Хришћански мисионари

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.692
Нешто ми није јасно. Исус је својим директним ученицима рекао да
иду по свету и све народе крсте у име Оца, Сина и Светога духа.
Зар није логично било да даље ти ученици имају своје ученике
који ће наставити ту праксу?

Зар стварно они који данас мисионаре мисле да су равни апостолима
и да су способни да такав задатак на себе преузму?
 
Сећам се, пре нешто више од двадесет година, седне у бусу
нека старија госпођа поред мене. Прво пита нешто везано
за станице. После већ рене у причу. Ето није данас младима
лако, како Ви живите? И тако у неко ћаскање, да би ми до
последње станице увалила брошуре и број телефона.
Јел то хиришћански мисионар? Уваљује нешто ко кукавица
јаје. Нити каже ко је, нити шта је, нити шта хоће. Нити ми
улива поверење да бих ја њу нешто питала, нето она мене
запиткује и заговара.
 
Зар стварно они који данас мисионаре мисле да су равни апостолима
и да су способни да такав задатак на себе преузму?
Знаш како се каже ако је свештеник грешан није његова служба. Свештеници су наследници апостола и од Бога им је пренесена благодат за службу и мисионарење. Кад је неки наш краљ пришао сеоском свештенику да му целива руку и затражи благослов а овај свештеник се измаче и мало препаде...а краљ каже: не целивам ја руку вама него Ономе кога ви представљате. А исто тако те речено је да су свештенички греси дупло тежи него код мирјана. Више им је дато.
 
Kako se to prenosi blagodat?
rukopolaganjem
kao hristos apostolima, ovi episkopima i tako redom do današnjih dana.
hrist je preneo nesavršenim apostolima ovi nesavršenim episkopima i tako redom. čovek je nesavršen ali ono što predstavlja je savršeno preko božanske liturgije.
kao što u vojci pozdravljaš kapetana ili simbol vojske srbije a ne čoveka.
 
Зар стварно они који данас мисионаре мисле да су равни апостолима
и да су способни да такав задатак на себе преузму?
misle čak i da su više od apostola. imaju direktnu vezu sa jehovom. ne moraju u praksi da žive hrišćanski bitno je da propagiraju teoriju svog kulta jer marširaju ko jeremija.
 
Pa zanima me kakva je razlika između čoveka koji je dobio blagodat i onog koji nije? I da li blagodat može da dobije običan čovek koji nije sveštenik? Ili nehrišćanin?
može blagoslov da učini nešto.
darovi sv. duha nije rezervisano samo za monaštvo i sveštenstvo.
kako ne mogu svi biti hirurzi (pa čak i onaj što je završio medicinu), tako ne može svako biti sveštenik a naročito monah.
 
Знаш како се каже ако је свештеник грешан није његова служба. Свештеници су наследници апостола и од Бога им је пренесена благодат за службу и мисионарење. Кад је неки наш краљ пришао сеоском свештенику да му целива руку и затражи благослов а овај свештеник се измаче и мало препаде...а краљ каже: не целивам ја руку вама него Ономе кога ви представљате. А исто тако те речено је да су свештенички греси дупло тежи него код мирјана. Више им је дато.
Sveštenici ili monasi?
 

Back
Top