Hraniteljstvo

Деци је увек боље у својим породицама него код бизнис хранитељ...не...чекај....



Oštećena je u izjavi policiji navela da je oktobra meseca 2020. godine iz hraniteljske porodice prešla da živi kod oca u Nišu, pri čemu je on istog dana po dolasku prinudio na seksualni odnos, a to isto ponovio i februara 2022. godine.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/otac-u-nisu-uhapsen-zbog-sumnje-da-je-silovao-cerku/qw1y1ye

И где су сада одговорни у ЦСР који су је вратили оцу?
 
Veoma šture informacije u samom tekstu. nema dovoljo podataka o samoj devojčici da bi moglo
da se diskutuje. Mozda je postala punoletna, nije nastavila školovanje i samim tim je izlazak iz hraniteljske
porodice izvestan.

Зар млади који напуштају домове и хранитељство не одлазе у програм Становање уз подршку? Колико знам у Нишу поред станова града ниша делује и Центар Звезда... Дакле и да је пунолетна и одустала од школовања решење није повратак у дисфункционалну породицу из које је млада особа као дете издвојена.
 
Зар млади који напуштају домове и хранитељство не одлазе у програм Становање уз подршку? Колико знам у Нишу поред станова града ниша делује и Центар Звезда... Дакле и да је пунолетна и одустала од школовања решење није повратак у дисфункционалну породицу из које је млада особа као дете издвојена.
Ne svi, moraju da ispunjavaju određene zakonske uslove, kao i da se ispita da li u tom trenutku ima mesta u centru.
 
I da dodam - ovde smo mi,koje radimo u socijalnoj zaštiti,rekle svoje stručno mišljenje a to je da ne možemo da sudimo na osnovu poluinformacija.
A sad da pitam- kako onda psihijatri,koji su stručniji od nas da procene nečije ponašanje, ne mogu da procene 100% nečije namere? Setimo se slučaja Rakovica, psihijatar je procenio da je otac psihički normalan i da može da viđa dete van kontrolisanih uslova,pa ipak,otac je dete zadavio.
Lako je komentarisati iz pozicije laika.
 
I da dodam - ovde smo mi,koje radimo u socijalnoj zaštiti,rekle svoje stručno mišljenje a to je da ne možemo da sudimo na osnovu poluinformacija.
A sad da pitam- kako onda psihijatri,koji su stručniji od nas da procene nečije ponašanje, ne mogu da procene 100% nečije namere? Setimo se slučaja Rakovica, psihijatar je procenio da je otac psihički normalan i da može da viđa dete van kontrolisanih uslova,pa ipak,otac je dete zadavio.
Lako je komentarisati iz pozicije laika.
Laički, mislim da je dilovanje droge manje stresno od vašeg posla. Ne znam za koje bih pare pristao da slušam i gledam šta vi gledate.
 
Zašto Vi onda kao laik komentarišete tako osetljivo pitanje i na osnovu kojih informacija?
Зато што из свог пореза плаћам раднике ЦСР и јер сам се на основу скоро 15годишњег искуства с њима уверио углавном у њихову незаинтересованост и скривање иза флоскула "најбољи интерес детета" и позивање на стручност (која је упитна ако погледамо радница ЦСР није успео да сачува ни своје бракове а требало би да помогну другима када дођу кризне ситуације).
 
I da dodam - ovde smo mi,koje radimo u socijalnoj zaštiti,rekle svoje stručno mišljenje a to je da ne možemo da sudimo na osnovu poluinformacija.
A sad da pitam- kako onda psihijatri,koji su stručniji od nas da procene nečije ponašanje, ne mogu da procene 100% nečije namere? Setimo se slučaja Rakovica, psihijatar je procenio da je otac psihički normalan i da može da viđa dete van kontrolisanih uslova,pa ipak,otac je dete zadavio.
Lako je komentarisati iz pozicije laika.
Поента је када би тај лекар одговарао за своју процену, и када би радници ЦСР орговарали за своје процене, или судије због својих пресуда као што одговара обичан возач кола одговара када због погрешне процене у вожњи неко буде повређен или настрада ситуација би била много боља. Овако имамо ситуацје да деца и млади нису заштићени од погрешних процена радника ЦСР, радници и корисници услуга ЦСР нису заштићени од особа за које лекари процене да су безопасни (па онда настрадају радници и корисници услуга ЦСР)...
 
Зато што из свог пореза плаћам раднике ЦСР и јер сам се на основу скоро 15годишњег искуства с њима уверио углавном у њихову незаинтересованост и скривање иза флоскула "најбољи интерес детета" и позивање на стручност (која је упитна ако погледамо радница ЦСР није успео да сачува ни своје бракове а требало би да помогну другима када дођу кризне ситуације).
Plaćamo svi porez,to je prosto smešan argument.

A ovo boldovano - zaista,promašeno potpuno i nema veze sa nečijom stručnošću.
 
Поента је када би тај лекар одговарао за своју процену, и када би радници ЦСР орговарали за своје процене, или судије због својих пресуда као што одговара обичан возач кола одговара када због погрешне процене у вожњи неко буде повређен или настрада ситуација би била много боља. Овако имамо ситуацје да деца и млади нису заштићени од погрешних процена радника ЦСР, радници и корисници услуга ЦСР нису заштићени од особа за које лекари процене да су безопасни (па онда настрадају радници и корисници услуга ЦСР)...
Kad bi... šbb kbb... inače svude cveta samo u socijalnoj zaštiti škripi...

KO je zaista zaštićen, od strane bilo kog sistema ?
KO može sa 100 posto sigurnosti nešto da proceni ?
Jel mogu roditelji sa 100 posto sigurnosti da predvide ponašanje svoje dece,koja su im najrođenija ? Ne mogu. Ne očekujte onda od drugih tako nešto. To je jednostavno nemoguće.
 
Plaćamo svi porez,to je prosto smešan argument.

A ovo boldovano - zaista,promašeno potpuno i nema veze sa nečijom stručnošću.
Можда су теби ово смешни и промашени аргументи али нису свима ни смешни ни промашени.
Ипак ово је тема о хранизељству а не мохим ставовима и мишљењима.
 

Back
Top