Horoskop - stvarnost ili obmana?

Verujete li?

  • Da, verujem

    glasova: 2 13,3%
  • Ne verujem

    glasova: 5 33,3%
  • Ne verujem, ali se razumem i čitam iz zabave ponekad

    glasova: 8 53,3%

  • Ukupno glasova
    15
Kad su opisi karakternih osobina znakova u pitanju mislim da tu ima malo istine...Ljudi su prmetili da ima nekih arhitipa za ljude rođene u određenim periodima i da su to prepisali uticaju zvezda čisto da bi nekako objasnili...Ali ne verujem da može da se predvidi nešto iz pozicija zvezda.
Može da se utiče na ljude i njihove odluke tako što im se kao ešto predvidi,koliko da im se određena ideja sugeriše i da će nešto ispasti dobro ili loše onda se oni sami potrude da to urade i dobiju taj rezultat koji očekuju pa ispada kao da je predviđeno.
 
Ja lično ne verujem uopšte, ali se razumem jer volim biti upućen u sve i nekad iz zabave čitam o svom znaku. Nekako mi je kul to, ali ljudi koji stvarno veruju mislim da malo preteruju sa osudom povremeno, ali dobro! Svako svoj stav ima
Velikim delom potpisujem.
To je nepresušni izvor eufemizama i ljudi koji se time profesionalno bave su često ozbiljni retori što nije mala stvar.
Kada sam te stvari aktivno čitala, bila sam očarana terminologijom, kako za jednu reč postoji dvesta sinonima i kako se sa lakoćom i vrlo slikovito usvoje razmatranjem planeta, kuća, znakova, njihovih odnosa i manifestacija.
Najmanje me je intrigirala mogućnost da sa tim znanjem možemo da rastumačimo šta će biti u budućnosti, a najzanimljivije mi je bilo profilisanje sebe i drugih.
Drugo, kada čitaš deskripciju sebe u horoskopu, skoro uvek je akcenat na pozitivnim osobinama i ogromnom potencijalu da se čak i negativne minimalizuju ili otklone.
Tako mi se bar činilo.
 
Horoskop nema blage veze sa životom.

Baziran je na geocentričnom sistemu, i za prethodnih 2000 godina je otišao u "off" i to za 30 stepeni, što je jedan ceo znak. U prevodu, današnji dan recimo po zvaničnom horoskopu stavlja Sunce u sazvežđe vage, a Sunce je zapravo još uvek u sazvežđu device (ako pogledate gde se nalazi na nebu).

Znači, onaj ko je rođen danas će misliti da je vaga u horoskopu, a u stvari je devica.

Do ovog neslaganja je došlo jer stari astrolozi/astronomi nisu znali za rotaciju zemljine ose, takozvanu "precesiju".

Postoji i objašnjenje zašto ljudi misle da horoskop radi, ali to je neka druga priča.
 
Poslednja izmena:
Риба хахаха
Kad god odem u egzibicije sa iracionalnošću i ponašam se kao da sam pobegla iz ludnice, samo se prepustim strujama, ispucam se i sutra sebi kažem:
''Hej, pa to je okej, ti si Ribe, a Ribe su takve. ''
Pa još i Blizanci... ni sama sebe ne hvatam za rep i reč, pa kako da očekujem to od drugih?
Ali, baš mislim da sa Ribama i Blizancima nikad nije dosadno.
:zcepanje:
 
Kad god odem u egzibicije sa iracionalnošću i ponašam se kao da sam pobegla iz ludnice, samo se prepustim strujama, ispucam se i sutra sebi kažem:
''Hej, pa to je okej, ti si Ribe, a Ribe su takve. ''
Pa još i Blizanci... ni sama sebe ne hvatam za rep i reč, pa kako da očekujem to od drugih?
Ali, baš mislim da sa Ribama i Blizancima nikad nije dosadno.
:zcepanje:
Не знам стварно,ти владаш материјом. Ја сам лаик. У подзнаку сам вага,каква је то комбинација? :hahaha:
 
Не знам стварно,ти владаш материјом. Ја сам лаик. У подзнаку сам вага,каква је то комбинација? :hahaha:
Pa... možda ti i ne postupaš baš kao Ribe.
Kao što neko već reče da je češći slučaj, više sam sa ženskim svetom o ovome ćaskala i ono što se podrazumeva kod žena, možda nije primenljivo kod muškaraca?
O, ne... eto opet problema nejednakosti među polovima, rodovima, šta već... Odoh hitno na svež vazduh dok se nisam sa sobom posvađala.
:rotf:
 
Хороскоп, јефтина зараза. Још је већа зараза нумерологија.
Када је споменух, пре неких десетак година добио сам програм и књигу о нумерологији руског нумеролога Наталије Сидорове.
Књига се не бави пророчанствима него анализом особа на основу датума рођења. Интересантно, за особе за киоје сам погледао шта каже књига, 99% је тачно?
Књига има 500 страница и треба баш дешифровати све али даје резултате?
нум.PNG

нум1.PNG

нум2.PNG

За тумачење, потребно је добро познавање руског језика!
 
Pa... možda ti i ne postupaš baš kao Ribe.
Kao što neko već reče da je češći slučaj, više sam sa ženskim svetom o ovome ćaskala i ono što se podrazumeva kod žena, možda nije primenljivo kod muškaraca?
O, ne... eto opet problema nejednakosti među polovima, rodovima, šta već... Odoh hitno na svež vazduh dok se nisam sa sobom posvađala.
:rotf:
Кажем ја,ствар жена. :P :D
 
Хороскоп, јефтина зараза. Још је већа зараза нумерологија.
Када је споменух, пре неких десетак година добио сам програм и књигу о нумерологији руског нумеролога Наталије Сидорове.
Књига се не бави пророчанствима него анализом особа на основу датума рођења. Интересантно, за особе за киоје сам погледао шта каже књига, 99% је тачно?
Књига има 500 страница и треба баш дешифровати све али даје резултате?
Pogledajte prilog 1023136
Pogledajte prilog 1023137
Pogledajte prilog 1023138
За тумачење, потребно је добро познавање руског језика!
О томе ми причале неке другарице, кажу да прецизније опише од хороскопа хаха, али не знам нисам о томе превише истраживао, нисам склон веровању у нелогичности 😂. Али звучи интересантно па ћу пробати, знам руски по мало.
 

Back
Top