Hrana koju nikad niste jeli :)

Samo veceras nabrojah nekoliko stvari koje nikad nisam jela...humus,dimljene paprike,avokado,mango,tahini...
A sigurno ih ima jos...
Mango probaj obavezno ako nađeš onaj žuti azijski, to je najbolje voće na svetu.
Ovaj zeleni kod nas po marketima je onako...prodaju ga jako nezrelog, samo podseća na pravi ukus i slast. Ako uzmeš neka ti odstoji malo da sazri.
Sve ostalo možeš i ne moraš, stvar ukusa. Probao sam sve, avokado je bez ukus bukvalno neutralan, humus je ok ali nije moj fazon, tahini mi je draži i to kao namaz volim ali nisam lud za njim, dimljene paprike kao što ime kaže nema neke neizvesnosti

Samo veceras nabrojah nekoliko stvari koje nikad nisam jela...humus,dimljene paprike,avokado,mango,tahini...
A sigurno ih ima jos...
Sve ovo volim.
Najlepši humus pravi Carnex. Pakovan u limenkama kao pašteta, takva je i tekstura. Imaš više ukusa. Za moj ukus, najlepši je sa paprikom. Bilo koju limenku da kupuš, svideće ti se.
Avokado obožavam kao namaz.
Treba da je je mekši na dodir.Rasečem ga napola, odstranim košticu, izdubim kašičicom, ugnječim viljuškom, posolim, pobiberim, malo maslinovog ulja limunovog soka, belog luka po ukusu. Imaš odličan namaz.

Tahini imaš u zdravoj hrani.
Možeš kao namaz a možeš da jedeš onako kašičicom.
Svako ko voli ukus preprženog susama, svideće mu se tahini.

Mango isto treba da bude zreliji. Ima lep specifičan ukus ( miris).

@tema
Nikada nisam jela kuvane škembiće, pečena crevca, žablje batake, sočivo

Ja ne znam kako uooste iko voli da jede jastoge i skoljke.
Skoljke sam jednom probala,kad ne povratih dusu...nesto ljigavo i grozno.
Јастога обожавам, али само да ми донесу очишћеног или да муж очисти и склони оклоп.
Ракове, све морско волим.
Јела жабе, змије, камиле...
Е, да, коњско месо нисам и нећу, превише су ми лепи да би били храна.

Изнутрице сам јела само кад моја мајка очисти, у друге немам поверења, чак ни у себе.
Мозак волим, бубреге и језик исто, али шкембиће никада и ни под којим условима.

A sigurno ih ima jos...

Jooooj, ne mogu pihtije, iznutrice, dzigericu, one jezike, bubrege, sve to sto je nekada bilo organ a nije nekako "debelo meso".

Ne mogu mleko, nikakvo, ali od prokuvanog, mlakog pa sa kajmakom mi se zeludac podigne (doslovno!). Miris kuvanog mleka.

Mogu svako povrce i voce, ribcice i morske plodove ali ne mogu riblja jaja. Nisam probala niti bih.

Ne mogu ni zabe, puzeve, ne mogu zeku, divljac, male one prasice i jarice, sve to sto je mlado mnogo, isto nikada probala nisam.
Tartar biftek isto nikada okusila nisam.

Nisam probala rakiju. Cini mi se da sam jedanput polupijana pokusala i toliko mi se slosilo da nikada nisam ni liznula vise a taj pijani pokusaj jedva pamtim.

Ima toga jos...

Ja ne znam kako uooste iko voli da jede jastoge i skoljke.
Skoljke sam jednom probala,kad ne povratih dusu...nesto ljigavo i grozno.

E, to volim...jastoga prelivenog marinadom sa belim lukom i skoljke u pasti i rizotu.

Mislim da volim kada hrana povuce ukus mora.

Moja sestra se uvek krsti kako nalijem u tacnu malo maslinovog koje posolim i pospem origanom (onim iz Grcke) a onda umacem hleb u to i rucam. Kako mooozes, ne znam kako mogu, mogu!

Mogu cak i da topim hleb u ulje iz sardine ali posto je to bog zna kakvo ulje uzdrzavam se.
Muz se bukvalno zgrozi.

Јастога обожавам, али само да ми донесу очишћеног или да муж очисти и склони оклоп.
Ja sam probala konjsko meso,mada na prevaru.Nije lose,moze se jesti,ali je jako.Moja sestra ga je jela zbog anemije.Ali ne bih ga bas pozeljela da jedem nikad,ako ne moram.
Takodje imam neku averziju od jaja od patke.
Slicna su kokosijim,samo veca,ukus je skoro isti,ali ne mogu,pa ne mogu.🙂

Jooooj, ne mogu pihtije, iznutrice, dzigericu, one jezike, bubrege, sve to sto je nekada bilo organ a nije nekako "debelo meso".

Ne mogu mleko, nikakvo, ali od prokuvanog, mlakog pa sa kajmakom mi se zeludac podigne (doslovno!). Miris kuvanog mleka.

Mogu svako povrce i voce, ribcice i morske plodove ali ne mogu riblja jaja. Nisam probala niti bih.

Ne mogu ni zabe, puzeve, ne mogu zeku, divljac, male one prasice i jarice, sve to sto je mlado mnogo, isto nikada probala nisam.
Tartar biftek isto nikada okusila nisam.

Nisam probala rakiju. Cini mi se da sam jedanput polupijana pokusala i toliko mi se slosilo da nikada nisam ni liznula vise a taj pijani pokusaj jedva pamtim.

Ima toga jos...
Ja isto ne mogu mozak,srce,kokosije noge,vrat,glavu,svinjska crevca itd.
Od pilecih iznuzrica mogu samo bubalo i dzigericu,od svinjskih samo crnu dzigericu.
I jezik.🙂

Kojja te muka natjerala da jedes zmije? 🙂

Када сам била дете, читала сам Алибабу и 40 разбојника. Ту се говорило о кадаифу, нисам знала шта је то. Пре доста година у Атини схватим о чему је реч и није било нимало лоше.

Када сам била дете, читала сам Алибабу и 40 разбојника. Ту се говорило о кадаифу, нисам знала шта је то. Пре доста година у Атини схватим о чему је реч и није било нимало лоше.
To je nesto kao rezanci za supu,ali ne znam ukus,nisam nikad jela.

Back