Homoseksualizam i religija

Wise Owl

Ističe se
Banovan
Poruka
2.635
Pre nekoliko meseci sam naišao na jedan interesantan video gde mladić ide među pripadnike LGBT-a i propoveda jevanđela (amerika). I svakako, reakcije su vrlo oštre zbog toga što radi. Ono što mi je privuklo pažnju jeste kada im je rekao da je homoseksualnost greh na šta je jedna lezbejka odgovorila: "Molila sam Boga dve godine da me izleči od homoseksualizma, da mi oduzme to ali se ništa nije desilo"

Kako odgovoriti na to? Šta jedan hrišćanin može odgovoriti kada vam osoba jasno stavi do znanja da je čak dve godine pokušavala da izmoli Boga da je izleči, ali kako se ništa nije desilo..

Matej 16 (Novi srpski prevod):
24 Onda Isus reče svojim učenicima: "Ko hoće da ide za mnom, neka se odrekne sebe samog i neka uzme svoj krst, pa neka me sledi."
+++
To je krst i mora ga se nositi. Kao i svaki drugi. Težak krst = velika nagrada.
Navedenoj je potreban dobar duhovnik, najbolje kakav jeromonah koji bi je usmeravao.

Matej 16 (Novi srpski prevod):
24 Onda Isus reče svojim učenicima: "Ko hoće da ide za mnom, neka se odrekne sebe samog i neka uzme svoj krst, pa neka me sledi."
+++
To je krst i mora ga se nositi. Kao i svaki drugi. Težak krst = velika nagrada.
Navedenoj je potreban dobar duhovnik, najbolje kakav jeromonah koji bi je usmeravao.
Ček, ček. Ako je to njen krst, znači li to da je Bog namerno nju učinio lezbejkom iako je sam naglasio da je to greh?
To je amerika, sumnjam da tamo imaju monaštvo (ne znam).

Ček, ček. Ako je to njen krst, znači li to da je Bog namerno nju učinio lezbejkom iako je sam naglasio da je to greh?
To je amerika, sumnjam da tamo imaju monaštvo (ne znam).
Ima u Americi dobrog monaštva a ima i dobrih mirskih sveštenika po parohijama koji imaju sa tim iskustva. Da, Bog je dopustio da je to muči. To je jedan demon koji je po Božjem dopuštenju muči. Uzrok mogu da budu gresi predaka, ali i ne moraju. U crkvenom predanju ima jedna izreka Gospoda a to je da se u poslednja vremena neće znati ko je muško a ko je žensko. To isto su i naši narodni proroci Tarabići rekli. Sad su ta vremena i zato je ta epidemija homoseksualizma. Mladi su danas jako zaraženi time. Zato pravac na crkvene službe, redovno moliti se Bogu. Blud svake vrste je napastan i lako se pada, zato treba izbegavati sablažnjive stvari za navedenu osobu: izbegavati tako društvo, medijske sadržaje (televizija, internet...) gde su sablažnjivi prizori koji potiču takav blud. Takvi prizori raspaljuju bludnu vatru, pa čovek izgara. Treba se rano ženiti i udavati, pa i takve stvari se lakše drže pod kontrolom. Kad je tu bračni drug, posao, deca, obaveze, nema se vremena za te gluposti.

Poslednja izmena:
Da, Bog je dopustio da je to muči.
Meni ovo deluje vrlo nebožanski i vrlo okrutno. Neko za koga se uvek govori da je ljubav dozvoljava nekome da se zlopati. Hajd kontempliraj o tome.

To je jedan demon koji je po Božjem dopuštenju muči.
Isto kao i gore. Kakav to Bog dozvoljava da se njegova kreacija zlopati?

Uzrok mogu da budu gresi predaka, ali i ne moraju
Zar nije to ukinuto? Gresi predaka više neće biti nasleđivanje na druge? Sa oca na sina.

o isto su i naši narodni proroci Tarabići rekli.
Mislim da su to lažna proročanstva koja je neko fabrikovao.

Treba se rano ženiti i udavati, pa i takve stvari se lakše drže pod kontrolom.
Jedno je teorija, drugo je praksa. Trebalo bi da znaš da ljudi sa srednjom školom i nemaju neke prilike za dobar posao, nezaposlenost velika, a gde ćeš takav da praviš porodicu?

Meni ovo deluje vrlo nebožanski i vrlo okrutno. Neko za koga se uvek govori da je ljubav dozvoljava nekome da se zlopati. Hajd kontempliraj o tome.

Isto kao i gore. Kakav to Bog dozvoljava da se njegova kreacija zlopati?

Zar nije to ukinuto? Gresi predaka više neće biti nasleđivanje na druge? Sa oca na sina.

Mislim da su to lažna proročanstva koja je neko fabrikovao.

Jedno je teorija, drugo je praksa. Trebalo bi da znaš da ljudi sa srednjom školom i nemaju neke prilike za dobar posao, nezaposlenost velika, a gde ćeš takav da praviš porodicu?
Matranje o tome da je Bog ljubav i da je zato sve dozvoljeno su novijeg datuma. O tome pričaju grešni popovi i njihovi sledbenici koji svoj ne-trud na sebi opravdavaju tim rečima. Kad se popusti u jednom, ide se u drugom, trećem itd., zato i jeste sveopšti pad na sve strane i sve postaje dozvoljeno. Bog je strog sudija a ljubi one koji se kaju i trude.
Posledice greha se itekako nasleđuju. Porodica, zašto ne. U celoj EU fali radnika, Rusiji takođe. Pasoš u džep i kreći.

Porodica, zašto ne. U celoj EU fali radnika, Rusiji takođe. Pasoš u džep i kreći.
Opet, samo teorija. Životi ljudi su itekako komplikovani da bi neko tek tako otišao.

Bog je strog sudija a ljubi one koji se kaju i trude.
Hmmm, izgleda da je Bog jevrejski od onih koji stvore nekoga, pa ako ne slušaš, bičuje te, ako si dobar, blagosilja te. A pride ti namesti da se zlopatiš i smeška se dok čega da vidi kako ćeš se pokazati. Izopačenost, ako mene pitaš.

Žao mi je homoseksualaca koji su iskreni vernici jer nose osećaj krivice zbog nečeg što nije njihov izbor.
Nasjbolje rešenje je da prestanu da budu vernici po kanonskim pravilima, ali za to je potrebna duhovna zrelost i životno iskustvo. Ko zna koliko njih se u međuvremenu psihički slomi, tuga.
Ne treba ih žaliti jer nisu bolesni somatski. To je samo mentalno. Nisu invalidi, u kolicima, nepokretni, slepi, hromi, pa da ih se žali. To se lako kontroliše molitvom i čitanjem svetih knjiga, odlaskom u manastire na ispovest i pričešće jer je tamo veća blagodat, pa duže drži čoveka kao pod štitom. Postoje kratke i jake molive koje momentalno pomažu: molitva časnom krstu, psalam 90 (91.), molitva protiv dejstva nečiste sile, molitva Presvetoj Bogorodici u tuzi i nevolji i sl.
Kratka molitva, prekrsti se i vozi dalje. Vreme ide jako brzo (puno brže nego pre) i ne treba gubiti vreme, treba se truditi jer vreme pojede čoveka.

Poslednja izmena:
Ne treba ih žaliti jer nisu bolesni somatski. To je samo mentalno. Nisu invalidi, u kolicima, nepokretni, slepi, hromi, pa da ih se žali. To se lako kontroliše molitvom i čitanjem Svetih knjiga, odlaskom u manastire na ispovest i pričešće jer je tamo veća blagodat, pa duže drži čoveka kao pod štitom. Postoje kratke i jake molive koje momentalno pomažu: molitva časnom krstu, psalam 90 (91.), molitva protiv dejstva nečiste sile, molitva Presvetoj Bogorodici u tuzi i nevolji i sl.
Mhmm..da

Nema mesta depresiji, mora se biti fajter. Svakodnevno čitanje Psaltira i Novog zaveta daje čoveku mir. Ponovi 50 Bogorodice djevo i dolazi mir tj. blagodat. Tako se može osetiti dejstvo blagodati i šta je ona. Ili 10 Molitvi Gospodnjih ili 20 minuta ili pola sata Isusove molitve. Kad napadne takav blud pročita se koja glava Novog zaveta, polako se čita i evo mira, demon beži opaljen.
Tako je sa svakim iskušenjem tj. demonskim delovanjem. ne samo sa homoseksualnim bludom.

Ne treba ih žaliti jer nisu bolesni somatski. To je samo mentalno. Nisu invalidi, u kolicima, nepokretni, slepi, hromi, pa da ih se žali. To se lako kontroliše molitvom i čitanjem Svetih knjiga, odlaskom u manastire na ispovest i pričešće jer je tamo veća blagodat, pa duže drži čoveka kao pod štitom. Postoje kratke i jake molive koje momentalno pomažu: molitva časnom krstu, psalam 90 (91.), molitva protiv dejstva nečiste sile, molitva Presvetoj Bogorodici u tuzi i nevolji i sl.
Nisu bolesni nego im je mozak podešen tako da ih privlači isti pol i to nisu birali. Drugo, homoseksualizam je "neizlečiv". Treće, te molitve koje postoje nemaju nikakvog dejstva osim autosugestivnog sputavanja koje opet ispliva. Ili može da se suzbije homoseksualni nagon (neko vreme) ali ne može da se afirmiše heteroseksualnost.
Suštinska razlika između vere u srcu i verskog fanatizma je što u drugom slučaju nema razumevanja a time ni ljubavi prema čoveku.

Nema mesta depresiji, mora se biti fajter. Svakodnevno čitanje Psaltira i Novog zaveta daje čoveku mir. Ponovi 50 Bogorodice djevo i dolazi mir tj. blagodat. Tako se može osetiti dejstvo blagodati i šta je ona. Ili 10 Molitvi Gospodnjih ili 20 minuta ili pola sata Isusove molitve. Kad napadne takav blud pročita se koja glava Novog zaveta, polako se čita i evo mira, demon beži opaljen.
Tako je sa svakim iskušenjem tj. demonskim delovanjem. ne samo sa homoseksualnim bludom.
Ako misliš da ti je to problem i da ces tako pomoći sebi samo napred.

Voziš se autom, ugasi radio i moli se Bogu. Ponavljaj Molitvu Gospodnju i druge molitve koje sam naveo. Takve osobe mogu se i ovako moliti dopunski uz osnovne molitve: Bože, smiluj mi se. Vidiš da me blud napada i da se mučim. Pomozi mi da nađem dobrog supruga ili suprugu da ne izgaram od bluda. Gospode, smiluj se meni grešnome, grešnoj. Želim svoju porodicu i decu. Amin

Nisu bolesni nego im je mozak podešen tako da ih privlači isti pol i to nisu birali. Drugo, homoseksualizam je "neizlečiv". Treće, te molitve koje postoje nemaju nikakvog dejstva osim autosugestivnog sputavanja koje opet ispliva. Ili može da se suzbije homoseksualni nagon (neko vreme) ali ne može da se afirmiše heteroseksualnost.
Suštinska razlika između vere u srcu i verskog fanatizma je što u drugom slučaju nema razumevanja a time ni ljubavi prema čoveku.
Ljudi su danas postali premekani. I pre je toga bilo. U svakom selu se znalo naći toga, po pričama sveštenika, ali su ljudi bili jači, trudili se, ostvarivali porodicu. Nije se to usopšte spominjalo. Nema tu mesta za depresije i ikakve klonulosti. treba se truditi i uz pomoć duhovnika i s njegovim blagoslovom se može naći i ostvariti prava ljubav, porodica, sve.
Čovek je kao biće puno više od seksualnosti.

Poslednja izmena:
Kažem, samo napred. Ako misliš da ćeš sebi pomoći. Druge ostavi na miru.
Niko nikoga ne tera ni na šta. Ko želi neka se pomoli Bogu za pomoć, prvo za dobrog duhovnika, da ga Bog uputi i neće ostati bez odgovora. Nema prinude ni na šta. Tako i Bog nikoga ne spasava na silu.
I to ne važi samo za ljude koje muči homoseksualni blud, već i za one koji heteroseksualno šaraju okolo, kradu, varaju, kockaju...
Kako kaže sveti Luka Krimski, kad osetiš da se gneviš na bližnje svoje ili bilo koga, odmah isteruj demone iz sebe. Svi smo pod uticajem demona. Zato su potrebni molitva, post, svete tajne.

Ljudi su danas postali premekani. I pre je toga bilo. U svakom selu se znalo naći toga, po pričama sveštenika, ali su ljudi bili jači, trudili se, ostvarivali porodicu. Nije se to usopšte spominjalo. Nema tu mesta za depresije i ikakve klonulosti. treba se truditi i uz pomoć duhovnika i s njegovim blagoslovom se može naći i ostvariti prava ljubav, porodica, sve.
Čovek je kao biće puno više od samo seksualnosti.
Ti ljudi nisu imali depresiju zbog svoje homoseksualnosti per se, već zbog nametanja krivice od strane crkve i društva. Tako da...malo je zamenjen uzrok sa posledicom.
To ostvarivanje porodice je na silu, posle ide lažan život, na obostranu muku. Ili švalerisanje, zanemarivanje porodice, rizik od PPB...ne može se suzbiti priroda.

Ti ljudi nisu imali depresiju zbog svoje homoseksualnosti per se, već zbog nametanja krivice od strane crkve i društva. Tako da...malo je zamenjen uzrok sa posledicom.
To ostvarivanje porodice je na silu, posle ide lažan život, na obostranu muku. Ili švalerisanje, zanemarivanje porodice, rizik od PPB...ne može se suzbiti priroda.
O tome se već puno govorilo i pisalo. Zastupam pravoslavna stajališta. Ima o tome dosta toga po internetu, pa nek se informiše ko hoće. Nemam više šta dodati. Radim sa takvim ljudima, živim među takvim ljudima. Ja sa njima nemam problema, oni žive kako oni žele, svak ima svoje brige i probleme, ja svoje. Svako živi svoj život kako se potrudi.

Back