HP laptop, baterija se prazni sama od sebe

Poli46

Stara legenda
Poruka
83.959
Jedno pitanjce za vas kopjuterske stručnjake :hvala:
Imam HP laptop,Windows 10.Star je oko tri+- godine..u poslednje vreme vidim da mi se
prazni baterija sama od sebe i ako je ne koristim.Sada je na 92 procenta.Ono
što sam znala ja sam uradila,ali stanje se nije popravilo.To sam primetila posle
apdejtovanja koje je trajalo neuobičajeno dugo.Posle toga zamenjen mi je Google ,
i ugradio se Yahoo kojim baš nisam oduševljena..Izvinite na dužini,ali za tehniku
sam duduk..pa pomozite
 
A pa to ti je ovde, isto klikneš na Settings

RpmCpEg.png


P.S. nadam se da Kiki neće da se ljuti što se mešam... :D
 
Citao sam prethodnu,zato te i pitam da li je ukljucen u struju...
Nama na poslu uzimaju iskljucivo HP i imaju obicaj da se ponekad jogune punjaci,kod tebe je to pre nego baterija.Dobro je sto se vratilo na staro.
Pazim ovo! HP 6715b, javljao baterija u banani, ne puni, ne radi na bateriju! Onda tu bateriju prebacim na drugi neispravni laptop kojemu radi samo punjenje. On NAPUNI bateriju, vratim je na prvi laptop i već DVE godine uredno puni i radi!
 
Pazim ovo! HP 6715b, javljao baterija u banani, ne puni, ne radi na bateriju! Onda tu bateriju prebacim na drugi neispravni laptop kojemu radi samo punjenje. On NAPUNI bateriju, vratim je na prvi laptop i već DVE godine uredno puni i radi!
Nama se desavalo da zamenimo punjace izmedju sebe,nekad i baterije,i sve nastavi da radi normalno...
Moguce da je mala greska u kontroli punjenja,to cak ni sisadmin nije mogao da dokuci.Ali funkcionise,to ja najbitnije.
 
Preporučujem da bateriju prazniš na par dana.
Jednostavno isklučišiš iz struje dok se skoro
sasvim ne isprazni.

Inače (što je možda kod Tebe bilo)
ako je stalno uključen u struju
stvori se neka vrsta skrame na tom nivou
(skoro pun) i bateria posle "nezna" koliki kapacitet ima.

PS:
Ima i slučajeva da je baterija "oživela"
posle noći provedene u zamrzivaču.
 
nova hp original univerzalna kosta oko 25.30 evra... kupi samo original jer za mnoge neces naci odgovarajuci adapter posto hp ima bisera da na svaki model turi drugi jack za napajanje..tu je apple bio zakon sa magnetnim...najbolja stvar koju su idioti ukinuli na novim macbookpro masinama
Plus HP gnjavaža sa trećim 'Sense' pinom? Kako tamo ne prolazi velika struja, malo oksida ili loš spoj mogu napraviti kenjažu! A taj pin zna i 'pobeći' u konektor pa nema spoja! I onda sve zavisi od TOLERANCIJA pinova u konektorima raznih adaptera i laptopa!
 

Back
Top