Hosting Firma

WinnerxD

Početnik
Poruka
35
Pozdrav, imam par prijatelja koji zele samnom da otvorimo firmu da prodajemo hosting pakete.

Sve imamo samo ako neko moze da nam da link od cpanela da skinemo i da postavimo na nasem sajtu, imace i besplatni hosting paketi!

To ne ide na nacin na koji si zamislio da ide. Mi u Ninet Hostingu placamo licencu za Cpanel. I pre nego sto se odlucis na takv avanturu trebalo bi da znas da je potrebno malo vise od virtualizacije servera i deljenja dedicated servera na web hosting pakete.

@zelkom preduhitrio si me, da naravno da za cpanel moras da zakupis licencu to nije za dzabe...
I dosta je komplikovano imati svoje servere koje ces da iznajmljujes nije to samo rekla kazala.

Licenca za cPanel Dedicated se plaća ~3000din a za cPanel VPS ~1500din mesečno. Pritom ako instalirate nulovanu verziju postoji mogućnost da vas neko prijavi i da vam isključe pristup serveru dok ne uklonite nelegalnu instalaciju.

P.S. Možete koristiti neku besplatnu alternativu mada nisam siguran koliko će se to svideti mušterijama (Webmin, VHCS, GNU Panel...).

Back