HRISCANIN SAM JER. . .

pa oda si ravnopravni ucesnik,sto ne bi bila:super:
i sta kazes Isus ti nije simpatican?

Ma simpatičan je on meni...ali mi se ne uklapa u koncepciju svakodnevnog života, logike i razuma...i potpuno razumem strah od korišćenje slobodne volje.

Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "

Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima.
 
Jel ja tebe nečim ugrožavam?
Ja jesam hrišćanka, krštena sam...i to bi bilo sve...ne znači da sam uskraćena za ljubav, moral, savest..ako ne verujem u Hrista.
Nigde nisam rekla da ti negde grešiš...veruj u šta hoćeš, ali pusti i mene da ne verujem.

Koliko puta moram da ponovim da to niko nije rekao. :rotf:
A zato si onda hriscanin?
Mislim to je naslov teme , pa odgovori na nju. :mrgreen:
 
Ma simpatičan je on meni...ali mi se ne uklapa u koncepciju svakodnevnog života, logike i razuma...i potpuno razumem strah od korišćenje slobodne volje.

Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "

Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima.

pa Duh Sveti je Bog to jest LJubav pa ako imas nesto protiv ljubavi tebi je vec pakao u dusi /ovde ne mislim na tebe licno nego objasnjavam/,a to da nece u Raj svi koji se obracaju Bogu samo formalno mislim da je jasno. i Raj,Carstvo Nebesko... i Pakao Vecno Prokletstvo. . .su stanja duha. Zasto mislis da bi Bog dao ljudima slobodnu volju ako ne smeju da je koriste?to deluje sadisticki,zar ne?
mozes ciniti sta hoces ali nije ti sve korisno:super:
 
pa Duh Sveti je Bog to jest LJubav pa ako imas nesto protiv ljubavi tebi je vec pakao u dusi /ovde ne mislim na tebe licno nego objasnjavam/,a to da nece u Raj svi koji se obracaju Bogu samo formalno mislim da je jasno. i Raj,Carstvo Nebesko... i Pakao Vecno Prokletstvo. . .su stanja duha. Zasto mislis da bi Bog dao ljudima slobodnu volju ako ne smeju da je koriste?to deluje sadisticki,zar ne?
mozes ciniti sta hoces ali nije ti sve korisno:super:

Prirodna stanja duha...ili prisvojena?
Pa to pričam sve vreme...Bog jeste sadista.....sve vam je dao, ali i ograničio slobodu korišćenja.
Ne možeš činiti šta hoćeš...imaš li savest?
I ne možeš misliti isključivo na svoju korist...
 
Prirodna stanja duha...ili prisvojena?
Pa to pričam sve vreme...Bog jeste sadista.....sve vam je dao, ali i ograničio slobodu korišćenja.
Ne možeš činiti šta hoćeš...imaš li savest?
I ne možeš misliti isključivo na svoju korist...

zna se ko je sadista,da ga ne pominjem!
to mazohisti vole da tripuju da ih Bog muci iz zabave:dash:
smeta ti savest:dontunderstand:
korist ne u materijalnom smislu,svi smo mi u istom loncu,i svima nam je cilj da budemo srecni,ako je Bog tu da nam pomogne da se snadjemo to je odraz Njegove ljubavi,kompleksna tema :rtfm:
vera se uglavnom sastoji od verovanja ali za neverne tome uvek ima i dokaza:super:
 
zna se ko je sadista,da ga ne pominjem!
to mazohisti vole da tripuju da ih Bog muci iz zabave:dash:
smeta ti savest:dontunderstand:
korist ne u materijalnom smislu,svi smo mi u istom loncu,i svima nam je cilj da budemo srecni,ako je Bog tu da nam pomogne da se snadjemo to je odraz Njegove ljubavi,kompleksna tema :rtfm:
vera se uglavnom sastoji od verovanja ali za neverne tome uvek ima i dokaza:super:

Ja sam razumela da tebi smeta savest...ja umem da se doziram bez Bože...
Hrišćanstvo je učenje....vera je nešto drugo...
 
Nisu trebali ni na šta da te teraju, Isus bi te nahranio....i obrazovao...:mrgreen:
Joj kako volis sve pogresno da citas. :hahaha: Elem svaki roditelj radi ono sto smatra da je najbolje za svoje dete.
Oprosti molim te svojim roditeljima sto su te na silu krstili. :):
Iako si prisilno krstena , takodje nemas nikakvu prisilu da budes Hriscanka. Kao sto ja nemam prisilu da se dalje obrazujem iako su me naucili da citam.

Sto znaci , na ovoj temi ti nije mesto.
 
Joj kako volis sve pogresno da citas. :hahaha: Elem svaki roditelj radi ono sto smatra da je najbolje za svoje dete.
Oprosti molim te svojim roditeljima sto su te na silu krstili. :):
Iako si prisilno krstena , takodje nemas nikakvu prisilu da budes Hriscanka. Kao sto ja nemam prisilu da se dalje obrazujem iako su me naucili da citam.

Sto znaci , na ovoj temi ti nije mesto.

Ali to ne iskljucuje mogucnost da to sto radi je pogresno. Eto kada si vec kod hrane, jedna od gresaka roditelja je to sto kljukaju svoju decu do iznemoglosti, daju im slatkise u prevelikim kolicinama kako bi ih smirili sto dovodi do gojaznosti ili preterane debljine dece, sto opet kasnije ima za posledicu pojavu niza bolesti povezanih sa debljinom.
 
Može da laže ko šta hoće, ali u Srbiji su ljudi hrišćani jer ovde preovlađuju hrišćani, i hrišćanska mitologija se prenosi s kolena na koleno, i deca se uče od malena da postanu hrišćani.

Oni koji najviše brane hrišćanstvo, da su se kojim slučajem rodili u Teheranu sa istim žarom bi danas branili Islam.

To su činjenice, iako ne zvuče prijatno (za vernike)
 
Joj kako volis sve pogresno da citas. :hahaha: Elem svaki roditelj radi ono sto smatra da je najbolje za svoje dete.
Oprosti molim te svojim roditeljima sto su te na silu krstili. :):
Iako si prisilno krstena , takodje nemas nikakvu prisilu da budes Hriscanka. Kao sto ja nemam prisilu da se dalje obrazujem iako su me naucili da citam.

Sto znaci , na ovoj temi ti nije mesto.

pa cim je na temi tu joj je i mesto, ovo je otvorena tema:rtfm:
zar cemo da se zatvaramo u krugove istomisljenika ?gde je tu ljubav?:sad2::sad2::sad2:
 
Može da laže ko šta hoće, ali u Srbiji su ljudi hrišćani jer ovde preovlađuju hrišćani, i hrišćanska mitologija se prenosi s kolena na koleno, i deca se uče od malena da postanu hrišćani.

Oni koji najviše brane hrišćanstvo, da su se kojim slučajem rodili u Teheranu sa istim žarom bi danas branili Islam.

To su činjenice, iako ne zvuče prijatno (za vernike)

da,da ali razuman covek se ne oseca prirodno u religiji koja mu uskracuje slobodu tako da bi kad tad dosao do Hriscanstva:super::super::super::super:
mitologija?????:rtfm:
 
ja ne nadjoh nista sto mi uskracuje slobodu:dontunderstand:
o cemu pricamo,ako sami sebi postavljate okove ne krivite Boga za to:dash:

Zivis li ti uopste po hriscanskim pravilima? Mislim da ne zivis:mrgreen:, zato i ne vidis okove hriscanstva. Nego samo dolazis i blebeces o hriscanstvu kao rastimovani instrument, sto radi vecina hriscana. Onog trenutka kada se budes pridrzavala svi pravila koje postavlja biblija shvatices da je takav zivot zapravo zivot roba. Meni je to jasno i bez toga da zivim tim zivotom.

edit hriscanstvo pre svega uskracuje male licne slobode.
 
to sa hormonima se u hriscanstvu naziva strast to jest telesna ljubav.:cmok2:
inkvizicija je tipican primer delovanja fanatika,
zdrav razum 100%
a cime je ucenjen?ucena je samo nacin da razne hriscanske sekte manipulisu neupucenim narodom iz samo sebi znanih razloga:dash:
Jel ima josh neka ljubav i da li se hemijski razlikuje od ove telesne?
Fanatici su isto Hrishcani.
Ucena je Bozija kazna. Ne pricham o bilo kakvoj sekti.
 
Ali to ne iskljucuje mogucnost da to sto radi je pogresno. Eto kada si vec kod hrane, jedna od gresaka roditelja je to sto kljukaju svoju decu do iznemoglosti, daju im slatkise u prevelikim kolicinama kako bi ih smirili sto dovodi do gojaznosti ili preterane debljine dece, sto opet kasnije ima za posledicu pojavu niza bolesti povezanih sa debljinom.

Da a krstenjem im prave neverovatnu pometnju i teraju ih da pishu o svom nesrecnom detinjstvu na hriscanskim temama.
Bitno je da se vi izvanredno osecate prozivajuci hriscane na jednom pokusaju lepe teme o nasoj veri.
Da moderator nije pristrasan , pobrisao bi vam svima postove.

Da ste na jevrejskom forumu bili bi banovani. Sto ne odete na neki muslimanski ili jevrejski forum pa tamo gnjavite njih , vera im je prilicno slicna pa mozete imati iste argumente i rasprave.
Nego sto je covek bolji prema vama i trudi se da lepo razgovara to ste vi sve gori.
I posle nas ubedjujte da imate zdrav razum i da vas ne opsedaju demoni. :hahaha:
 

Back
Top