje! mir na nebu i slava na visini!
I neki fariseji iz naroda rekoše mu: učitelju! zaprijeti učenicima svojijem.
I odgovarajući reče im: kažem vam: ako oni ućute, kamenje će povikati..."

Da dragi moji forumasi,Bozje se ime treba slaviti uvek,u svaku priliku a svakako i pesmom pa se u tom smislu ne trebamo gaditi nikoga koji to radi a deluje nam mozda nekako "prljavo neadekvatno obuceno"...
Jer ako i oni ucute - kamenje ce "propevati" !!!

Mislio sam da crkva gleda na sve rokere kao na antihriste?
Antihrist nije i ne moze biti niko ko slavi Isusa vec suprotno...e sad dali taj sto peva o Isusu zaista zivi u skladu sa verom koju ispoljava pevanjem to je sasvim druga stvar i to svakako povlaci licnu odgovornost pred Bogom za licne grehe ukljucujuci i licemerje ( u stilu " slusaj me sta pevam a ne gledaj kako zivim...") .

Ja sam mislila da je tema o roku trajanja hrišćanstva.. :confused: isteko im rok il tako nešto..
Ovo me podseti na interesantan zaključak kojeg je nedavno izneo Velja Abramović, a rekao je da sve vodi na mogućnost da neko rokne atomsku na Jerusalem i tako jednim potezom uništi sve Avramske religije.
Naravno, Velja je dodao kako bi se tim potezom otvorio prostor za naučnu, Teslinu religiju, koju on, uzgred, sve vreme propagira. :ceka:

Ovo me podseti na interesantan zaključak kojeg je nedavno izneo Velja Abramović, a rekao je da sve vodi na mogućnost da neko rokne atomsku na Jerusalem i tako jednim potezom uništi sve Avramske religije.
Naravno, Velja je dodao kako bi se tim potezom otvorio prostor za naučnu, Teslinu religiju, koju on, uzgred, sve vreme propagira. :ceka:
Velja je pouzdan izvor dezinformacija :p

Back