Holandija više ne postoji

poenta teme je informacija i teznja da budemo umno blizi holandjanima

mada se iz vecine postova vidi teznja da ostanemo na sadasnjem nivou

ili da idemo unazad, a svaka promena - pljuvacina

Хвала, питам јер ми није јасно. Тема је почела наивно а завршило се да је родољубе правио Хитлер лично.
 
poenta teme je informacija i teznja da budemo umno blizi holandjanima
Неизводиво.
При том, мораш да схватиш колико је иритантно за нас та необјашњива и задрта теза да само ми треба да "разумемо" њих, а да они не морају ама баш ни мало да уваже наша становишта.
Таквим приступом, унето је семе раздора у овај народ; само по себи, то није покренуло никакву конструктивну полемику и створило простор за нека преиспитивања; начин је врло битан.
Док се то мало не избалансира- та кривица за "неспоразуме" између нас и запада- биће и сукоба.
А ми више немамо куд, јер су нас приковали до зида...
 
mislis da je u redu da drzava cesto menja dokumenta i to debelo naplacuje?

sad su odustali od tablica , tj odlozili samo zbog izbora

i dok svuda tablice traju neograniceno , kod nas 7 pa 9 god
..............to misliš ti i tvoja jugosorta kad se pomene izmena imena gradova i ulica nazvanih po komunopropalicama

Ja i svi pratrioti mislimo da ne treba.
 
Неизводиво.
При том, мораш да схватиш колико је иритантно за нас та необјашњива и задрта теза да само ми треба да "разумемо" њих, а да они не морају ама баш ни мало да уваже наша становишта.
Таквим приступом, унето је семе раздора у овај народ; само по себи, то није покренуло никакву конструктивну полемику и створило простор за нека преиспитивања; начин је врло битан.
Док се то мало не избалансира- та кривица за "неспоразуме" између нас и запада- биће и сукоба.
А ми више немамо куд, јер су нас приковали до зида...
ne vidim neku potrebu da ih razumemo

ali vidim potrebu da radimo u svoju korist

pa ako nesto ne valja - to promenimo bez suvise svadje i dvoumljenja

a ne da odmah smatramo da je to neka zavera ili udar na nase postojanje
 
Obavezno , kad me jugoproseravanje zakači u kontekstu pljuvanja patriotizma .
To samo u jugoglavurdama patriotizam znači nešto negativno i nazadno.
i kakve veze ima najveca srpska greska - jugoslavija

sa mojim razmisljanjem

ali tebi je aleksadar karadjordjevic patriota , recimo , a unistio je srbe

patriota ti je milosevic

a on je dovrsio aleksandrovo delo

ali ti nije patriota onaj ko kaze da srbi treba da budu pametniji i da donose bolje odluke
 
a ne da odmah smatramo da je to neka zavera ili udar na nase postojanje
И теби сви догађају са краја прошлог века, и поред свега- не изгледају као завера и удар на наше постојање?
Све лажи о Србима, изречене и порекнуте, и бомбардовање, и санкције?
Маркале, Рачак, сатанизација, Бенетон рекламе, изолација, протеривања и пљачке српске имовине, и да не небрајам до ујутру- све то не указује на заверу и ударе на постојање?
Пази- не кажем да није било и грешака са наше стране; али- негирати кривицу спољног фактора, после свега- колико је то, заправо- поштено? :think:
 
i kakve veze ima najveca srpska greska - jugoslavija

sa mojim razmisljanjem

ali tebi je aleksadar karadjordjevic patriota , recimo , a unistio je srbe

patriota ti je milosevic

a on je dovrsio aleksandrovo delo

ali ti nije patriota onaj ko kaze da srbi treba da budu pametniji i da donose bolje odluke
Ne lepi mi tvoje konstrukte. Ništa od navedenog nisu moje reči i stavovi, dok tvoj uvodni post stoji i u njemu se jasno vidi da se distanciraš od patriota i patriotizma i uzimaš ih kao sinonim za nešto negativno.

To je klasični jugo/ drugosrbijanski obrazac ponašanja.

Meni lično stvar za gađenje
 
И теби сви догађају са краја прошлог века, и поред свега- не изгледају као завера и удар на наше постојање?
Све лажи о Србима, изречене и порекнуте, и бомбардовање, и санкције?
Маркале, Рачак, сатанизација, Бенетон рекламе, изолација, протеривања и пљачке српске имовине, и да не небрајам до ујутру- све то не указује на заверу и ударе на постојање?
Пази- не кажем да није било и грешака са наше стране; али- негирати кривицу спољног фактора, после свега- колико је то, заправо- поштено? :think:
hteli su kontrolu nad balkanom , ostali su im priznali , srbi su hteli nesto trece

pomogli su ostalima i to je to

nije to bilo upereno protiv nas kao nas, nego je bila nasa pogresna procena i odluka

raspala se sssr a mi smo hteli da bude kao do tad a to nije moglo

i umesto da budemo pragmaticni , mozda bi mnogo vise uspeli

nismo prepoznali , odabrali smo pogresan put

sto placamo i dalje
 
Ne lepi mi tvoje konstrukte. Ništa od navedenog nisu moje reči i stavovi, dok tvoj uvodni post stoji i u njemu se jasno vidi da se distanciraš od patriota i patriotizma i uzimaš ih kao sinonim za nešto negativno.

To je klasični jugo/ drugosrbijanski obrazac ponašanja.

Meni lično stvar za gađenje
onda nisi razumeo procitano

kazem da se smatra patriotskim ono sto nema veze sa patriotizmom ,

nije patriotizam teznja da se ostane gde jeste , nego da se ide napred
 
onda nisi razumeo procitano

kazem da se smatra patriotskim ono sto nema veze sa patriotizmom ,

nije patriotizam teznja da se ostane gde jeste , nego da se ide napred
Odlično sam ja razumeo .
Ta pljuvačka retorika o nazadnim Srbima je već toliko puta nalepljena od strane nepatriota, da je odavno sasvim prepoznatljiva .
Ubuduće se bar trudi da je umotaš malo da ne bude tako otvorena
 

Back
Top