Hodžaj: Crkve pripadaju Kosovu i njegovim građanima

комшија

Stara legenda
Poruka
89.979
https://www.danas.rs/politika/hodzaj-crkve-pripadaju-kosovu-i-njegovim-gradjanima/

Hodžaj: Crkve pripadaju Kosovu i njegovim građanima

Opsesija Srbije falsifikovanjem istorije je uzrok više ratova i sukoba na Balkanu, a versko i kulturno nasleđe na Kosovu, pripada građanima Kosova“, izjavio je zamenik premijera Kosova u ostavci Enver Hodžaj, prenosi KoSSev.


hodzaj-678x381.jpg

Enver Hodžaj

Piše: FoNet 14. avgusta 2019. 11.13


On je reagovao na vest da je ministar kulture Vlade Srbije Vladan Vukosavljević predao Papskom nuncijatu u Beogradu pismo namenjeno predsedniku Papskog saveta za kulturu, kardinalu, Đanfranku Ravasiju, povodom toga što su albanski biskupi nedavno služili misu na ostacima pravoslavne crkve Svetog Nikole u Novom Brdu.

KoSSev podseća da su rimokatolički biskup kosovski Dod Đerđi i penzionisani barski nadbiskup Zef Gaši sa sveštenstvom i grupom vernika služili početkom avgusta misu na ostacima pravoslavnog sabornog hrama Sv. Nikole u podnožju novobrdske tvrđave.
Oni su tako obeležili, kako je saopšteno, 1. avgust – Dan (albanske) Dijaspore a koji je, kako je naglašeno, prvi put obeležen na onom što su predstavili kao katolički hram Svetog Nikole i pozvali da to postane tradicija.

S obzirom na to da je u srpskoj istoriji i hrišćanstvu novobrdski hram Sv. Nikole katedralna srpska pravoslavna crkva i bio saborni hram novobrdskih i gračaničkih episkopa, protestovala je Eparhija raško prizrenska, izražavajući duboko razočaranje, usled onog što vidi kao zloupotrebu i provokaciju.
Hodžaj prisvajanje crkve u Novo
m Brdu kao srpske naziva smešnom i apsurdnom igrom.
„Crkve, džamije, drugi objekti kulturnog, istorijskog i verskog nasleđa Kosova pripadaju Kosovu i njegovim građanima! Politizacija kulture, nauke, istorije danas je smešna i apsurdna igra koju Srbija igra! Kosovo je gotova činjenica,“ tvrdi Hodžaj.

ЕНВЕРЕ СВАКА ТИ ЈЕ ЗЛАТНА!
 
Nešto što su zidali Nemanjići ne može, zasigurno, da pripada Kosovu, nego samo Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi...

Ali, šta ti znaš o tome... Ti si plaćen da blatiš srpski narod - i to dobro radiš.
Спрски патријарх је одавно требао да се врати да столује у Пећ. Овако, СПЦ ће остати без објеката на Косову.
 
https://www.danas.rs/politika/hodzaj-crkve-pripadaju-kosovu-i-njegovim-gradjanima/

Hodžaj: Crkve pripadaju Kosovu i njegovim građanima

Opsesija Srbije falsifikovanjem istorije je uzrok više ratova i sukoba na Balkanu, a versko i kulturno nasleđe na Kosovu, pripada građanima Kosova“, izjavio je zamenik premijera Kosova u ostavci Enver Hodžaj, prenosi KoSSev.


hodzaj-678x381.jpg

Enver Hodžaj

Piše: FoNet 14. avgusta 2019. 11.13


On je reagovao na vest da je ministar kulture Vlade Srbije Vladan Vukosavljević predao Papskom nuncijatu u Beogradu pismo namenjeno predsedniku Papskog saveta za kulturu, kardinalu, Đanfranku Ravasiju, povodom toga što su albanski biskupi nedavno služili misu na ostacima pravoslavne crkve Svetog Nikole u Novom Brdu.

KoSSev podseća da su rimokatolički biskup kosovski Dod Đerđi i penzionisani barski nadbiskup Zef Gaši sa sveštenstvom i grupom vernika služili početkom avgusta misu na ostacima pravoslavnog sabornog hrama Sv. Nikole u podnožju novobrdske tvrđave.
Oni su tako obeležili, kako je saopšteno, 1. avgust – Dan (albanske) Dijaspore a koji je, kako je naglašeno, prvi put obeležen na onom što su predstavili kao katolički hram Svetog Nikole i pozvali da to postane tradicija.

S obzirom na to da je u srpskoj istoriji i hrišćanstvu novobrdski hram Sv. Nikole katedralna srpska pravoslavna crkva i bio saborni hram novobrdskih i gračaničkih episkopa, protestovala je Eparhija raško prizrenska, izražavajući duboko razočaranje, usled onog što vidi kao zloupotrebu i provokaciju.
Hodžaj prisvajanje crkve u Novo
m Brdu kao srpske naziva smešnom i apsurdnom igrom.
„Crkve, džamije, drugi objekti kulturnog, istorijskog i verskog nasleđa Kosova pripadaju Kosovu i njegovim građanima! Politizacija kulture, nauke, istorije danas je smešna i apsurdna igra koju Srbija igra! Kosovo je gotova činjenica,“ tvrdi Hodžaj.

ЕНВЕРЕ СВАКА ТИ ЈЕ ЗЛАТНА!
Znači vi muslije bi sad da čuvete naše crkve koje ste rušili? Strpljivo, sve će to da se vrati pravim vlasnicima. Čekali smo mi Srbi mnogo duže, ali kad smo sačekali pravi trenutak, nije prošlo dobro po vas.
 
Спрски патријарх је одавно требао да се врати да столује у Пећ. Овако, СПЦ ће остати без објеката на Косову.
Komšija, zaista je teško imati dosledno razumevanje za tvoje stavove.
Evo, ovaj na primer..
I ja sam više puta ukazivao da bi SPC morala da sedište izmesti na KiM, radi integriteta svojih priča.
Ali, činjenicom da to ne čini, ne daje se blanko tapija Šćipetarima na srpsku crkvenu baštinu.
Šta ti vidiš zlatno u rečima čobanina koji se vodi kao zamenik premijera narko vlade?
Stvarno, teško se oduprem refleksu da takve usklike prokomentarišem rečima "koji retard..."
 
Komšija, zaista je teško imati dosledno razumevanje za tvoje stavove.
Evo, ovaj na primer..
I ja sam više puta ukazivao da bi SPC morala da sedište izmesti na KiM, radi integriteta svojih priča.
Ali, činjenicom da to ne čini, ne daje se blanko tapija Šćipetarima na srpsku crkvenu baštinu.
Šta ti vidiš zlatno u rečima čobanina koji se vodi kao zamenik premijera narko vlade?
Brianje dupeta rukom?
 
I tako oni pritiskaju Srbe raznim budalaštinama, teško je poverovati da je slučajno, dakle namerno

Ako je namerno - da li to rade jer su gloopi i misle da će njihova goreti do zore , ili je i njima dosadilo pa bi da ubrzaju da i njihova ne gori do zore .

Imati državu , pa i pod protektoratom nije baš lagan posao za nesvikle tom zanatu
Ko su ti misteriozni "oni"?
 
Turci kad vode turiste u obilazak za anticko nasledje kazu: Ovo je nase, mi smo ovo, itd.. A zapravo su dosli na taj prostor jedno 2 hiljade i kusur godina posle Grka. Tako i Siptari hoce da prisvoje srpsku kulturnu bastinu, nije to nista novo.

Ne znam odakle ti to, ali Turci nikada ne prisvajaju tuđe, naprotiv.

Čak ističu tipa: na ovom mestu se susreću hrišćanstvo, islam i paganizam . Znaju da budu vrlo kritični prema Ottomanima , tipa da su za novac prodavali sve .

Poštovaoci su Device Marije, i često je drže po kućama .
 
Ni u jednoj pregovaračkoj opciji, niko od velikih sila nije sporio SPC vlasništvo.
Anex 5 omrznutog plana Ahtisatija govori o tome
http://www.kuvendikosoves.org/common/docs/Comprehensive Proposal .pdf

Ja ne govorim da li je neko osporavao, već da puste klovnove kao ovaj da daju ovakve izjave . I ne samo po ovom pitanju i ne samo iz firme "Kosoava AD" koja je proizvedena u državu kako bi se legalizovala imovina samoproglašenog UO

Ako misliš da je ova "intelektualna šiptarska gromada" ovo sama smislila i izjavila onda šta da ti kažem, navali sa linkovima.
 
Ja ne govorim da li je neko osporavao, već da puste klovnove kao ovaj da daju ovakve izjave . I ne samo po ovom pitanju i ne samo iz firme "Kosoava AD" koja je proizvedena u državu kako bi se legalizovala imovina samoproglašenog UO

Ako misliš da je ova "intelektualna šiptarska gromada" ovo sama smislila i izjavila onda šta da ti kažem, navali sa linkovima.
Prosto, ne obraćati pažnju
 
Ne bih ni obratila da nije ovde postavljena tema, zanimljivo je da i populus se baš ne žesti na ovakve budalaštine , sve više i više , bez obzira na stranu sa koje dolaze

Znači počinje da se ćuti i da se energija ne troši uludo na brbljanja .
Vidi, ne mogu se zapušiti usta svakom bolidu koji se ne pita nizašta
I zato, jed nema svrhe
 
Vidi, ne mogu se zapušiti usta svakom bolidu koji se ne pita nizašta
I zato, jed nema svrhe

Ne kažem ja da njemu treba zapušiti usta, naprotiv . Neka priča čovek slobodno .

Posebno ono što mu dozvole da kaže , naravno slobodno.

U Kosova AD se ni jedan bolid se ne pita ni za šta , on pita šta može i sme .
 

Back
Top