Хоће ли Србија остати без гаса због енергетске солидарности?

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.591
Ако идеја о енергетској солидарности међу земљама Отвореног Балкана значи и то да Србија гас који је по повољној цени купила од Русије даје Северној Македонији и Албанији, све и да је то технички изводљиво, била би то једна економски погрешна и бесмислена политичка одлука, сматра стручњак за гас Војислав Вулетић.
Русији сигурно не би било право у том случају, каже он за Спутњик.
„Поготово што су Албанија и Северна Македонија забранили руском шефу дипломатије Лаврову прелет до наше територије. Значи, понашају се као непријатељске земље. Не само то, него су их Руси и прогласили за непријатељске земље. Мислим да наша спољна политика не би била добра ако бисмо нешто тако толерисали да нешто што смо добили од Руса по врло повољној цени, сада дамо Македонцима и Албанцима. Мислим да су то само политичке приче и да за то неке основе нема“, уверен је председник Скупштине Удружења за гас Србије.

Комплетан текст на: https://rs.sputniknews.com/20220726...ki-gas--neprijateljima-rusije-1140368347.html

Надам се да Србија неће прихватити ову крајње подмуклу опцију и на тај начин да и Србија добије тржишну цену гаса за ЕУ, исто тако солидарно?

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Имамо повољну цену гаса и не би требало то да прокоцкамо у виду солидарности, помагања, толеранције према суседима не баш пријатељаски настројенима.

jolemisa

Elita
Poruka
20.781
Ако идеја о енергетској солидарности међу земљама Отвореног Балкана значи и то да Србија гас који је по повољној цени купила од Русије даје Северној Македонији и Албанији, све и да је то технички изводљиво, била би то једна економски погрешна и бесмислена политичка одлука, сматра стручњак за гас Војислав Вулетић.
„Поготово што су Албанија и Северна Македонија забранили руском шефу дипломатије Лаврову прелет до наше територије. Значи, понашају се као непријатељске земље. Не само то, него су их Руси и прогласили за непријатељске земље. Мислим да наша спољна политика не би била добра ако бисмо нешто тако толерисали да нешто што смо добили од Руса по врло повољној цени, сада дамо Македонцима и Албанцима. Мислим да су то само политичке приче и да за то неке основе нема“, уверен је председник Скупштине Удружења за гас Србије.

Комплетан текст на: https://rs.sputniknews.com/20220726...ki-gas--neprijateljima-rusije-1140368347.html

Надам се да Србија неће прихватити ову крајње подмуклу опцију и на тај начин да и Србија добије тржишну цену гаса за ЕУ, исто тако солидарно?
Marko Milosevic ce da snabdeva drzavu,naftom i gasom.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.591
Energetska SOLIDARNOST s kim?
Албанија, Македонија па и Бугарска рачунају на руски гас од Србије и то по набавној цени а они ће наставити да лају на Русију.

Poruka
8.267
Šta mi koji k. imamo sa Albanijom, Makedonijom i Bugarskom? Kakve su to gluposti? I onu američansu radodajku za energetiku i onog izdajnika koji se guzi smesta maknuti. KOG EBOTE zabole za Albaniju, Makedoniju i Bugarsku? Neverovatno. Koliko je Srbima mozga preostalo, dva posto, jedan i po?

Da je obrnuto, šta misliš koliko bi Albance ili Bugare zanimalo ima li Srbija struje? Da, upravo tako: ni za dž. Još bi i pevali od sreće. Dokle ćemo biti majmuni? Ebote, ovo sve ko da je Čanak pravio. I Čanka maknuti koliko juče.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Албанија, Македонија па и Бугарска рачунају на руски гас од Србије и то по набавној цени а они ће наставити да лају на Русију.
Та троглава аждаја за почетак нек повуче признање Косова..

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.591
Та троглава аждаја за почетак нек повуче признање Косова..
Опет, и да повуку, ризикујемо да и ми останемо због гаса јер су све три земље на списку непријатељских земаља.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Опет, и да повуку, ризикујемо да и ми останемо због гаса јер су све три земље на списку непријатељских земаља.
Нема ризика ти повући неће засигурно...
Али могу повући нешто друго ако им дозволимо )

bas kao

Elita
Poruka
15.598

СКАНДАЛ: Михајловићка и Вучић хоће да руски јефтин гас уступе Албанији!?​

ma, bre platio im neko 30 srebrnjaka kao judi izdajniku

a bre Milun

Elita
Poruka
24.895

nisu rusi naivni. Imaju oni ovu opciju u glavi. Na to su i racunali.
Srbija ce izvoziti gorivo u ove zemlje i sebi podici politicki rejting a za ruse je veoma bitno da Srbija postane politicki i strateski lider na Balkanu.
Znamo da je politika usko vezana za ekonomiju pa ce tako i izvoz energenata, hrane, lekova.........u komsiluk svakako ojacati politicke pozicije Srbije.
Mislite da NATO gleda blagonaklono na ovu "pomoc" Srbije Albaniji i Makedoniji ? Ne. I zapadne zveri znaju da su to politicki poeni za Srbiju koju oni zele da uniste jer je samo unistenu mogu potkupiti i uvuci u NATO.Isto to znaju i rusi, zato ce sa ruske strane poteci jos vise energenata za Srbiju.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Screenshot_20220802-201356-363.png

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.