ХОЋЕМО ли на Косово и Метохију.............за Видовдан?

Poruka
20.154
И нека ми само неко каже да вас нисам позвала:lol:

Можда би могли на Видовдан, на Газиместану да направимо једно
ИСТОРИЈСКО дружење нас са Крстарице,..:think:

Ево, да вам мало помогнем, ако одлучите да заједно кренемо,
ПЕШИЦЕ,....како да се припремите:

Видовдански марш је пре свега марш вере и воље, стога је најважнија духовна и молитвена припрема. Такође, пожељно је и додатно се информисати о животу Срба на Косову и Метохији којима пружамо подршку.

Корисно је неколико дана пре Видовданског марша појачати спортске и физичке активности. Са собом треба понети лична документа. Потребно је понети и прибор за хигијену, кабаницу или кишобран, 2 пара патика (не нових због жуљева), неколико мајица, шорцева и једне панталоне дугих ногавица (ради одласка у Цркву), више пари чарапа.

Свако јутро се након заједничког буђења, колективно иде у храм на молитву и по благослов за срећан пут. Затим се доручкује и креће у савладавање етапе за тај дан уз поштовање плана кретања. Током марша подразумева се поштовање црквених старешина и државних закона. Увек смо дужни личним примером чувати достојанство Видовданског марша, сваки марш је уједно и припрема марша за следећу годину. Треба водити рачуна о својој и безбедности других учесника марша у саобраћају.

Очекује се повећан степен самодисциплине и мања издвајања од главне групе приликом уласка марша на Косово и Метохију где пратњу од Полиције Србије преузимају КФОР и ЕУлекс.

Теже повреде правила повлаче искључење из марша о чему одлучују повереници 1389. На Видовданском маршу се не носе заставе организација (НВО или странака) већ само национална и верска обележја (изузетак су обележја гостију из иностранства). Осим целокупног двонедељног марша, могуће је учествовати у маршу један дан или неколико дана.

....а ево куда ћемо све да пролазимо, док не стигнемо на циљ:
Ruta%20Vidovdanskog%20marsa.jpg


Ко зна, можда се коначно и са нашим драгим форумашем,
Адемом, упознамо:zcepanje:

Шта кажете, зар није ИДЕЈА :super:

.
 
Ja bi isla, ali tad mi je ispitni rok. :sad2:

Ко је још полагао испит на Видовдан,......:roll:
Положићеш кад се вратиш :rtfm:


Hahaha... Pa vidi samo kako su dočekali pregovarački tim Srbije.... Ne smem ni da pomislim kako bi prošli krstini vitezovi... :lol:

Ништа ти не брини, нас нико неће смети ни да заустави на граници:D


eeee, al ovi su naoružani novim tipkovnicama
.....

...ма, шта ти је то "типковница"....:zper:


Dobro da je naglaseno za Vidovdan....Da ne bi bilo zabune da je rec oko kakve vojne regrutacije :)

Ко се плаши Видовдана:think:

.
 
И нека ми само неко каже да вас нисам позвала:lol:

Можда би могли на Видовдан, на Газиместану да направимо једно
ИСТОРИЈСКО дружење нас са Крстарице,..:think:

Ево, да вам мало помогнем, ако одлучите да заједно кренемо,
ПЕШИЦЕ,....како да се припремите:

Видовдански марш је пре свега марш вере и воље, стога је најважнија духовна и молитвена припрема. Такође, пожељно је и додатно се информисати о животу Срба на Косову и Метохији којима пружамо подршку.

Корисно је неколико дана пре Видовданског марша појачати спортске и физичке активности. Са собом треба понети лична документа. Потребно је понети и прибор за хигијену, кабаницу или кишобран, 2 пара патика (не нових због жуљева), неколико мајица, шорцева и једне панталоне дугих ногавица (ради одласка у Цркву), више пари чарапа.

Свако јутро се након заједничког буђења, колективно иде у храм на молитву и по благослов за срећан пут. Затим се доручкује и креће у савладавање етапе за тај дан уз поштовање плана кретања. Током марша подразумева се поштовање црквених старешина и државних закона. Увек смо дужни личним примером чувати достојанство Видовданског марша, сваки марш је уједно и припрема марша за следећу годину. Треба водити рачуна о својој и безбедности других учесника марша у саобраћају.

Очекује се повећан степен самодисциплине и мања издвајања од главне групе приликом уласка марша на Косово и Метохију где пратњу од Полиције Србије преузимају КФОР и ЕУлекс.

Теже повреде правила повлаче искључење из марша о чему одлучују повереници 1389. На Видовданском маршу се не носе заставе организација (НВО или странака) већ само национална и верска обележја (изузетак су обележја гостију из иностранства). Осим целокупног двонедељног марша, могуће је учествовати у маршу један дан или неколико дана.

....а ево куда ћемо све да пролазимо, док не стигнемо на циљ:
Ruta%20Vidovdanskog%20marsa.jpg


Ко зна, можда се коначно и са нашим драгим форумашем,
Адемом, упознамо:zcepanje:

Шта кажете, зар није ИДЕЈА :super:

.

to si pisala i prosle godine pa si se posle vadila na "dane"
 
slabo interesovanje, ode tema na drugu stranu:sad2:

Pa ybg kad nema nesto detaljnije o toj letnjoj ponudi. Ima li prevoz, da li je na bazi polupansiona ili all inclusive, da li je soba ili apartman, da li je s pogledom na Kopaonik ili na Prokletije itd. Slabo Kisela stoji sa turistickim aranzmanima i reklamiranjem, a nesto mi i ne deluje kao dobar turisticki vodic, ipak cu ja opet u Grcku.
 
Pa ybg kad nema nesto detaljnije o toj letnjoj ponudi. Ima li prevoz, da li je na bazi polupansiona ili all inclusive, da li je soba ili apartman, da li je s pogledom na Kopaonik ili na Prokletije itd. Slabo Kisela stoji sa turistickim aranzmanima i reklamiranjem, a nesto mi i ne deluje kao dobar turisticki vodic, ipak cu ja opet u Grcku.

Ja sam baš imao utisak da će stotine patriota i branitelja kosovasrcasrbije da se odazove
 

Back
Top