Quantcast

Hoce neko mozda da mi pokloni Linux ?

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186

stonex

Zainteresovan član
Poruka
315
Ovako : Pre neki dan sam instalirao Ubuntu 5.10 I super je , podesio sam ga instalirao programe itd . Problem je sto nema napisanog drajvera za Agere modeme za Kernel 2.6.9.12 , odnosno ima ali ga nakon instalacije 15-ak potrebnih paketa za pokretanje drivera ipak nije prepoznao tako da sam odustao od Ubuntu-a . Kome treba Linux ako ne moze na net .Zato i trazim neku drugu distribuciju novijeg datuma ali da podrzava Agere na i386 masinama .

I

iluzionista

Gost
stonex:
Ovako : Pre neki dan sam instalirao Ubuntu 5.10 I super je , podesio sam ga instalirao programe itd . Problem je sto nema napisanog drajvera za Agere modeme za Kernel 2.6.9.12 , odnosno ima ali ga nakon instalacije 15-ak potrebnih paketa za pokretanje drivera ipak nije prepoznao tako da sam odustao od Ubuntu-a . Kome treba Linux ako ne moze na net .Zato i trazim neku drugu distribuciju novijeg datuma ali da podrzava Agere na i386 masinama .
Stvar je u tome što ne znam nijedan distro osim možda Mepisa ( http://www.mepis.org ) koja bi mogla da podržava agere bez dodatne intervencije. Možeš probati Mepis. Skoro je izašla novija verzija. Pazi da ne uzmeš stariju. Razlike između verzija znaju biti vrlo drastične (napr: kao razlika između Suse-ija 9.2 i 10.0). Zato uvek preporučujem najnoviju, ukoliko je dovoljno stabilna.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.