Quantcast

HRCAK

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
hvala vam na odgovorima,nadala sam se da ce mi neko reci sta sada da radim sa njom,posto ne zeli napolje iz kucice.oslepece u tom mraku...

Ne verujem da je preozbiljno. Moj muzjak je npr ceo dan, ali ceo provodio u kucici, tek kad bi se smracilo izlazio bi po maaalo napolje i onda ludiranje u ranim jutarnjim casovima... Ehhh... Nedostaje mi taj mali pacov... :)

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ako imas veterinara iskusnog sa njima, odnesi je, zasto da ne, ali nesto sam skepticna, ona je verovatno bila bolesna i zato nije ni izlazila a otad je proslo dosta vremena. :(

djordje9393

Obećava
Poruka
67
@Mokranjac zamrla,zamrla tema :D nema niko nista da kaze,pa evo ja da pocnem :D Naime,nameravam da kupim one ruske hrcke ili kako ih kod nas nazivaju jos i leminzima,iako to nisu :D leminge sam hteo da kupim,one prave ali nigde ih u Srbiji nisam nasao,znam da se prodaju u Hrvatskoj..E sad,najverovatnije bih kupio 2,3 hrcka,imao sam pre jednog "leminga" ali iako sam se igrao sa njim stalno,bio je usamljen i to dosta..tako da sad zelim da kupim vise njih..Moze li neko da mi kaze sta mi je bolje da uzmem -kavez neki veci ili terarijum za njih? I jos nesto ako znate o njima,napisite,nije na odmet :D

lassie

Primećen član
Poruka
599
Pozdrav svima vec nekoliko meseci zelim da nabavim hrckai ovu poslednju nedelju sam se bas odlucila da uzmem jednog ali imam puno pitanja i nedoumica...
Jel moze samo jedan hrcak da zivi sam??
Umesto kaveza akvarijum za neko vrijeme dok ne nadjem da kupim ovde bas i nema kaveza.jel moze...?
Sta sve moze kao podlogu akvarijum (kavezu) ...
Nemam vremena za prelistavanje teme pocela sam ali sad moram da idem pa ako mozete da mi odgovorite..
I jel bolje musko ili zensko,kako da se pripitomi,kupa li se? s cim da ga hranim,posto sam primijetila ovde u jednom marketu samo jednu kutiju hrane za hrcka pa predpostavljam da ne dobijaju cesto a i mi nemamo pet shop.. hrcka cu da donesem iz drugog grada hoce li pretrpeti stres tokom voznje?
I jos nesto ja ne zelim da se moj hrcak razmnozava,s obzirom da necu da imam dva vec samo jednog sanse su 0 zar ne, mozda je ovo zadnje smijesno ali ipak ja zelim sve da znam i bolje da pitam nekog ko ima iskustva nego da mi hrcak gine ili nesto drugo..
Izvinite na ovaliko pitanja ;)

Poslednja izmena:

raspustena_banda

Aktivan član
Poruka
1.347
Eto... dosad si mogla celu temu 3x da procitas :) Mogu da zive sami, neke vrste cak ne mogu zajedno. Kao podlogu koristis piljevinu. Moze kavez, moze akvarijum. Jede zrnevlje i povrce, voce i s mene pa na ustap bareno zumance ili bareno meso a moras i da lovis skakavce da im das zive :)
Bolje je zensko, jer mozes da je doneses vec trudnu iz radnje pa imas 10ak malih bebirona :P Ja moje nisam kupala mada sam vidjala da plivaju na youtube :0) Mi smo naseg nosili na godisnji odmor i preziveo je.

lassie

Primećen član
Poruka
599
Hvala ti na odogovoru,pa da temu sam procitala cijelu i naucila sam dosta toga,ali sam takdje kopkala po netu. Moj hrcak je stigao prije nedelju dana(malo vise od nedelju dana) ovi u pet shopu nisu znali ni da kazu koja je vrsta ni da li je musko ili zensko mada to mi nije vazno sada, zato sto smo mi imali puno srece jer smo dobili hrcka koji uopste nije agresivan cak nije ni prvi dan bio.Ustvari prvi dan je bio malo plasljiv i nisam ga uzimala u ruke.Drugi dan jesam jer nisam mogla vise da izdrzim :) Ni jednom me nije ujeo tako da ne znam jel to boli ili ne :) Krem i bijele boje je.Nisam ni predpostavljala da cu ga ovako zavoljeti,veoma je dobar i smijesan. Nazalost nije imao tocak da se kupi a nisam imala vremena taj dan da obilazim druge pet shopove pa neki drugi put...Drzimo ga u akvarijumu na kome smo napravili poklopac da bi imao vazduha a i da je siguran posto imamo i dvije macke koje su prvi dan poludele kada je dosao isto kao da smo im kupili TV a sada nista, ni ne prilaze ali poklopac je uvijek tu.Kuppili smo mu hranu ali hranimo ga i sa sargarepom i jabukom koju beremo sa nase grane,znaci domaca a ne prskana.Pojede ponekad i po malo kupusa a i sinoc sam mu dala malo piletine,jako je voli mada nje nema svaki dan :) Jedino mi je sto ne znam da li smije grozdje sveze ja sam mu davala jedan dan jer taj dan nije jeo ni jabuku ni sargarepu pa sam pomislila da je zedan ali nisam puno samo jedno malo zrno, i da svidja mu se pa sam htela da nastavim ponekad da mu dajem ali ne znam da li smijem,,pa??

raspustena_banda

Aktivan član
Poruka
1.347
Izbegavaj to sto ima mnogo secera, grozdje narocito. Mrvicu barenog mesa ili bareno zumance jednom u 10ak dana.
Hrcak po prirodi nije agresivna zivotinja i ne ujeda iz cista mira, samo kad se oseti ugrozenim, ako ga recimo, naglo probudis i zenka kad ima mlade. Umeju ozbiljno da ujedu za prst... do kosti, ali kazem samo kad se osete ugrozenim.

lassie

Primećen član
Poruka
599
Izbegavaj to sto ima mnogo secera, grozdje narocito. Mrvicu barenog mesa ili bareno zumance jednom u 10ak dana.dam
Hrcak po prirodi nije agresivna zivotinja i ne ujeda iz cista mira, samo kad se oseti ugrozenim, ako ga recimo, naglo probudis i zenka kad ima mlade. Umeju ozbiljno da ujedu za prst... do kosti, ali kazem samo kad se osete ugrozenim.
Jos jednom hvala evo ja bas sada htela da mu dam malo grozdja pa sam se setila da sam postavila ovde pitanje da li smijem :)) Ovaj ni kad ga probudim ne ujeda...jos :think: mozda pocne :lol: evo bas sad jurca unutar akvarijuma. Prije smo imali neke goste i kad su otisli ja pogledam kod njega kad unutra krompir peceni OMG ja sam citala da ne smije da jede bas sam se uplasila...:sad2:

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Nije to to, otkad sam ja ostao bez hrcaka nisam se usudio da uzmem druge. :( Razmisljam da jednog dana, kada vise ne budem ziveo sa cimerima, ili nadjem neke tolerantne, nabavim ponovo hrcke ili kucnog pacova jos bbolje.

Tempesta

Zainteresovan član
Poruka
363
Ajde i ovde da postavim pitanje o mom hrčku pošto vidim da temu o leminzima nije skoro niko posetio.

Ja bih da vas pitam za svog leminga (ruskog patuljastog hrčka) ako neko zna. Prošle nedelje je povredio nogicu. Nismo isprva ni ukapirali šta mu je jer se jako čudno ponašao. Prvo je u toku dana imao blagu nesanicu a noću je bio aktivan. Onda je u četvrtak bio nemoguć. Ceo dan nije mogao uopšte da se skrasi da spava. Nije pri tom bio hiperaktivan nego samo aktivniji, tumarao je po kavezu kao da traži mesto da legne i taman pkuša da spava, pa ne može i tako je ceo dan menjao mesto i položaj za spavanje i tek je tu noć u 01h zaspao. Onda je ceo petak tumarao, nekako se vukao ali sve vreme koristi obe noge. On inače ne voli da ga uhvatim za kožu na leđima i kad sam videla da mi je to dopustio umalo mi nije pozlilo. Opet to veče je uspeo da spava posle celodnevne šetnje po kavezu, gore dole (više se vukao, napravi par koraka pa stane i sve tako). I u subotu slično, a ja sve vreme nemam pojma šta mu je, praznici su bili, veterinar prima samo hitne slučajeve pa smo morali da čekamo ponedeljak.
Naime u subotu pola dana nisam bila kod kuće i kad sam se vratila a njemu njuškica krvava! I ja brzo da vidim šta je i vidim nogica mu maaalo krvava ali ne znam jel ju je grizao ili se opet povredio pošto sve vreme ide i na gornji sprat.
U nedelju i ponedeljak do poslepodne je bio veseliji kad sam ga odvela kod veterinara. Veterinarka je videla da mu šapica na zadnjoj nožici stoji maaalo krivo, tj on je tako drži ali je sve vreme koristi. I kaže ajde prvo da vidimo do srede kako će se ponašati, hoće li gristi nogicu ili tako nešto pa ćemo videti šta dalje. Posle posete veterinaru opet je počeo da se vuče. Pretpostavila sam da ga boli nogica od opterećenja dok sam ga odnela i vratila od veterinara. Srećom utorak i do srede uveče opet je bio veseliji. Čak je u sredu ceo dan spavao, a kad se probudi bude isti onaj blesan. Kad sam ga opet odvela kod veterinara, pregledao ga je ovaj put stručnjak za male životinje i kaže nema preloma, šapicu drži malo krivo i kao nije ozbiljno. Kaže ništa da mu ne stavljam, sam će se on oporaviti. Međutim opet nakon posete veterinaru dva dana je samo tumarao i cvilkao. E da, inače se odazove kad mi čuje glas i obavezno se namesti da ga mazim. Pa se malo popne na noge, naslonjen na kavez da me njuška. Sinoć je konačno prespavao celu noć pa se odmorio, jutros je bio blesav, spremao svoje dvorište i sad opet tumara kao da se nevoljno vuče.... Strašno me to nervira, ne znam kako da mu pomognem ni da li je to normalno. Nogicu koristi, samo me brine što s vremena na vreme tako kunja. Imate li neki savet? Inače jede i pije a sprat sam mu skinula još prošle nedelje da se ne penje.

gost 223277

Zainteresovan član
Poruka
382
Dobio sam hrčka na čuvanje nepripremljen i sad imam pitanje: stavio sam mu piljevinu, ali ju je on raščistio u jednom ćošku i tu provodi većinu vremena (tj spava i kad jede). Da li je to normalno ili mu neodgovara piljevina i šta da onda stavim umesto nje?

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Dobio sam hrčka na čuvanje nepripremljen i sad imam pitanje: stavio sam mu piljevinu, ali ju je on raščistio u jednom ćošku i tu provodi većinu vremena (tj spava i kad jede). Da li je to normalno ili mu neodgovara piljevina i šta da onda stavim umesto nje?

Normalno je da guraju piljevinu, moji hrcci su redovno isterivali boga oca van kaveza. :) Vole da naprave krug gde spavaju i onda se ushushkaju. Nista neobicno, opusti se. :)

3101961

Početnik
Poruka
1
da , samo molim za pomoc, moj hrcak je malaksao, ne pije vodu , ne jede , ne krece se , otezano dise, cuje se svaki uxdisaj - sum sa svakim disanjem, kako ga bar malo nahraniti ili mu dati vode? pomoc hitna

Milena1980

Početnik
Poruka
2
da , samo molim za pomoc, moj hrcak je malaksao, ne pije vodu , ne jede , ne krece se , otezano dise, cuje se svaki uxdisaj - sum sa svakim disanjem, kako ga bar malo nahraniti ili mu dati vode? pomoc hitna

Mom hrcku se isto dogodilo, prvo je kunjao, mislila sam da je lenj, da vise spava, jer kao zimi inace vise spavaju. Kroz tri dana odvela sam ga veterinaru i rekao mi je da ima neku upalu, a zatim je primio Amikacin, Catosal i Dexamethason. Kao sto rekoh, prvo je poceo da kunja, da se zavlaci u rupu, a treceg dana, tj. juce, i da kija i krklja kada dise. Juce je primi prvu inekciju, ali stanje se nije poboljsalo, danas odbija hranu i vodu. Danas ga vodim da primi drugu, i cekam i nadam se...
Sto se tvog hrcka tice, hitno ga vodi veterinaru. I nikako ne daj lekove na svoju ruku. Ono sto me je prepalo je to da je dr rekao da se kod njih upale i infekcije strasno brzo sire... da sam mozda i ja za samo tri dana zakasnila :-(

Da li je jos neko od vas imao slicnih problema sa svojim hrckom? Kako ste mu pomogli? Molim vas, hitno mi odgovorite!

Kristina25

Početnik
Poruka
1
Cao!Imam jedno pitanje.Kupila sam hrcka,medjutim rekli su mi da je tek donesen,pa je malo ''divlji''.Dosta se boji pa ne znam da li ce to proci?Sta bih trebala da radim?
Hvala unapred :)

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Cao!Imam jedno pitanje.Kupila sam hrcka,medjutim rekli su mi da je tek donesen,pa je malo ''divlji''.Dosta se boji pa ne znam da li ce to proci?Sta bih trebala da radim?
Hvala unapred :)

Hrcak vremenom, ponavljam, vremenom stice poverenje i opusta se. Ja se secam da su bezali od mene cim bi me videli, do toga da su mi prilazili sami. Nemoj na silu da ga hvatas, drzis, zna da gricne, al nemoj to da te iznervira. Pustaj ga povremeno iz kaveza, igraj se i sve ce biti OK. :)

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Mom hrcku se isto dogodilo, prvo je kunjao, mislila sam da je lenj, da vise spava, jer kao zimi inace vise spavaju. Kroz tri dana odvela sam ga veterinaru i rekao mi je da ima neku upalu, a zatim je primio Amikacin, Catosal i Dexamethason. Kao sto rekoh, prvo je poceo da kunja, da se zavlaci u rupu, a treceg dana, tj. juce, i da kija i krklja kada dise. Juce je primi prvu inekciju, ali stanje se nije poboljsalo, danas odbija hranu i vodu. Danas ga vodim da primi drugu, i cekam i nadam se...
Sto se tvog hrcka tice, hitno ga vodi veterinaru. I nikako ne daj lekove na svoju ruku. Ono sto me je prepalo je to da je dr rekao da se kod njih upale i infekcije strasno brzo sire... da sam mozda i ja za samo tri dana zakasnila :-(

Da li je jos neko od vas imao slicnih problema sa svojim hrckom? Kako ste mu pomogli? Molim vas, hitno mi odgovorite!

Moj je imao dosta problema secam se, cak je i usi povio jedno vreme. Onda sam mu davao malo sinacilina po preporuci veterinara, na vrh cackalice, koliko tek neki antibiotik. Samo sam mu redovno (svaki dan maltene) menjao trinu i samo ga je pustilo posle nekog vremena.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.