Hrana koju nikad niste jeli :)

Jooooj, ne mogu pihtije, iznutrice, dzigericu, one jezike, bubrege, sve to sto je nekada bilo organ a nije nekako "debelo meso".

Ne mogu mleko, nikakvo, ali od prokuvanog, mlakog pa sa kajmakom mi se zeludac podigne (doslovno!). Miris kuvanog mleka.

Mogu svako povrce i voce, ribcice i morske plodove ali ne mogu riblja jaja. Nisam probala niti bih.

Ne mogu ni zabe, puzeve, ne mogu zeku, divljac, male one prasice i jarice, sve to sto je mlado mnogo, isto nikada probala nisam.
Tartar biftek isto nikada okusila nisam.

Nisam probala rakiju. Cini mi se da sam jedanput polupijana pokusala i toliko mi se slosilo da nikada nisam ni liznula vise a taj pijani pokusaj jedva pamtim.

Ima toga jos...
Јао, да...тартар бифтек и суши никада, све што није термички обрађено.
Суши бих и могла, са макар димљеном рибом.

Ja sam probala konjsko meso,mada na prevaru.Nije lose,moze se jesti,ali je jako.Moja sestra ga je jela zbog anemije.Ali ne bih ga bas pozeljela da jedem nikad,ako ne moram.
Takodje imam neku averziju od jaja od patke.
Slicna su kokosijim,samo veca,ukus je skoro isti,ali ne mogu,pa ne mogu.🙂
Сем кокошјих, не једем друга јаја. Немају исти укус. Као и месо од гуске и ћурке, али пробала сам.
Кавијар пробала, не подносим.

Prvo što mi je palo na pamet su hobotnica i šparoge. Nisam probala al privlači me.
Šparoge nema kod nas da se kupe.
Za hobotnicu sam čula da je dobra, ali nekako sam si projektovala u glavi da je gumasta pa me to malo odbija. Sem toga i paprena cijena i nekako mi bezveze da poručim...a šta ako mi se ne dopadne? :roll:

Prvo što mi je palo na pamet su hobotnica i šparoge. Nisam probala al privlači me.
Za hobotnicu sam čula da je dobra, ali nekako sam si projektovala u glavi da je gumasta pa me to malo odbija. Sem toga i paprena cijena i nekako mi bezveze da poručim...a šta ako mi se ne dopadne? :roll:
Hobotnica je ukusna.Kao riba bez kostiju.🙂
Nije gumasta..gumastije su lignje.

Обавезно пробај, свежу, негде на мору, на жару печену са мало лимуна. Немој то да пропустиш.

ima dosta toga sto nisam jela i necu , puževe na primer, od same pomisli na njihovu sluz mi je muka, skoro sve školjke sam jela osim ostriga, ne bih jela creva od životinja a ni morsko prase na roštilju ..imala sam prilike da to probam ali nisam i ne bih ni u ludilu

Nisam jeo niti namjeravam jesti iznutrice, jezike, mozgove, tripice, puževe, zmije, krokodile, kornjače.

Jednom sam probao konjske kobasice, bile su baš žestoke i prejake, ne bih više jeo konjetinu, predragi su mi, plemenita je to životinja. I zečeva i srna mi je žao.

Također mi se gadi meso koje je polusirovo, kod mene samo well done dolazi u obzir.

To je nesto kao rezanci za supu,ali ne znam ukus,nisam nikad jela.

Sa sirom, mozes napraviti sa mocarelom, da se razvlaci.

Kao rezanci, puter, pistaci, secer i mocarela...odozgo serbet. Bukvalno se na plotni pravi u maloj serpici.
Cesto me mrzi ali je lako.

A prava baklava je delicija i mirise na puter i pistace...ne znam zasto ova nasa pliva u serbetu, nesto oko odnosa osnovnih sastojaka ne stima.

Kad sam otvarala temu nisam bas mislila na hranu koju nikad nismo jeli,a jede se tamo negdje kao npr.zmije,krokodile i kornjace 🙂...nego vise neku uobicajenu jestivu,ali eto,mi je nikako nismo probali.
Ali nema veze...interesantno je cuti razna misljenja.🙂

Za mene je to pire od spanaca sa mlekom.

Znaci nikada...ni liz, ni griz.

Snenokle...ni liz, ni griz.

Moja mila majka je imala obicaj da me unisti ruckom, przena dzigerica sa tim pireom od spanaca na mleku...ponovo, ni liz, ni griz.

Za mene je to pire od spanaca sa mlekom.

Znaci nikada...ni liz, ni griz.

Snenokle...ni liz, ni griz.

Moja mila majka je imala obicaj da me unisti ruckom, przena dzigerica sa tim pireom od spanaca na mleku...ponovo, ni liz, ni griz.
Ja sam snenokle prvi put jela prosle godine,a sigurno sam godinama imala zelju da probam.
Zamisljala sam to kao neku specijalnu poslasticu i malo sam se razocarala kad sam probala.
Mislim,nije lose,ukusno je...ali nije toliko koliko sam ja mislila.😃

Sa sirom, mozes napraviti sa mocarelom, da se razvlaci.

Kao rezanci, puter, pistaci, secer i mocarela...odozgo serbet. Bukvalno se na plotni pravi u maloj serpici.
Cesto me mrzi ali je lako.

A prava baklava je delicija i mirise na puter i pistace...ne znam zasto ova nasa pliva u serbetu, nesto oko odnosa osnovnih sastojaka ne stima.

Kадаиф са сиром?!!
Неће бити.
IMG_20240215_204841.jpg

Poslednja izmena:

Back