Horor Srbija

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11233019&postcount=63
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11233024&postcount=64
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11233038&postcount=65
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11233045&postcount=67
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11233055&postcount=69

iz prilozenog se vidi da se druga srbija , sa treceg stola levo . pored toaleta., oraganizovala nakon pocetnog soka, i nastavila diskusiju onako kako jedino i znaju.......odoh da bacim kapuchino u aparat........pa se vrchem dok vas ne obrchem........;)

ok....procitaj citirano.....
izvini zaboravila sam da ne znas nista sama da napises....
zato sto u citiranom ne vidim nista lose....
jel svi moramo da budemo agresivni bi bili patrioti.....ko nikome nije lupio par samara je izdajnik.......

Лепо се ти сакри иза ових увреда упућених мени...

али, још увек не рече - зашто си се ТИ нашла прозваном?

И, ако наставиш полемику у овом тону (болдовано), нећу ти више одговарати.

Ја сам културна и лепо васпитана особа. :)

ne izvrci mi reci zlonamerno, ili samo ne razumes pa cu ti oprostiti.
nije srpsko pravoslavlje blato, blato su oni koji pokusavaju da ga bace tamo gde i oni pripadaju, a to je septicka jama,
oni koji upadaju na liturgije da uce svestena lica kako se ona drzi, a u slobodno vreme se bave uzgojem svinja, i verovatno bolje znaju sta je pravoslavlje od ljudi koji ga zive svakodnevno.
to sto kritikujem ogavne, bedne stvari u Srbiji ne znaci da uzdizem ogavne i bedne stvari zapada automatski...
gde ja nazivam drugu Srbiju ruralnim slojem? :dontunderstand:

vi bre imate opake komplekse i to je glavni razlog Srbije kakva jeste...
vi tripujete da su u Evropi neki uzviseni posebni i bolji ljudi i sami sebe smatrate jadom koja tamo ne pripada,
jer ja drugo ne mogu da zakljucim iz ove tvoje izmisljene recenice da vas ja nazivam ruralnom i nizom Srbijom...
ruralno nema veze sa tim, ima veze sa ovim sta sam rekla, strasni kompleksi da su Srbi jadni, glupi i primitivni da bi otisli u E.U, to vi mislite sami za sebe ja vama da kazem. ;)
i izdajnicima nazivate nas koji smatramo da smo jednako pametni, sposobni kao bilo koji evropski narod i da zasluzujemo isto sto i oni
zato sam ja pravi patriot a ti nisi.

ne,pobornik sam ideje Srbija u E.U sa Srbima dok jos postojimo...

Шојо,

прочитај редом како је ишла преписка, шта је болдовано и шта коментарисано.
Стварно ме мрзи да сад "од кулина Бана" објашњавам шта сам мислила овим или оним.

Узгред, Срби нису ни јадни ни глупи ни искомплексирани, то покушавају да нам наметну разне НВО, на разне начине са ТВ екрана.

Срби заслужују боље од онога што имају европски народи.

А докле год нас ка ЕУ буду водили они који мисле да су праве патриоте (попут тебе), нећемо мрднути с места.

Лепо се ти сакри иза ових увреда упућених мени...

али, још увек не рече - зашто си се ТИ нашла прозваном?

И, ако наставиш полемику у овом тону (болдовано), нећу ти више одговарати.

Ја сам културна и лепо васпитана особа. :)

Differentia forum je osnovan 1. decembra 2005. godine, u Nišu, od strane rukovodstva kasnije registrovane nevladine organizacije Differentia.
Cilj Differentia foruma je razvoj ideje pomirenja građana na prostoru bivše Jugoslavije, širenje ideje interkulturalizma, ateizma, verskog pluralizma, antifašizma i antinacionalizma.[
/B]"

Зар је ОВО патриотизам? :

jos jednoim ti ponavlam.......vidis da ni dalje nista ne kapiras......ja ne znam kako drugacije sa tobom da pricam.....
vidis ovo sto si citirala sto je obojeno sad plavom bojom......prozvana sam tvojim pitanjem da li je ovo patriotizam......
moj odgovor je jeste.....samo sto nisam batinas ili neko ko to podrzava....znas ima i takvih patriota.......da li ti je sada malo jasnije.......da li treba da crtam......

Dobro vece, da malo uozbiljimo diskusiju.....moze???

Kao da je neko Srbiji dodelio davno nekad ulogu svetske laboratorije, u kojoj ce se isprobavati , kuvati, miksovati razni eksperimenti od nekada samoupravljanja kao svetskog cuda , ujedino i najblizeg i najdaljeg utopijskom komunizmu, Nakon toga i uporedo sa tim eksperimentom , dobili smo cast da osmislimo i sprovedemo u delo, nesvrstanost kao pandan i tampon zonu u hladnom ratu istoka i zapada........krajem osamdesetih , postali smo jedina i jedinstvena evropska drzava u kojoj se krajem dvadeestog veka zakuvao i vodio jedan od krvavijih gradjanskih ratova u evropi poslednjih nekoliko vekova.....pa smo imali cast da se podicimo kao jedina drzava na kugli zemaljskoj koja se podmetnula pod bombe najvece i najjace vojne alijanse od nastanka covecanstva.......e, onda je doslo vreme da napravimo definitivni miracle......drzavu mutanta , u kojoj se revitalizuje fasizam , i antiseminizam, cveta antiglobalizam , klaustofobicni izolacionizam , divljastvo, primitivizam i rasizam postaju najvece vrline kojima se dice oni koji sebe smatraju za "bolje srbe" , stara dobra "cega se pametan stidi , budala se ponosi" u srbiji dobija sasvim drugaciju konotaciju, a sve je to uvijeno u crni plast klerikalizma, agresivnog kvazi pravoslavlja, i , plasim se , pripreme za neki novi "lov na vestice" , po uzoru na spansku inkviziciju srednjeg veka, ali sada u istocnom krilu hriscanske crkve........

Mozda ce se nekome sva ova cudesa na ovako malom prostoru uciniti neverovatna, narocito nekome ko nije imao to zadovoljstvo da licno izivi i prezivi sve nabrojane nebuloze , promasaje, i gluposti koje su tako dobro uspevale i uspevaju na plodnom balkanskom tlu......ali, zeleli to sebi da priznamo ili ne, mi zivimo u nekoj grotesknoj kombinaciji kvazi - drzave, montipajtonovke zayebancije, cirkusa na ledu Moire Orfei, zabacenog zoo vrta u donjem kalemegdanu, i brutalnih japanskih horror filmova, koji za razliku od holivudskih pandana, nemaju cak ni onu zabavnu crtu u scenariju.........nego samo cist , brutalan , pure horror..................

Dokazi su svuda oko nas.......samo nabrajanje onoga sto nas okruzuje je dovoljno da na mestu ubije mirnog svajcarca ili finca koji ima slabije zivce i malo visi pritisak.........a mi to zivimo svaki dan.

1)Svakim danom sve vise ljudi ostaje bez posla , u drzavi koja nema nikakav socijalni program, sto znaci , da kada dobijes sut kartu u firmi mozes samo da se obesis ili da razmisljas najozbiljnije o pljacki poste ne bi li preziveo ...nije isto , kada nemac izgubi posao , u sredjenoj drzavi , socijalno organizovanoj , i ovoj nasoj smejuriji od socijalno "svesne " zemlje, koja smatra da je otvaranje "sos prodavnica' , vrh brige za gladne i obespravljene .........

2)Svakim danom, brutalna premlacivanja i ubistva, na nasim ulicama uteruju strah u kosti svakom roditelju za buducnost i bezbednost njegove dece.......biju se navijaci, biju klerofasisti, biju ludaci, biju policajci, biju pedere, biju strance, biju cigane, biju plavokose, niske , mrsave, debele, narkomane, decu , policajce , vojnike i bolesnike.............

Srbija je definitivno postala eldorado za psihopate , bolesne umove i napucane klince , isfrustrirane bedom i neimastvom, beznadjem i zadojene laznim patriotizmom, klerikalizmom, navijackom groznicom ili jednostavno dosadom..............

ono malo sto policija pohapsi, sudovi puste najkasnije nakon onih "famoznih " 30 dana pritvora......i tu prica o zakonu i pravdi zavrsava.......huligani izlaze u potrazi za novom zrtvom , osokoljeni i okiceni sa 30 dana mardelja, sto im dodje kao orden za hrabrost ........sudije , tuzioci i advokati se istale za pare koje su uzeli ne bi li oslobodili ludaka........i svi mirni i bezbrizni, srecni i veseli do novog prebijanja i novog ubistva...........

3)najcrnje i najgore u zemlji je na najvisim granama........vladini ministri, doministri , koministrki , savetnici , dosavetnici, portparoli, i direktori javnih firmi, zamenici direktora, sekretarice direktora , cinovnici i salter pacenici.........milijarde dolara koje su samo prosle ovom zemljom na putu od donatora do privatnih dzepova, se nigde ne registruju i ne vide, sem kada neka iskompleksirana budala pretera i kupi 34 stana i kuce, ili se zameri dojucerasnjim kolegama.......inace, kao u mraku najcrnjeg podruma, pacovi raznose plen , u tisini.........

4)naravno, da se ne sete vlasi, partije i pojedinci ce se preko raznih kurira, presova, i zabavnika , bezopasno pljuckati, psovati, glumiti ludilo i galamu......na live show programima ce se gledati popreko , gadjati se frazama i pogrdama, ali ce cim se ugase kamere , zagrljeni u prvu kafanu ,na dupli on the rocks ,kako ih je deda valjda ucio , jer je i on pio viski u vukoyebini odakle su dosli, nasli i zasli...........

5)za to vreme, raja se i dalje deli na zvezdase i partizanovce, partizane i cetnike, pedere i yebace, zene u crnom i obrazovce.......pinkovce i b92 fanove.............dele se, biju se, planiraju takticke napade i netakticne odbrane, mrze komsiju koji vozi auto pogresne boje, zele da pobegnu , a mrze sebe sto ne mogu, zele da ostanu , a mrze druge sto im ne daju...........i tako u krug.....kao suludi karusel na seoskim vasarima za cijim upravljacem sedi neki suludi "joker", zabavljajuci se kao nikada...........

zasto i kako je doslo do toga da zivimo u ovakvoj zemlji, ne znam....zasto bas mi , ni to ne znam.......ali, da smo , kako kazu kinezi, stavljeni davno u hladnu vodu kao zabe, a da je neko nekada ukljucio ringlu ispod nas i da smo se , kako se voda greje kuvali u sranjima u kojima niko ne bi ostao normalan , pa nismo ni mi ........to stoji.......kada ce ekpriment prestati, ne zna se........valjda dok ima dovoljno zamoraca , pacova , majmuna u labaratoriji.....jer , eksperimenti se ne vrse na lavovima i rasnim konjima.............vec na bubasvabama, misevima i slicnoj gamadi, koja uspeva u polumraku i trulezi.............

1)Tacno
2)Preterujes....:roll:
3)Absolutna istina...ali sta raditi?
4)pod 3....
5)Pa kad su dileje....to i svesno rade!

Pa, da se vratimo na temu, ako vam nije mnogo komplikovano.......:):):)

da vas podsetim..........svojim lucidnim komentarima ste doprineli verodostojnosti teme , da nastavimo.........:)

Kao da je neko Srbiji dodelio davno nekad ulogu svetske laboratorije, u kojoj ce se isprobavati , kuvati, miksovati razni eksperimenti od nekada samoupravljanja kao svetskog cuda , ujedino i najblizeg i najdaljeg utopijskom komunizmu, Nakon toga i uporedo sa tim eksperimentom , dobili smo cast da osmislimo i sprovedemo u delo, nesvrstanost kao pandan i tampon zonu u hladnom ratu istoka i zapada........krajem osamdesetih , postali smo jedina i jedinstvena evropska drzava u kojoj se krajem dvadeestog veka zakuvao i vodio jedan od krvavijih gradjanskih ratova u evropi poslednjih nekoliko vekova.....pa smo imali cast da se podicimo kao jedina drzava na kugli zemaljskoj koja se podmetnula pod bombe najvece i najjace vojne alijanse od nastanka covecanstva.......e, onda je doslo vreme da napravimo definitivni miracle......drzavu mutanta , u kojoj se revitalizuje fasizam , i antiseminizam, cveta antiglobalizam , klaustofobicni izolacionizam , divljastvo, primitivizam i rasizam postaju najvece vrline kojima se dice oni koji sebe smatraju za "bolje srbe" , stara dobra "cega se pametan stidi , budala se ponosi" u srbiji dobija sasvim drugaciju konotaciju, a sve je to uvijeno u crni plast klerikalizma, agresivnog kvazi pravoslavlja, i , plasim se , pripreme za neki novi "lov na vestice" , po uzoru na spansku inkviziciju srednjeg veka, ali sada u istocnom krilu hriscanske crkve........

Mozda ce se nekome sva ova cudesa na ovako malom prostoru uciniti neverovatna, narocito nekome ko nije imao to zadovoljstvo da licno izivi i prezivi sve nabrojane nebuloze , promasaje, i gluposti koje su tako dobro uspevale i uspevaju na plodnom balkanskom tlu......ali, zeleli to sebi da priznamo ili ne, mi zivimo u nekoj grotesknoj kombinaciji kvazi - drzave, montipajtonovke zayebancije, cirkusa na ledu Moire Orfei, zabacenog zoo vrta u donjem kalemegdanu, i brutalnih japanskih horror filmova, koji za razliku od holivudskih pandana, nemaju cak ni onu zabavnu crtu u scenariju.........nego samo cist , brutalan , pure horror..................

Dokazi su svuda oko nas.......samo nabrajanje onoga sto nas okruzuje je dovoljno da na mestu ubije mirnog svajcarca ili finca koji ima slabije zivce i malo visi pritisak.........a mi to zivimo svaki dan.

Svakim danom sve vise ljudi ostaje bez posla , u drzavi koja nema nikakav socijalni program, sto znaci , da kada dobijes sut kartu u firmi mozes samo da se obesis ili da razmisljas najozbiljnije o pljacki poste ne bi li preziveo ...nije isto , kada nemac izgubi posao , u sredjenoj drzavi , socijalno organizovanoj , i ovoj nasoj smejuriji od socijalno "svesne " zemlje, koja smatra da je otvaranje "sos prodavnica' , vrh brige za gladne i obespravljene .........

Svakim danom, brutalna premlacivanja i ubistva, na nasim ulicama uteruju strah u kosti svakom roditelju za buducnost i bezbednost njegove dece.......biju se navijaci, biju klerofasisti, biju ludaci, biju policajci, biju pedere, biju strance, biju cigane, biju plavokose, niske , mrsave, debele, narkomane, decu , policajce , vojnike i bolesnike.............

Srbija je definitivno postala eldorado za psihopate , bolesne umove i napucane klince , isfrustrirane bedom i neimastvom, beznadjem i zadojene laznim patriotizmom, klerikalizmom, navijackom groznicom ili jednostavno dosadom..............

ono malo sto policija pohapsi, sudovi puste najkasnije nakon onih "famoznih " 30 dana pritvora......i tu prica o zakonu i pravdi zavrsava.......huligani izlaze u potrazi za novom zrtvom , osokoljeni i okiceni sa 30 dana mardelja, sto im dodje kao orden za hrabrost ........sudije , tuzioci i advokati se istale za pare koje su uzeli ne bi li oslobodili ludaka........i svi mirni i bezbrizni, srecni i veseli do novog prebijanja i novog ubistva...........

najcrnje i najgore u zemlji je na najvisim granama........vladini ministri, doministri , koministrki , savetnici , dosavetnici, portparoli, i direktori javnih firmi, zamenici direktora, sekretarice direktora , cinovnici i salter pacenici.........milijarde dolara koje su samo prosle ovom zemljom na putu od donatora do privatnih dzepova, se nigde ne registruju i ne vide, sem kada neka iskompleksirana budala pretera i kupi 34 stana i kuce, ili se zameri dojucerasnjim kolegama.......inace, kao u mraku najcrnjeg podruma, pacovi raznose plen , u tisini.........

naravno, da se ne sete vlasi, partije i pojedinci ce se preko raznih kurira, presova, i zabavnika , bezopasno pljuckati, psovati, glumiti ludilo i galamu......na live show programima ce se gledati popreko , gadjati se frazama i pogrdama, ali ce cim se ugase kamere , zagrljeni u prvu kafanu ,na dupli on the rocks ,kako ih je deda valjda ucio , jer je i on pio viski u vukoyebini odakle su dosli, nasli i zasli...........

za to vreme, raja se i dalje deli na zvezdase i partizanovce, partizane i cetnike, pedere i yebace, zene u crnom i obrazovce.......pinkovce i b92 fanove.............dele se, biju se, planiraju takticke napade i netakticne odbrane, mrze komsiju koji vozi auto pogresne boje, zele da pobegnu , a mrze sebe sto ne mogu, zele da ostanu , a mrze druge sto im ne daju...........i tako u krug.....kao suludi karusel na seoskim vasarima za cijim upravljacem sedi neki suludi "joker", zabavljajuci se kao nikada...........

zasto i kako je doslo do toga da zivimo u ovakvoj zemlji, ne znam....zasto bas mi , ni to ne znam.......ali, da smo , kako kazu kinezi, stavljeni davno u hladnu vodu kao zabe, a da je neko nekada ukljucio ringlu ispod nas i da smo se , kako se voda greje kuvali u sranjima u kojima niko ne bi ostao normalan , pa nismo ni mi ........to stoji.......kada ce ekpriment prestati, ne zna se........valjda dok ima dovoljno zamoraca , pacova , majmuna u labaratoriji.....jer , eksperimenti se ne vrse na lavovima i rasnim konjima.............vec na bubasvabama, misevima i slicnoj gamadi, koja uspeva u polumraku i trulezi.............

Pa, da se vratimo na temu, ako vam nije mnogo komplikovano.......:):):)

da vas podsetim..........svojim lucidnim komentarima ste doprineli verodostojnosti teme , da nastavimo.........:)

Svakim danom sve vise ljudi ostaje bez posla , u drzavi koja nema nikakav socijalni program, sto znaci , da kada dobijes sut kartu u firmi mozes samo da se obesis ili da razmisljas najozbiljnije o pljacki poste ne bi li preziveo ...nije isto , kada nemac izgubi posao , u sredjenoj drzavi , socijalno organizovanoj , i ovoj nasoj smejuriji od socijalno "svesne " zemlje, koja smatra da je otvaranje "sos prodavnica' , vrh brige za gladne i obespravljene .........

Svakim danom, brutalna premlacivanja i ubistva, na nasim ulicama uteruju strah u kosti svakom roditelju za buducnost i bezbednost njegove dece.......biju se navijaci, biju klerofasisti, biju ludaci, biju policajci, biju pedere, biju strance, biju cigane, biju plavokose, niske , mrsave, debele, narkomane, decu , policajce , vojnike i bolesnike.............

najcrnje i najgore u zemlji je na najvisim granama........vladini ministri, doministri , koministrki , savetnici , dosavetnici, portparoli, i direktori javnih firmi, zamenici direktora, sekretarice direktora , cinovnici i salter pacenici.........milijarde dolara koje su samo prosle ovom zemljom na putu od donatora do privatnih dzepova, se nigde ne registruju i ne vide, sem kada neka iskompleksirana budala pretera i kupi 34 stana i kuce, ili se zameri dojucerasnjim kolegama.......inace, kao u mraku najcrnjeg podruma, pacovi raznose plen , u tisini.........

naravno, da se ne sete vlasi, partije i pojedinci ce se preko raznih kurira, presova, i zabavnika , bezopasno pljuckati, psovati, glumiti ludilo i galamu......na live show programima ce se gledati popreko , gadjati se frazama i pogrdama, ali ce cim se ugase kamere , zagrljeni u prvu kafanu ,na dupli on the rocks ,kako ih je deda valjda ucio , jer je i on pio viski u vukoyebini odakle su dosli, nasli i zasli...........

za to vreme, raja se i dalje deli na zvezdase i partizanovce, partizane i cetnike, pedere i yebace, zene u crnom i obrazovce.......pinkovce i b92 fanove.............dele se, biju se, planiraju takticke napade i netakticne odbrane, mrze komsiju koji vozi auto pogresne boje, zele da pobegnu , a mrze sebe sto ne mogu, zele da ostanu , a mrze druge sto im ne daju...........i tako u krug.....kao suludi karusel na seoskim vasarima za cijim upravljacem sedi neki suludi "joker", zabavljajuci se kao nikada...........

Sve je to u redu.Sta mislis koje je resenje za ovaj problem?

Sve je to u redu.Sta mislis koje je resenje za ovaj problem?

pa ja sam postavio temu , nadajuci se da ce bar jedan forumas moci da napise bilo sta , sto bi moglo da zalici na resenje.......ja ga nesto ne vidim, pa je to razlog zasto sam i izneo svoje vidjenje problema pred ovaj uvazeni, pametni , obrazovani skup.....ocekujuci da mi pomognete da mirnije spavam, ohrabren nekim suvislim resenjem problema u kojem smo svi zajedno.........:think:

ja cenim da je to gomila njih pomagala sa strane da se sklepa..ko ono kad roditelji deci pishu domaci
pa su sad malo besni shto odeljenje ne deli entuzijazam koliko su mama&tata pametni

Joj brate, a rad svejedno za 2+

mutanti, fasizam, feminizam, klerikalizam, Djiki pomagaj, smrad, ja necu s vama, politicari, viski, trulez, zavera, eksperiment, suludi karusel i suludi dzoker, pacovi grizu prste u podrumu...

K'o da si Lukovicu gurnuo pet apaurina i 50mg ketamina, sve zalio mlakim BiPovim pivom iz radnje na cosku u Marinkovoj Bari, pa ukljucio diktafon i snimas dok se onaj penje po foteljama, mrmlja i skamuce.

kuku Djindjo el vidis ti sta rade od nas :(

Joj brate, a rad svejedno za 2+

mutanti, fasizam, feminizam, klerikalizam, Djiki pomagaj, smrad, ja necu s vama, politicari, viski, trulez, zavera, eksperiment, suludi karusel i suludi dzoker, pacovi grizu prste u podrumu...

K'o da si Lukovicu gurnuo pet apaurina i 50mg ketamina, sve zalio mlakim BiPovim pivom iz radnje na cosku u Marinkovoj Bari, pa ukljucio diktafon i snimas dok se onaj penje po foteljama, mrmlja i skamuce.

kuku Djindjo el vidis ti sta rade od nas :(

ma ti si mi uvek bio reper za dobar tekst....tih 2+ nije ni tako lose kada dolaze od tebe, maga pisane reci i misli.........doduse, srecom za svaku ocenu ide i 100 ojra , pa se nadam ovih dana da ce postar doneti bar tih 2,5 stoja jura na vrata......koliko si ti ocenio da vredi........danke danke......:hvala:

ma ti si mi uvek bio reper za dobar tekst....tih 2+ nije ni tako lose kada dolaze od tebe, maga pisane reci i misli.........doduse, srecom za svaku ocenu ide i 100 ojra , pa se nadam ovih dana da ce postar doneti bar tih 2,5 stoja jura na vrata......koliko si ti ocenio da vredi........danke danke......:hvala:

Haha pa zar nisam reper?

Mada nikad se ne zna, posalji ovo Lukovicu na one njegove internetske novine... bice sigurno ljubomoran, ali mozda je dovoljno veliki covek da ipak objavi.

munjo, lekcija:

-u Crkvi je uvek sve u redu, sto zastrani odmah truli i otpada, makar i dalje nosilo mantiju, ali je to vec duga prica i ne moze je razumeti neko ko o Crkvi ne zna ama bas nista (98% drzavljana srbije)

-vlasti ne treba da rade "svoj posao", jer je posao svake vlasti da tlaci one kojima vlada

-gde nema nacionalizma, nema ni nacije a ni drzave, ostane samo drzavni prostor (poligon za svacije izdr*avanje)

-sta ti je idealna sloboda? ako mislis na bobu micalovic - :ok:

Da je sve u redu u SPC ne bi se pojavljivali u javnosti vladike i međusobno se opanjkavali ko šta vozi od limuzina,ko ima veću eparhiju,ko se video sa kojim političarem i ko će biti bolji glasnogovornik.
Posao svake vlasti da tlači narod???
Nije problem nacionalizam,ali "nacionalizam"kod nas je mnogo priče a sasvim drugo se radi.

samo ozbiljno i bez zezanja
ovo su jako komplikovane i ozbiljne stvari

Kakvo zezanje? Ova tema je zasluzila jedan sasvim ozbiljan i promisljen pristup.

Mene se vizuelno posebno dojmila ona snazna slika suludog dzokera u metaforickom srbijanskom podrumu klero-srama. Sta vi mislite, kolega, da li je taj dzoker u semiotickom smislu realija - neka individua, neka javna licnost, recimo - ili je u pitanju zloduh iz kolektivne srbijanske podsvesti, samodestruktivna senka proslosti (i, zasto ne reci, devedesetih kao apoteoze zla) koji se smeje kao Penivajz iz slivnika dok Djindjic izdise na krvavom plocniku Beograda?

Da je sve u redu u SPC ne bi se pojavljivali u javnosti vladike i međusobno se opanjkavali ko šta vozi od limuzina,ko ima veću eparhiju,ko se video sa kojim političarem i ko će biti bolji glasnogovornik.
Posao svake vlasti da tlači narod???
Nije problem nacionalizam,ali "nacionalizam"kod nas je mnogo priče a sasvim drugo se radi.

opet ti "a vladike, a vladike". nije nasa crkva katolicka da se papi ili biskupu ne sme osporiti autoritet. idi u Milesevu, ima freska naspram groba Svetog Save gde andjeo gura vladike i popove u pakao. mora se o Crkvi nesto znati da bi se ista kritikovala.

mozda ti imas neku utopijsku sliku o vlasti, ali oni iz vlasti nemaju, dobro znaju sta im je posao.

"nacionalizma" ima na tone, ali to je vec druga pojava.

Kakvo zezanje? Ova tema je zasluzila jedan sasvim ozbiljan i promisljen pristup.

Mene se vizuelno posebno dojmila ona snazna slika suludog dzokera u metaforickom srbijanskom podrumu klero-srama. Sta vi mislite, kolega, da li je taj dzoker u semiotickom smislu realija - neka individua, neka javna licnost, recimo - ili je u pitanju zloduh iz kolektivne srbijanske podsvesti, samodestruktivna senka proslosti (i, zasto ne reci, devedesetih kao apoteoze zla) koji se smeje kao Penivajz iz slivnika dok Djindjic izdise na krvavom plocniku Beograda?

bajo...ti znas kako da zapecatis temu........:hahaha:

samo napisi nesto ovako, malo komplikovanije od vrckavih narodnih shaban - doskocica........i cela patriot ekipa bezi od daljeg pisanija kao djavo od krsta..........:hahaha:

molim te, nemoj vise da ih blamiras.......vidis da niko nema da ti odgovori na pitanje, sta predstavlja ludi dzoker u tekstu.......a ja necu.......:mrgreen::mrgreen:

taj deo teksta cenjenog kolege je jedna divna metafora, mozda cak i alegorija, inspirisana BATMANom

Srbiji se desilo da je pucem sprecena svaka reforma. Tajkuni u svim oblastima(ekonomija crkva drzavna administracija,vojska SANU itd...) su pustili Slobu niz vodu da bi se oprali,onda im je zasmetao Djindjic jer nisu mogli da ga uvuku u kolo....
"Sablja" je akcija koja se ne sprema jedan dan- sve je bilo spremno za ciscenje,ali puc je uspeo i isplivali su oni koji cine danasnju politicku scenu Srbije...
Dakle sve je kao da se nista nije desilo.Zato smo tu gde jesmo,a sada svi vi mozete da se pravite mutavi ili da pisete da ne lupam.... jaki argumenti...
Sto se teme tice: bolje je pisati o divnoj jesenu u vasem gradu i veselom narodu koji zadovoljno zivi u najboljoj zemlji na svetu.Svaki od njih Tesla ,samo vole malo da ubiju u ime patriotizma.....

Ih kolega, pa to je tek taj prvi sloj ove deliciozne metaforicke dobos-torte.

Ako kasicicom analize prodres dalje... videces da je tu, recimo, i Kostunica.

nisam ni sumnjao. taj prokleti kostunica. kao aku naspram samuraj dzeka, kao hromi daba naspram miki mausa, kao tom naspram hrabrog dzerija stoji taj bedni retrogradni kostunica i budi nas iz nedosanjanih snova o nirvani u narucju evropske bratije.

proklet da je, i on i njegove ofarbane macke i snajper kojim je ubio djindjica.

Ih kolega, pa to je tek taj prvi sloj ove deliciozne metaforicke dobos-torte.

Ako kasicicom analize prodres dalje... videces da je tu, recimo, i Kostunica.

ako tvoj prikan provali sta je deliciozno, bez googla, post ima smisla.......:mrgreen:

drago mi je da ti se dopada , mogao si da napises i maliciozno, sto ne bi bilo ni tacno ni tako ukusno za metaforicku dobos tortu......koja je isto , kompliment , kapiram:mrgreen:

no, nije moj tekst imao pretenzije da bude deliciozan toliko da prste polizes, nego da malo probudi obamrle sive mozdane celije kod nekih , sto je i uspeo.......doduse, na nacin koji je njima jedino i primeren.......i naravno, da se naplati tih 250 ojra , od sponzora......:mrgreen:

Back