Hrana u Srbiji skuplja za 30 odsto!

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Hrana u Srbiji skuplja za 30 odsto!

U avgustu nas očekuje najveći rast cena osnovnih životnih namirnica od početka godine. Razlog - drastičan skok kursa i poskupljenje sirovina

BEOGRAD - Nov udar!
Da nam se loše piše, potvrdili su trgovci koji najavom novih poskupljenja osnovnih životnih namirnica zadaju završni udarac našim ionako već praznim novčanicima.

Zaposleni u nekoliko trgovinskih lanaca kažu da je glavni razlog nove korekcije cena poskupljenje sirovina i nestabilan kurs.

Tako će slatkiši poskupeti od pet do 25 odsto, alkoholna pića za 12 odsto, suhomesnati proizvodi od pet do 10 odsto, pasulj i do 20 odsto, mesne i riblje konzerve od sedam do 19 odsto, a brašno čak 30 odsto! Osim toga, najavljeno je poskupljenje smrznutog voća i povrća od pet do sedam odsto i kućne hemije i kozmetike od pet do 12 odsto.

Kako je za Kurir naglasio zaštitnik potrošača Goran Papović, i dosadašnje cene su bile nerealne, a predstojeća situacija će podsećati na period iz devedesetih.

- Obmanjuju nas oni koji drže trgovački i proizvođački monopol, jer su zapravo to jedni te isti ljudi koji nam kreiraju živote. Gorko zvuče te licemerne najave, a sve to podseća na devedesete, kada su ljudi, isto kao i sada, preživljavali. Uskoro će sve trgovine biti prazne - objasnio je Papović i dodao da je neophodno da se oformi komisija za praćenje cena i životnog standarda.

Na hranu ode 80.000 dinara

Ministarstvo trgovine saopštilo je da je prosečna potrošačka korpa u maju iznosila skoro 58.000 dinara i vredela je 1,43 prosečne zarade od 40.442. Goran Papović je istakao da su te procene nerealne i da je po njihovoj računici za porodičnu korpu neophodno odvojiti 80.000 dinara.

Poskupeli su oni nama jos vise na drugi nacin. Juce sam obisao 2 pijace da nadjem pristojan paradajz. I na kraju kupim po 120 din kilogram (najskuplji) koji mi se ucinio kao da mozda moze da se jede. Ali naravno kad sam dosao kuci i presekao ga video sam da je i taj jeziv. 2 sam isekao, a ostalo bacio.

Mama, zašto ne možes da mi kupis čokoladu?

Nov udar!
Da nam se loše piše, potvrdili su trgovci koji najavom novih poskupljenja osnovnih životnih namirnica zadaju završni udarac našim ionako već praznim novčanicima.

Zaposleni u nekoliko trgovinskih lanaca kažu da je glavni razlog nove korekcije cena poskupljenje sirovina i nestabilan kurs.

http://www.***************/drustvo/-hrana-u-srbiji-skuplja-za-30-odsto---29-07

Mama, zašto ne možes da mi kupis čokoladu?
Нужна му/јој је чоколада.
После ће посећивати Др Зубу, а то кошта, о дијабетесу и прекомерној тежини да не диваним.
И нисам циничан, нити се заебавам.
Nov udar!

http://www.***************/drustvo/-hrana-u-srbiji-skuplja-za-30-odsto---29-07
Када у контејнерима не буде бачене хране тада ће цена бити ОК.

После ће посећивати Др Зубу, а то кошта, о дијабетесу и прекомерној тежини да не диваним.
И нисам циничан, нити се заебавам.Када у контејнерима не буде бачене хране тада ће цена бити ОК
Када у контејнерима не буде бачене хране тада ће цена бити ОК.

Ovo sam napisao ali mi je komentar obrisan.
Ne razumem zbog čega.

Korekcija .... ima dve teme sa istim naslovom.

Ovo sam napisao ali mi je komentar obrisan.
Ne razumem zbog čega.

Korekcija .... ima dve teme sa istim naslovom.
Није бре!
Ово горе је мој коментар, а на оној истој другој теми имаш коментар сличан мом и колико видим није ти обрисан, бар не сада у10 сати и 8 минута.

Није бре!
Ово горе је мој коментар, а на оној истој другој теми имаш коментар сличан мом и колико видим није ти обрисан, бар не сада у10 сати и 8 минута.

Zato sam i dodao korekciju....;)

Al , hrana u Srbiji se baca .

To ostaje da stoji kao činjenica.

И нисам циничан, нити се заебавам.Када у контејнерима не буде бачене хране тада ће цена бити ОК.

A jel Ti nisi jeo cokoladu kad si bio mali majke Ti?Naravno da ne treba preterivati ali ni braniti SVE detetu! A drugo to nikakve veze nema s cinjenico da je kod nas sve preskupo pai ta cokolada...U kojo vi drzavi zivite ljudi bre?

A jel Ti nisi jeo cokoladu kad si bio mali majke Ti?Naravno da ne treba preterivati ali ni braniti SVE detetu! A drugo to nikakve veze nema s cinjenico da je kod nas sve preskupo pai ta cokolada...U kojo vi drzavi zivite ljudi bre?

Odnos plata-cena hrane je ovde bitan,realna potrosacka korpa 80.000 din,realna plata 25.000 din,to je sustina ali ljudi se prave blesavi ili su poblesavili stvarno

Odnos plata-cena hrane je ovde bitan,realna potrosacka korpa 80.000 din,realna plata 25.000 din,to je sustina ali ljudi se prave blesavi ili su poblesavili stvarno
ne ulazi mi u glavu:dash:ako je stanje toliko lose,zasto ljudi ne protestvuju,ne bune se,biraju svakave politicare,a agencije nam pruzaju ovakve podatke svaki dan u novinama i tv-u?!!!Eno u Spaniji i Grckoj ima protesta....nesto tu ne stima....

tako je to ocete svi da radite u agencijama , nece niko na njivu na livadu tako treba :)

svi ocete da budete portiri u bankama, opstinama, elektrodistribucijama za 200-300 evra

necete da recimo drzite 100 koza od kojih bi samo od mleka imali 300 evra DNEVNO jer jedna koza daje u proseku 3 litre mleka dnevno a litar mleka kozijeg je od 1 do 1.5 evra....

lepse je biti portir ili salterusa nego gazda na svom imanju i praviti ozbiljan novac :)

ne ulazi mi u glavu:dash:ako je stanje toliko lose,zasto ljudi ne protestvuju,ne bune se,biraju svakave politicare,a agencije nam pruzaju ovakve podatke svaki dan u novinama i tv-u?!!!Eno u Spaniji i Grckoj ima protesta....nesto tu ne stima....

Ljudi se bune kad imaju pare, pa im malo padnu plate, kao u Grckoj, Spaniji... Tako je i kod nas bilo pre 20 godina. Tada je bilo nekoliko ekonomskih protesta, ali su ih ubrzo zamenili politicki.

A kad ljudi nemaju pare kao kod nas onda nema ni protesta.

ujak od mog druga je ove godine zasejao krompir na 1.5 hektara , radio je ukupno 7 dana u toku cele godine taj krompir i zaradio je od toga 7000 evra kaze drug.

e zamisli da je to zasadio na 5 hektara

al nece niko da sadi seje muze svi oce da budu salteruse i portiri :)

zato je i hrana tako skupa i bice jos skuplja kako selo i poljoprivredna proizvodnja odumiru.

sve je to prirodno i normalno.

necete da recimo drzite 100 koza od kojih bi samo od mleka imali 300 evra DNEVNO
Одакле сиромашним људима новац да купе 100 коза, изграде објекте за њих. Знаш ли ти колико дневно треба новаца да се нахрани 100 коза. Јел можда препоручујеш да се сељаци задуже кредитима у банци па да их лихвари пљачкају.

ujak od mog druga je ove godine zasejao krompir na 1.5 hektara ,
Све је лепо ако имаш почетни капитал.

Back