HP lap top ili neki drugi?

traju ali ne u punoj snazi. Imao sam neke ali ne drže duže od pola sata.
Te baterije su sastavljene iz vise manjih baterija. I onda neke crknu, a neke jos rade, pa zato ne drzi toliko dugo.

Sticajem okolnosti te baterije su iste kao one u vape aparatima.

Pa su onda vape entuzijasti rastavljali laptopovske baterije koje ne rade i testirali da li neka od malih baterijica jos radi.

To im je bilo kao blago da su nasli. :D
 
Meni su oba lap topa Tošiba i Dell bi na struju. Posle nekoliko godina im crkne baterija. Na Dellu je crkla baterija, sto ide u struju, pre par godina u jedva sam nasao neku u nekoj radnji za 1 500. Po radnjama Gigatron i sl. trazili 3 do 5 000.
 
Премало је.
Неке игре неће моћи да се покрену са 8 гига рам меморије, а 16 је минимум да би се игра покренула.
Ja kolko vidim, sve se pokrecu koje ona igra... igrala je i na laptopu sa duplo manje rama, pa nista nije falilo :P
No ajde, rekoh da obnovimo, stari laptop iz 2015. je poceo da bude spor za neke stvari :P
No ovaj je bas dobar popust bio, 8GB rama koliko vidim, kosta 4000din, lako se doda, ako ustreba :P
 
Ja kolko vidim, sve se pokrecu koje ona igra... igrala je i na laptopu sa duplo manje rama, pa nista nije falilo :P
No ajde, rekoh da obnovimo, stari laptop iz 2015. je poceo da bude spor za neke stvari :P
No ovaj je bas dobar popust bio, 8GB rama koliko vidim, kosta 4000din, lako se doda, ako ustreba :P
Не можете сами додавати рам меморију, тј. не можете без сервиса, то је једини проблем.
https://basicgamers.com/knowledge-base/pc-gaming-system-requirements-for-games/
Сад ће требати 32 гигабајта за играње, а минимум ће бити 16. Зависи колико подржава лаптоп као максимум.
 
Не можете сами додавати рам меморију, тј. не можете без сервиса, то је једини проблем.
To nikako nije problem :P
Сад ће требати 32 гигабајта за играње, а минимум ће бити 16. Зависи колико подржава лаптоп као максимум.
Aj ne preteruj, od 450 igara koje imam, samo nekoliko njih trazi vise od 8GB... a i te su deklarisane da rade na 8 :P
Imam desktop sa 32GB, ako bas hoce tih par, moze da strimuje :P
Ionako na Macbook igram uglavnom strimovano ;p
 
To nikako nije problem :P

Aj ne preteruj, od 450 igara koje imam, samo nekoliko njih trazi vise od 8GB... a i te su deklarisane da rade na 8
Па пошто сте тек сад купили компјутер да имате у виду да мали број игара који постоји сада а траже минимум 16 гигабајта, да ће бити све више таквих.
Што се љутиш, само ти кажем да имате у виду.
 
Па пошто сте тек сад купили компјутер да имате у виду да мали број игара који постоји сада а траже минимум 16 гигабајта, да ће бити све више таквих.
Што се љутиш, само ти кажем да имате у виду.
Ne ljutim se nego mi smesno :P
Dete do juce igralo sve na 4GB, a sad ce joj kao biti malo 8GB :P
 
Премало је.
Неке игре неће моћи да се покрену са 8 гига рам меморије, а 16 је минимум да би се игра покренула.

Није минимун него је препоручено код многих игара и то баш ако игра хардкор игре...

Сам Cyberpunk има препоруку 12GB а минимум 8GB
Dying Light 2 има препоруку 16GB a минунимум 8GB

Минумум је углавном 8GB.

https://store.steampowered.com/app/1091500/Cyberpunk_2077/

Maда боље да детету купи PS5 него PC на коме само једна компонета кошта колико цео PS5 a на PS5 исто ће моћи да игра и да се забави. Баца паре за бадава...:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Није минимун него је препоручено код многих игара и то баш ако игра хардкор игре...:hahaha:
https://www.benchmark.rs/vesti/od_s...ram-a_ako_hocete_da_igrate_nove_pc_igre-93064

https://store.steampowered.com/agecheck/app/1649240/

Returnal je pucačini iz trećeg lica u kojoj igrate kao svemirski istraživač zarobljen u beskrajnoj vremenskoj petlji. Ovo je igra koja je stigla kao jedan od prvih PS5 naslova, koja je pokazala veliki deo obećanja grafičke snage sistema, pa je stoga i viđena kao jedna od onih koje će dodatne prihode ostvariti i na PC platformi. Na Steam platformi za preporučenu konfiguraciju ima Core i7-8700 procesor, RTX 2070 GPU, 60 GB prostora (što je skromno, zapravo) i 32 gigabajta RAM-a u 2022.
minimalne specifikacije Returnal naslova izgledaju mnogo podnošljivije, ali je RAM i dalje na visokom nivou. Četvorojezgarni Intel CPU ili ekvivalentni AMD će biti dovoljan, kao i GTX 1060 grafička karta će biti dovoljni, uz 16 GB RAM-a.
 

Ниједна игра не захтева ни 16GB RAM-a. То је препоручена конфигурација. И најзахтевније игре затева да рачунар има 8GB минумум.

Ево шта пише.
Samo godinu dana kasnije, prelepa Forza Horizon 5 je imala preporučenu konfiguraciju sa 16 GB RAM-a,

Da li moze office da vozi na PS5?

Па за то купи другу машину са интегрушом. 1000 евра пукнеш само за графу а овде цео PS5 купиш и исто то играш. :hahaha:
 

Back
Top