HRISCANIN SAM JER. . .

O kojoj muci pričaš?
Koje to muke imaju hrišćani???
Je li to nešto što drugi ljudi imaju ili samo hriščani???

Pa hriscani se bore da budu bolji ljudi.(tj trebalo bi)
Ne veruju da je to kakvi jesu konacno i zavrsno stanje. Nego se bore da se poprave.
Kod Jean Pol Sartra imas vrlo slicno ucenje iako je on ateista, i divnu knjigu koja se zove Egzistencijalizam je Humanizam gde je to objasnjeno. On je bio veliki protivnik Frojdove teorije.

Covek koji nije hriscanin nema nikakvu 'obavezu' da se bori , i slobodan je da povladjuje svojoj sujeti i svakoj svojoj zelji. Njemu je utoliko lakshe.I on je u svom traganju za svojom istinom , sklon da prihvati ucenja koja povladjuju njegovim zeljama i tako umiruje i zavarava svoju savest. Najgori primer su satanisticke sekte ali to je stvarno krajnjost.

A ja recimo kad pozelim da opsujem coveka koji me nagazio u autobusu , suzdrzim se iako bi mozda bilo lakse da sam opsovao. Psovke su dobar primer , hriscani treba toga da se suzdrzavaju , a nehriscane nista ne obavezuje na to.
Ali zato nehriscani imaju neverovatne porive da psuju svetinje , zezaju hriscane i cine sve da im otezaju borbu da budu bolji.
 
Poslednja izmena:
aj molim te pojasni ovo PRIMI, kako mogu da generalizujem Boga koji je sveprisutan svemoguc sve:!Hrist jeste dosao da nam objasni neke stvari.jesi li citala Jevandjelje?

Pojasni ti meni ko su "ostali"?
Podloga na koji se prima ljubav, kao osećanje...ne možeš da kažeš da su hrišćani puni ljubavi, samo zato što su hrišćani...nisu ni svi ljudi isti...
Generalizuješ hrišćane i nehrišćane....kažem ti da je ljubav primarni motiv u svemu, u životu...religijska pripadnost je najmanje bitna...niti iko ili išta može da ti u srce usadi nešto što ne prihvataš.
Čitala...koja je poenta?
 
Hriscanin je pre svega slobodan covek koji se trudi da zastiti svoju slobodu,da sacuva zdrav razum ili da svoj razu ucini zdravim,ne odbacuje nauku niti se zgrazava od onih koji imaju suprotno misljenje jer mu je za svaki potez inspiracija LJubav:heart:
 
Hriscanin je pre svega slobodan covek koji se trudi da zastiti svoju slobodu,da sacuva zdrav razum ili da svoj razu ucini zdravim,ne odbacuje nauku niti se zgrazava od onih koji imaju suprotno misljenje jer mu je za svaki potez inspiracija LJubav:heart:
Slobodan jeste, ali je ucenjen.
Zdrav razum... Diskutabilno.
Koje mishljenje imate prema nauci smo videli(inkvizicija).
Ljubav su hormoni i endorfin.
 
Pojasni ti meni ko su "ostali"?
Podloga na koji se prima ljubav, kao osećanje...ne možeš da kažeš da su hrišćani puni ljubavi, samo zato što su hrišćani...nisu ni svi ljudi isti...
Generalizuješ hrišćane i nehrišćane....kažem ti da je ljubav primarni motiv u svemu, u životu...religijska pripadnost je najmanje bitna...niti iko ili išta može da ti u srce usadi nešto što ne prihvataš.
Čitala...koja je poenta?
poenta za citanje je da bi mogla ravnopravno da ucestvujes u razgovoru.
kada kazem Hriscanin ne mislim na pripadnost bilo kakvoj verskoj zajednici vec na one koji veruju da je Hrist Sin Bozji,Bog. a ostali su oni koji jos uvek to nisu shvatili:super:
a nigde ne izgledaju gluplje i jadnije ljudi puni mrznje i predrasuda nego kad se deklarisu kao Hriscani.Prema tome KAD KAZEM HRISCANI MISLI NA ONOG KO STVARNO VERUJE U HRISTA a ne samo formalno sto je cest slucaj:)
 
Ehm Katolici.
Znaci treba da dajes injekcije svaki dan sebi i ... :)
Pa niste ni vi nevini. Imash ubijanje bogumila ovde u Srbiji. A to shto su katolici odgovorni za inkviziciju, ne znachi da nisu Hrishcani kao i vi.
Shto se tiche ljubavi, mogu da je osete i ljudi koji ne veruju u Boga. Rekao sam ti shta je ljubav. Bezboznici mogu da osete ljubav isto kao i vi(bez ubrizgavanja supstanci, totalno prirodno).
 
poenta za citanje je da bi mogla ravnopravno da ucestvujes u razgovoru.
kada kazem Hriscanin ne mislim na pripadnost bilo kakvoj verskoj zajednici vec na one koji veruju da je Hrist Sin Bozji,Bog. a ostali su oni koji jos uvek to nisu shvatili:super:
a nigde ne izgledaju gluplje i jadnije ljudi puni mrznje i predrasuda nego kad se deklarisu kao Hriscani.Prema tome KAD KAZEM HRISCANI MISLI NA ONOG KO STVARNO VERUJE U HRISTA a ne samo formalno sto je cest slucaj:)
:):hvala:
 
Slobodan jeste, ali je ucenjen.
Zdrav razum... Diskutabilno.
Koje mishljenje imate prema nauci smo videli(inkvizicija).
Ljubav su hormoni i endorfin.

to sa hormonima se u hriscanstvu naziva strast to jest telesna ljubav.:cmok2:
inkvizicija je tipican primer delovanja fanatika,
zdrav razum 100%
a cime je ucenjen?ucena je samo nacin da razne hriscanske sekte manipulisu neupucenim narodom iz samo sebi znanih razloga:dash:
 
poenta za citanje je da bi mogla ravnopravno da ucestvujes u razgovoru.
kada kazem Hriscanin ne mislim na pripadnost bilo kakvoj verskoj zajednici vec na one koji veruju da je Hrist Sin Bozji,Bog. a ostali su oni koji jos uvek to nisu shvatili:super:
a nigde ne izgledaju gluplje i jadnije ljudi puni mrznje i predrasuda nego kad se deklarisu kao Hriscani.Prema tome KAD KAZEM HRISCANI MISLI NA ONOG KO STVARNO VERUJE U HRISTA a ne samo formalno sto je cest slucaj:)

Onda ne mogu ravnopravno da učestvujem, nisam Hrišćanka...u duši...:lol:
 
Jest ali te to nimalo ne sprecava da polemishes na temi: HRISCANIN SAM JER. . .
a pri tome niko na temi ne ugrozava tvoje pravo da volis i budes moralna.

Cist primer kako kad heko hoce da bude takav , ako pri tom ima i verske razloge , svi drugi skoce da mu objasne posto poto da gresi.

Jel ja tebe nečim ugrožavam?
Ja jesam hrišćanka, krštena sam...i to bi bilo sve...ne znači da sam uskraćena za ljubav, moral, savest...ako ne verujem u Hrista.
Nigde nisam rekla da ti negde grešiš...veruj u šta hoćeš, ali pusti i mene da ne verujem.
 

Back
Top