Hoće li i Internet dobiti 'smrtonosnu' konkurenciju?

Bas citam gomilu gluposti ovde.

***** li ga, internet je svima dostupan, kako povrsinski, tako i onaj malo dublji (Onion, Freenet, Zeronet) i vrlo je lako biti anoniman bez sanse da te iko spijunira.

Svrha odsecanja Kineza i Rusa je da bi njihova vlast kontrolisala protok informacija za svoje gradjane. Kako ces organizovati protest protiv Putina ako drzava odlucuje sta se blokira, sta ide u etar?

Da je tako lako preko Interneta spijunirati ne bi imali spijune po celom svetu koji prikupljaju informacije.
Покушај да преко интернета организујеш масовне протесте против владе у САД.
Покушај шта те кошта...
 
Изгледа да си преспавао 2011. и 2012. годину?
Преспавао си Мајкрософтово објављивање да је своје безбедносне програме израдио у сарадњи са Националном службом безбедности Америке (NSA)?
Преспавао си и информације које је из NSA изнео и јавно објавио Е.Сноуден?
Преспавао си многе информације о хапшењима власника и затварању илегалних интернет продавница на Дарк вебу које су обртале износе веће од буџета многих земаља?
Преспавао си сукоб FBI са Apple-ом поводом немогућности да се преузму подаци са одређених модела мобилних уређаја и епилог тог сукоба?
На крају, да ли си прочитао услове коришћења Виндовс 10 или Гуглових сервиса?
Није све везано за комунизам и сличне глупости има нешто и у спашавању сопсвених података од државног тероризма који остварују САД ак оји више није ни прикривен...
Zadnji deo je najbolji! Ispada da bi i amerima bilo najbolje kada bi pristup internetu imali samo američki građani! :bravo::bravo:
 
Koliko bi troškova i ljudi špijuna trebao da aktiviraš samo da bi za jednu osobu saznao kuda se kreće, šta kupuje, šta voli da gleda, sa čim se bavi, sa kojima se druži i komunicira, kontakt brojeve telefona, e-mail adresa, njegovu kompletnu dokumentaciju itd? A sve to ti internet lako i jeftino osigura!

sve to dobijes preko uredjaja i satelita.

Ovo ostalo im nebitno.
 
eno ih protiv Trampa, rata u Iranu itd
То су смешни протести и немају неку посебну сврху нити утицај. При том Трамп је од почетка представљао прелазно решење које треба да послужи за оправдавање државног тероризма.
 
Momci vi ste zreli za teorije zavere. Jbt objasnjava vam se kako internet funkcionise i vi terate svoju pricu :D
Заиста, како то интернет функционише?
Ко тачно ина који начин обезбеђује неутралност интернета?
Да ли сви корисници интернета морају да буду неутрални?
Какво је стање по друштвеним мрежама? Да ли су оне неутралне или постоје филтери којима неко контролише шта је дозвољено а шта не?
 
Заиста, како то интернет функционише?
Ко тачно ина који начин обезбеђује неутралност интернета?
Да ли сви корисници интернета морају да буду неутрални?
Какво је стање по друштвеним мрежама? Да ли су оне неутралне или постоје филтери којима неко контролише шта је дозвољено а шта не?
Od kuda ti takva ideja 'zavere'? :rotf: Evo ti dva primera sa 'demokratskih' hrvatskih foruma. A HR članoca EU! Samo staviš neku d*bilčinu za administratora i on to odlično odrađuje:

https://vaso.weebly.com/zatucani-forumi.html
 
sve to dobijes preko uredjaja i satelita.

Ovo ostalo im nebitno.
Moram ti nacrtati: Šta bi rekao da te neko non stop prati i zapisuje kuda ideš, kuda zalaziš, koje izloge gledaš, šta kupuješ, koliko trošiš, sa kim se sastaješ, sa kim razgovaraš i o čemu pričate, ko te zove, koga ti zoveš, čita i zapisuju tvoje dolazne i odlazne SMS poruke, e-poštu, aktivnosti na društvenim mrežama itd!?
 
Šta će ruski uticaj na zapadu? I Rusima je muka od ruskog uticaja....
То није на теби да одлучујеш, већ на слободном тржишту. Оног тренутка када нешто дефаворизујеш зато што ти мислиш да је за твоју државу то лоше, то је већ антидемократска иницијатива. И то је оно што све државе света раде, или бар прижељкују да буду у позицији да могу да раде.

Све остало су приче за малу децу и дебиле.
 
То није на теби да одлучујеш, већ на слободном тржишту. Оног тренутка када нешто дефаворизујеш зато што ти мислиш да је за твоју државу то лоше, то је већ антидемократска иницијатива. И то је оно што све државе света раде, или бар прижељкују да буду у позицији да могу да раде.

Све остало су приче за малу децу и дебиле.
Ja ne odlučujem ni o čemu, ja samo postavljam pitanje! Valjda je to dozvoljeno.... Od kad to ni postavljanje pitanja nije demokratski?
Ali u ovoj državi, oni koji su na vlasti, su odlučili da se favorizuje Rusija u odnosu na sve ostale, da se dezavuiše "Zapad", Te im nisu dovoljni ni državni mediji već svoje pse lajavce šalju i na društvene meže!
Ja kao građanin pojedinac imam pravo da dezavuišem šta hoću, a država nema to pravo!
Zato bolje lekcije iz demokraticnosti drži državim organima Srbije a ne meni!
 
Ja ne odlučujem ni o čemu, ja samo postavljam pitanje! Valjda je to dozvoljeno.... Od kad to ni postavljanje pitanja nije demokratski?
То је стилска фигура, човече. Нисам ни мислио на тебе лично.


Ali u ovoj državi, oni koji su na vlasti, su odlučili da se favorizuje Rusija u odnosu na sve ostale, da se dezavuiše "Zapad", Te im nisu dovoljni ni državni mediji već svoje pse lajavce šalju i na društvene meže!
Ja kao građanin pojedinac imam pravo da dezavuišem šta hoću, a država nema to pravo!
Zato bolje lekcije iz demokraticnosti drži državim organima Srbije a ne meni!
Не прави се блесав. Није нико овде одлучио да фаворизује Русију, већ је запад сам себе дисквалификовао својим односом према нама.
Једнако можеш да кривиш и Србе у НДХ што фаворизоваше НОП уместо усташких логора.

Немаш право ни ти да дезавуишеш. Тиме штетиш независности слободног тржишта.
 
A zašto bi rusko/kineski internet trebao da bude demokratskiji od postojećeg? :super:
Па наравно да неће бити. Зашто уопште причамо о демократији као да је то нешто што постоји, тј. што одговара ономе што буквалисти мисле да значи?
 
То је стилска фигура, човече. Нисам ни мислио на тебе лично.



Не прави се блесав. Није нико овде одлучио да фаворизује Русију, већ је запад сам себе дисквалификовао својим односом према нама.
Једнако можеш да кривиш и Србе у НДХ што фаворизоваше НОП уместо усташких логора.

Немаш право ни ти да дезавуишеш. Тиме штетиш независности слободног тржишта.
Ne pravi se ti blesav! Sve što pišu mediji o "Zapadu" pod kojim se krije ustvari kapitalizam je dezinformacija, laž i poluistina, prećutkivanje i sovjetska demagogija. Država je dužna da obezbedi slobodan protok informacija i da svako može da iznosi svoje mišljenje i da kritikuje šta hoće a ne da suzbija jednu stranu a drugu favorizuje! Rusija je ta koja samu sebe dezavuisala odnosom prema Srbiji jer gura Srbiju u sukob sa zapadnim silama radi svojih ineresa!
Apsolutno je besmisleno to što ti tvrdiš da je zapad sam sebe dezavuisao jer je to tvoje mišljenje! Ja tvrdim da nije da je to moskovska propaganda!
A onda ti tvrdiš da ja štetim slobodnom tržištu!? :udriglavu: Štetim slobodnom tržištu ideja tako što iznosim svoje ideje!?:udriglavu:
Hoćeš da mi prodaš cenzuru zapakovanu u brigu za slobodno tržište!
E moj sinko...
 
То није на теби да одлучујеш, већ на слободном тржишту.

Ja ne odlučujem ni o čemu, ja samo postavljam pitanje! Valjda je to dozvoljeno.... Od kad to ni postavljanje pitanja nije demokratski?




Не прави се блесав.

Ne pravi se ti blesav!


Јаој, умро сам од смеха на тебе 🤣 🤣 Ладну су те скинули у СП.




 
nebanesc, politika je ==>.
Sto se tice nezavisnog interneta, nije cilj cenzura to vec imaju, nego nezavisnost u slucaju problema sa USA i satelitima. Njima je bitno da servisi
budu domaci i da mreza funkcionise bez obzira sto ce im biti onemogucen pristup preko dela mreze koju kontrolisu zapadnjaci.
Šta smo mi nego zapadnjaci? Šta su Rusi nego zapadnjaci?
Da nismo možda Kinezi, Arapi, Tatari??????????????
Da li ste vi svesni šta pričate??????????
 
Šta smo mi nego zapadnjaci? Šta su Rusi nego zapadnjaci?
Da nismo možda Kinezi, Arapi, Tatari??????????????
Da li ste vi svesni šta pričate??????????
Запад који се посматра у политичком смислу јесте онај културно политички систем који је настао на бази Светог римског царства које је ојачано Британским колонијама у северној Америци.
Ако мало боље погледате кроз историју државе настале у оквиру Светог Римског царства (касније Немачке нације) од свог настанка народе источно од њих не признају за "цивилизоване" . По свом менталитету Словенски народи имају свој менталитет и културу која јесте имала више утицаја са истока како кроз филозофију тако и кроз религију - источно хришћанство има већи удео источних филозофија старог века него западни облици хришћанства који су наследили већи Римски утицај.

Што се тиче слободне размене информација на западу изгледа да сте преспавали многе афере које се тичу највећих играча на интернету за које је доказано да својјом интерном цензуром утичу на јавно мњење чак у толикој мери да су утицали на многе резлутате избора у западним земљама (Америци, Британији, Француској...) а за које су касније били оптуживани "руски хакери". Другим речима то што ви не видите да садашњи (светски) интертнет није слободан то је само показатељ колико сте мало упознати са стварним стањем...
Што се тиче државних политика везаних за цензуру и проток информација довољно је само мало озбиљније анализирати информације које се добијају посредством "западних" медија и да се установи гебелсовски креирана пропаганда усмерена према домаћем становништву (англосаксонском).
 
Запад који се посматра у политичком смислу јесте онај културно политички систем који је настао на бази Светог римског царства које је ојачано Британским колонијама у северној Америци.
Ако мало боље погледате кроз историју државе настале у оквиру Светог Римског царства (касније Немачке нације) од свог настанка народе источно од њих не признају за "цивилизоване" . По свом менталитету Словенски народи имају свој менталитет и културу која јесте имала више утицаја са истока како кроз филозофију тако и кроз религију - источно хришћанство има већи удео источних филозофија старог века него западни облици хришћанства који су наследили већи Римски утицај.

Што се тиче слободне размене информација на западу изгледа да сте преспавали многе афере које се тичу највећих играча на интернету за које је доказано да својјом интерном цензуром утичу на јавно мњење чак у толикој мери да су утицали на многе резлутате избора у западним земљама (Америци, Британији, Француској...) а за које су касније били оптуживани "руски хакери". Другим речима то што ви не видите да садашњи (светски) интертнет није слободан то је само показатељ колико сте мало упознати са стварним стањем...
Што се тиче државних политика везаних за цензуру и проток информација довољно је само мало озбиљније анализирати информације које се добијају посредством "западних" медија и да се установи гебелсовски креирана пропаганда усмерена према домаћем становништву (англосаксонском).
Ne može se cenzurom nazvati to što rade privatne kompanije, privatna kompania ima pravo da pusti ono što hoće i a ne pusti ono što neće.
Ko je taj koji će da odredi šta je propaganda a šta nije? Vi hoćete da uvedete nekog vrhovnog cenzora, da regulišete internet, da utvrđuje šta je propaganda a šta nije propaganda.... Pa to imate u srpskim medijima! Hoćete vučićev sistem informisanja da protegnete na internet!
Za anglosaksonce se ne brinite, oni se uvak dočekaju na noge....
 
Ne može se cenzurom nazvati to što rade privatne kompanije, privatna kompania ima pravo da pusti ono što hoće i a ne pusti ono što neće.
Ko je taj koji će da odredi šta je propaganda a šta nije? Vi hoćete da uvedete nekog vrhovnog cenzora, da regulišete internet, da utvrđuje šta je propaganda a šta nije propaganda.... Pa to imate u srpskim medijima! Hoćete vučićev sistem informisanja da protegnete na internet!
Za anglosaksonce se ne brinite, oni se uvak dočekaju na noge....
По вама је нормално да глобалне компаније, само зато што су "приватне" имају право да вам дозвољавају приступ само оним информацијама које одговарају политичким погледима њиховог управног одбора?
И онда се чудите зашто поједине државе размишљају и чине кораке ка бољој информисаности сопственог становништва!?
Ако се не сећате ту њихову демократичност по питању слободног тока информација смо осетили и на својој кожи а осећаћемо још доста времена.
Слободни ток информација не постоји, постоје само мање или више очигледне акције државе на контроли информација. Е сад то што су на западу створили привид слободног тока информација а у стварности се на често перфидне начине блокирају корисници који пласирају неку информацију која није у складу са дневном политиком државног врха односно управних одбора компанија које иначе контролишу тај државни врх...
Покушајте да се информишете колико је налога са Јутјуба блокирано претходних пар година под ознаком "политички неподобан"... Колико се налога на Фб блокира месечно због "политичке неподобности" а да притом нису у питању никаве фашистичке организације и слична смећа.
Чак ћете наћи да се разна фашистичка смећа у појединим државама охрабрују и промовишу преко тих истих западних медија ...
 

Back
Top