HP lap top se gasi,pri podizanju sistema

don Ljubo

Početnik
Poruka
14
Pozdrav narode.Imam problem sa lap topom, a on je sledeci : Sistem je pao,pokusavam da podignem sistem al cim pocnem negdje na pola procesa laptop se ugasi.Pokusavao sam par puta da podignem sistem al neuspjesno.Zatim sam uzeo hdd regenerator,krenuo sa njim da pokusam oporavak al cim stavim cd i proces odpocne on se opet ugasi nakon par minuta.Mislio sam da nesto nije uredu sa hladjenjem al sumnjam u to posto kad udjem u bios i namjerno tamo ostajem duze vremena on normalno radi,tj. ne gasi se.Cim pokusam da podignem sistem ili pak da koristim onaj Hiren's boot on se ugasi.Pretpostavljam da nesto nije uredu sa hard diskom,ili pak sa necim drugim?Treba mi Vas savjet,unaprijed zahvaljujem na odgovoru
 
Nije do RAM-a probao sam i to,al i dalje radi po starom...A sto se tice pregrijevanja,ne znam to sam i ja sumnjao al me odvrace od toga zasto se ne gasi kada mu cackam po bios-u duze vrijeme ?Ostavim ga namjerno upaljenog duze vrijeme i on nista.Al eto pokusacu da ga otvorim i ocistim kuler i ostale stvari mozda bude uspjeha . .
 
Nije do RAM-a probao sam i to,al i dalje radi po starom...A sto se tice pregrijevanja,ne znam to sam i ja sumnjao al me odvrace od toga zasto se ne gasi kada mu cackam po bios-u duze vrijeme ?Ostavim ga namjerno upaljenog duze vrijeme i on nista.Al eto pokusacu da ga otvorim i ocistim kuler i ostale stvari mozda bude uspjeha . .


Zato što je tad procesor minimalno opterećen i ne pregrijava se.

Moguće da je problem u pregrijavanju, ili RAM memoriji.

(Pretpostavljam da ne držiš lap na bateriji dok to radiš, već na punjaču)
 
Pozdrav narode.Imam problem sa lap topom, a on je sledeci : Sistem je pao,pokusavam da podignem sistem al cim pocnem negdje na pola procesa laptop se ugasi.Pokusavao sam par puta da podignem sistem al neuspjesno.Zatim sam uzeo hdd regenerator,krenuo sa njim da pokusam oporavak al cim stavim cd i proces odpocne on se opet ugasi nakon par minuta.Mislio sam da nesto nije uredu sa hladjenjem al sumnjam u to posto kad udjem u bios i namjerno tamo ostajem duze vremena on normalno radi,tj. ne gasi se.Cim pokusam da podignem sistem ili pak da koristim onaj Hiren's boot on se ugasi.Pretpostavljam da nesto nije uredu sa hard diskom,ili pak sa necim drugim?Treba mi Vas savjet,unaprijed zahvaljujem na odgovoru
Koja je kongfiguracija i koji je laptop u pitanju?
 
Nije do RAM-a probao sam i to,al i dalje radi po starom...A sto se tice pregrijevanja,ne znam to sam i ja sumnjao al me odvrace od toga zasto se ne gasi kada mu cackam po bios-u duze vrijeme ?Ostavim ga namjerno upaljenog duze vrijeme i on nista.Al eto pokusacu da ga otvorim i ocistim kuler i ostale stvari mozda bude uspjeha . .
Prilikom bootovanja sistema cpu se pregreje i dostize temperaturu do 90 stepeni, jer tada koristi pun kapacitet radne snage 100% i zato se resetuje (gasi)
Moras da zamenis kuler.
 
Pozdrav narode.Imam problem sa lap topom, a on je sledeci : Sistem je pao,pokusavam da podignem sistem al cim pocnem negdje na pola procesa laptop se ugasi.Pokusavao sam par puta da podignem sistem al neuspjesno.Zatim sam uzeo hdd regenerator,krenuo sa njim da pokusam oporavak al cim stavim cd i proces odpocne on se opet ugasi nakon par minuta.Mislio sam da nesto nije uredu sa hladjenjem al sumnjam u to posto kad udjem u bios i namjerno tamo ostajem duze vremena on normalno radi,tj. ne gasi se.Cim pokusam da podignem sistem ili pak da koristim onaj Hiren's boot on se ugasi.Pretpostavljam da nesto nije uredu sa hard diskom,ili pak sa necim drugim?Treba mi Vas savjet,unaprijed zahvaljujem na odgovoru


South bridge
ili ti južni most ,Imaš problem kao i 90% korisnika HP laptopova.
Ranije ti se pregrevao i počeo je da brljavi i na kraju ćao nema više ....
jedino rešenje je reparacija matične ploče.
DAJ BOŽE DA GREŠIM ALI DO SADA SAM UVEK U PRAVU....
 

Back
Top