Holestrol i bijeli luk

cevapsalukom

Zainteresovan član
Poruka
172
Izvinjavam se tema je već bila,ali bih ipak postavila pitanje.Imam masnocu u krvi ali i nizak pritisak.Napravila sam sok od 5 limunova i 30 cena bijelog luka.E sad,posto bijeli luk snizava pritisak pitam da li ovaj sok smijem da koristim,bojim se da ne „komiram”Da li je neko ovim putem izbacio masnocu iz krvi? Hvala
 
Izvinjavam se tema je već bila,ali bih ipak postavila pitanje.Imam masnocu u krvi ali i nizak pritisak.Napravila sam sok od 5 limunova i 30 cena bijelog luka.E sad,posto bijeli luk snizava pritisak pitam da li ovaj sok smijem da koristim,bojim se da ne „komiram”Da li je neko ovim putem izbacio masnocu iz krvi? Hvala

sirce od divljih jabuka je zakon.jos ces i da skines koji kilogram.
 
RECEPT STAROKINESKOG LEKA


1. INDIKACIJE
Lek oslobađa organizam masnih i krečnih materija kao i naslaga, poboljšava razmenu materija u telu i elastičnost krvnih sudova, sprečava infarkt, sklerozu, stenokardiju, apopleksiju, stvaranje tumora.

2. PRIPREMANJE LEKA
Dobro očistiti i isprati 350 grama belog luka (češnjaka), naseći ga sitno i istucati ga tučkom od drveta ili gline. Staviti tu kašu u 300 ml 96% alkohola, dobro zatvoriti posudu i čuvati 10 dana na prohladnom mestu. Posle toga tu kašu procediti i iscediti kroz čvrstu tkaninu pa je zatim staviti u čistu posudu, zatvoriti tu posudu i ostaviti je da odleži 2-3 dana, posle čega je lek spreman.

3. UPOTREBA LEKA
U prvih 11 dana u 50 ml mleka sobne temperature, na pola sata pre jela staviti sledeću količinu KAPI pripremljenog leka i popiti:

Dani Doručak Ručak Večera
..1........1.............2...............3
..2........4.............5...............6
..3........7.............8...............9
..4.......10..........11..............12
..5.......13..........14..............15
..6.......15..........14..............13
..7.......12..........11..............10
..8.........9............8.................7
..9.........6............5.................4
.10........3............2.................1
11 25 25 25
i dalje
...........25.............25............25

Posle 11 dana nastaviti sa uzimanjem leka 3x25 kapi dnevno, sve dok se sva količina pripremljenog leka ne potroši.

NAPOMENA : Težiti da se lek uzima u isto vreme pre doručka, ručka i večere.
Lek treba uzimati u količini i na način kako je objašnjeno. Lek
treba spremiti na način kako je objašnjeno.

LEK TREBA PONOVITI POSLE PET GODINA.

Ja sam imao trigliceride da su doktori da doživotno
pijem Heparin, koji, ustvari, samo "razvodnjava" krv,
i kod bilo kakve povrede, krv mnogo teško staje.

Posle jednog tretmana rezlultati su bili super
(detaljna analiza krvi)

Bitne napomene:

Alkohol da bude 99% (ne medicinski 76%)
Luk da bude domaći, seljački,
nikako ovi novi veliki hibridni.

Za merenje kupite u apoteci bočicu - kapaljku,
kao za bebe kad treba meriti nešto u kapima

PS: Posle jedne operacije doktori su mi prepisali
da pijem heparin doživotno.
A on, u stvari, samo razvodnjava krv,
pa i ako se samo malo ogrebete, teško staje kvrarenje.

Posle jednog tretmana dao sam krv na analizu.
Rezultati su bili odlični.

Pomaže i sirće od divljih jabuka sa limunom,
ali ovo je puno efikasnije.
Takodje za ovaj sa sirćeton treba kontrolisati krvni pritisak,
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se tema je već bila,ali bih ipak postavila pitanje.Imam masnocu u krvi ali i nizak pritisak.Napravila sam sok od 5 limunova i 30 cena bijelog luka.E sad,posto bijeli luk snizava pritisak pitam da li ovaj sok smijem da koristim,bojim se da ne „komiram”Da li je neko ovim putem izbacio masnocu iz krvi? Hvala

batali ti beli luk na neko vreme.pij jabukovo sirce nedelju dana i videces kako ces da skines holesterol.ja sam imao bas visok nivo,skinuo sam ga ocas posla.
 
Izvinjavam se tema je već bila,ali bih ipak postavila pitanje.Imam masnocu u krvi ali i nizak pritisak.Napravila sam sok od 5 limunova i 30 cena bijelog luka.E sad,posto bijeli luk snizava pritisak pitam da li ovaj sok smijem da koristim,bojim se da ne „komiram”Da li je neko ovim putem izbacio masnocu iz krvi? Hvala

Ne brinite, i ja takodje imam nizak pritisak i vec godinama koristim tinkturu od belog luka i limuna i uspesno drzim holesterol pod kontrolom.
 
zna jabukovo i zeludac da zajebe,ako se promeni ishrana koja je nabacila holesterol nestane brzo al nema vracanja na staro i kukumavkanja,moze samo da se jedu sardine riba maslinovo salate povrce bareno bez bojazni da ce preterati
 
Izvinjavam se tema je već bila,ali bih ipak postavila pitanje.Imam masnocu u krvi ali i nizak pritisak.Napravila sam sok od 5 limunova i 30 cena bijelog luka.E sad,posto bijeli luk snizava pritisak pitam da li ovaj sok smijem da koristim,bojim se da ne „komiram”Da li je neko ovim putem izbacio masnocu iz krvi? Hvala

Moj suprug se na taj način riješio holesterola i nepoželjnih masnoća iz krvi. Uvijek je imao normalan pritisak i uzimanje tog tonika nije mu smanjivalo pritisak, tako da mislim da ne bi trebalo biti problema.
Također je dobar i jabučni ocat, što ti Miller preporučuje, znam za mnoge koji su uspjeli s njim, a mnogo je jednostavnije i lakše za podnijeti od bijelog luka i limuna...tako da izbor ostaje na tebi. Sretno!
 
Ja holesterol efikasno kontrolišem sa Aronijom i Ruskim čajem. Beli luk jeste dobar antioksidans, ali sadrži samo jednu aktivnu supstancu - alicin. Može smetati želucu, i neprijatno miriše. Najbolje ga ne mešati ni sa čim, već ga uzimati svežeg uz jelo.
Aronija sadrži obilje bioflavonoida koji regulišu ne samo holesterol već i mnogo što šta drugo. Ruski čaj je po sadržaju aktivnih materija najkompleksnija lekovita biljka severne polulopte. Sadrži čak 5 sastojaka koji po svojoj antioksidantnoj snazi nadmašuju E vitamin (najefikasniji antioksidans u našem telu).

Beli luk u svežem stanju sadrži 5.708 ORAC jedinica dok sveža aronija ima čak 16.062 ORAC jedinica. Trostruko je dakle efikasnija od belog luka u sprečavanju oksidacije LDL holesterola.
Ruski čaj (Epilobium) sadrži čak 165.400 ORAC jedinica antioksidantne snage (osušen).

Ovo su dve biljke koje ne samo da efikasno sprečavaju oksidaciju holesterola već deluju na kompletan imunitet. Ja sam primera radi poslednju tabletu progutao pre nekih 15 godina (pentraksil).

U genetiku ne verujem baš mnogo, ali od kako se družim sa lekovitim biljem osećam se fenomenalno sa svojih 52 god. Nemam visok pritisak, nemam povišen holesterol, nemam problema sa prostatom, seksualno sam aktivan, reumatskih problema takođe nemam, bubrezi su OK, šećer na normali i td i td.

Visok holesterol je u stvari oksidisani LDL lipoproteinski molekul kog su slobodni radikali oštetili, i koji pluta po krvotoku bez cilja i funkcije. On predstavlja upozorenje da se u organizmu javlja nedostatak antioksidanasa, da se prirodne antioksidantske snage ne mogu izboriti sa produkcijom slobodnih radikala. Da je telo izloženo OKSIDACIONOM STRESU, i da što pre treba preduzeti mere. Oksidacioni stres (višak slobodnih radikala i manjak antioksidanata) polako ali sigurno ubija organizam, nanoseći nepopravljivu štetu ćelijama i organima.

Beli luk i jabukovo sirće su slabo potentni borci i mlintavo pojačanje u ovoj za život jako važnoj borbi koja se odvija i našem krvotoku i svim ćelijama uopšte. Preporučio bih vam daleko jače i potentnije (borce) koje sam koristim. Aroniju imate svugde, a ruski čaj od nedavno imate i kod nas na www.ruskicaj.rs tako da ga ne morate poručivati iz Rusije.Na istom mestu kupujem i aroniju.
Ne kupujte nikako u prodavnicama čajeva jer će vam uvaliti lažnjaka (Camelia sinensis) koji nema nikakve veze sa Epilobiumom.
 
Da bi pripremili ovaj prirodni lijek protiv masnoća potrebno Vam je 400 grama celera (korijena), 1 kilogram limuna i dvije litre vode.

Limun operite i narežite na tanke ploške, te ga stavite u veliki lonac sa vodom. Nakon toga naribajte celer te ga dodajte u istu posudu. Sve to treba kuhati 20 minuta na jakoj vatri, pa pustiti da se hladi preko noći ili najmanje 6 sati.

Ohlađenu smjesu treba procijediti kroz cjediljku, a tekućinu spremiti u staklenke ili boce. Tekućina je odličan prirodni lijek koji regulira razinu masnoća u organizmu. Potrebno ju je piti po 1 dl prije jela tri puta dnevno.
 
Ja holesterol efikasno kontrolišem sa Aronijom i Ruskim čajem. Beli luk jeste dobar antioksidans, ali sadrži samo jednu aktivnu supstancu - alicin. Može smetati želucu, i neprijatno miriše. Najbolje ga ne mešati ni sa čim, već ga uzimati svežeg uz jelo.
Aronija sadrži obilje bioflavonoida koji regulišu ne samo holesterol već i mnogo što šta drugo. Ruski čaj je po sadržaju aktivnih materija najkompleksnija lekovita biljka severne polulopte. Sadrži čak 5 sastojaka koji po svojoj antioksidantnoj snazi nadmašuju E vitamin (najefikasniji antioksidans u našem telu).

Beli luk u svežem stanju sadrži 5.708 ORAC jedinica dok sveža aronija ima čak 16.062 ORAC jedinica. Trostruko je dakle efikasnija od belog luka u sprečavanju oksidacije LDL holesterola.
Ruski čaj (Epilobium) sadrži čak 165.400 ORAC jedinica antioksidantne snage (osušen).

Da li koristite prah od suve aronije ili neki drugi oblik , da li on ima sva lekovita svojstva navedena na sajtu ?
 
Koristim prah aronije, ali mora biti prirodno osušena. To sam saznao na Kaleniću od poznanika od kog kupujem istu. Fora je u tome što jedinjenje cijanidin 3 glukozid (ne znam da li sam baš pogodio) koje dominira u plodu aronije ne sme da se zagreva na temperaturi preko 40 C. On je suši na veštačkoj promaji uz pomoć ventilatora koji simuliraju prirodnu promaju.
Prirodno sušena aronija ne gubi više od 5% lekovitosti, ali ako je ubacite u sušaru na 100 i više C , mrka kapa od lekovitosti.
Sušena aronija u prahu je izmeđuostalog korisna kod opstipacije - zatvora, za razliku od sveže koja može izazvati zatvor ukoliko se zamislite i pojedete dve tri šake.
Suva je zbog toga pogodna za konzumiranje količine veće od 50 grama, bez rizika od opstipacije (ograničavajući faktor kod sveže).
Ne znam na koji sajt mislite, puno je sajtova o aroniji? Pogledajte na www.ruskicaj, tu imate najdetaljnije objašnjenje o njenoj lekovitosi i zabludama u vezi nje.
 

Back
Top