Hoće li Biden biti ponovo kandidat za predsednika?

GFcZQmxW0AA48uU

Naravno, moguće da su ruske dezinformacije i da je Britva tip top.

Целокупан речник из уводног поста смрди на регургитовану руску пропаганду.

То што су камере и телефони на председницима данас 24-7, па свака грешка може да се ухвати и користи за одређени наратив, док раније то није био случај, може и да оправда приче да је стар, слаб, сенилан, шта год.

Али баљезгарије о махинацијама по Украјини су директно са руских фарми тролова.

Бајден је старији, па шта сад? Битно је да има добар тим који га добро саветује.

Рузвелт је био толико болестан да је буквално умро током мандата, па је упркос томе био један од највећих америчких председника.

Ја бих се пре запитао зашто вам толико смета Бајден?

Зато што је лош по Русију и њене интересе.

То што су камере и телефони на председницима данас 24-7, па свака грешка може да се ухвати и користи за одређени наратив, док раније то није био случај, може и да оправда приче да је стар, слаб, сенилан, шта год.

Бајден је старији, па шта сад? Битно је да има добар тим који га добро саветује.

Рузвелт је био толико болестан да је буквално умро током мандата, па је упркос томе био један од највећих америчких председника.

Ja bajdena 100% podrzavam

On ce unistiti i Ameriku i NATO

njegova zlikovacka ratna politika ce iscrpeti i bankrotirati americko carstvo zla

aha sve je to Russian disinformation :mrgreen:

I ja sam za Bajdena, iako dementan, pokazao se kao daleko razumniji covek od Trampa.
Bajden je gori od Trampa. Pa vidiš koliko je ratoboran. Nw bi uopšte bilo rata u Ukrajini da in nije aminovao Ukrajince da slobodno krenu da bombarduju Donjeck. Pre Bajdena je Obama isto bio zlotvor. Za vreme njegove vladavine desilo se Arapsko proleće i desio se Majdan.

Koji motiv imaju USA Demokrate da maltretiraju tog starog i očigledno dementnog čoveka i da ga ponovo kandiduju za predsednika?

Zar nema niko mlađi bistrog uma, sa manje skandala u koferu ?
Mito koji je primao preko sina od ukrajinskih naftnih kompanije bi svakog drugog naterao da se povuče iz USA politike, pre 10ak godina.......

I najbitnije kakve koktele lekova koriste za njegove govore kada ga dovedu da koliko tolko razumno priča i na par minuta zna gde se nalazi,
priča se da je Fajzer umešao prste sa nekim eksperimentalnim drogama a da posledice nisu bitne jer svakako neće još dugo.
Kao nije bitno njegovo mentalno stanje jer je amerika sistem a ne jedan čovek, ali taj jedan čovek u njegovom stanju ima ruku na dugmetu za lansiranje
usa nuklearnog arsenala.

Da li će biti debate? Hoće li Bajden uopšte to izdržati sa navodno novouvedenim medicinskim tajmoutom?
Autorska!

Pogledajte prilog 1493493
Pa njima netreba neko mladji i bistrog uma ....nego obrnuto

Bajden je gori od Trampa. Pa vidiš koliko je ratoboran. Nw bi uopšte bilo rata u Ukrajini da in nije aminovao Ukrajince da slobodno krenu da bombarduju Donjeck. Pre Bajdena je Obama isto bio zlotvor. Za vreme njegove vladavine desilo se Arapsko proleće i desio se Majdan.

Тако сте и 1939. тврдили да је Зеленски бомбардовао Доњецк, само што сте га тада звали Gleiwitz.

https://simple.wikipedia.org/wiki/Gleiwitz_incident

Sta me bre briga za Rusiju i Ukrajinu, kad je Tramp doveo do toga da cak i Izrael prizna Kosovo? Da ne smeju da se vrse otpriznavanja, doduse uz "aminovanje" nase vlasti?

Najgori sporazum ikada za Srbiju napravljen je u vreme Trampa.

Drugo Bajden se makar povukao iz Avganistana, dok Tramp sve kao nece da ratuje, a nije. A mogao je.

Sada se makar uzdrzao od pomoci Ukrajini, jer glasaci tako traze. Dakle, slusa puls svog naroda.

Koji motiv imaju USA Demokrate da maltretiraju tog starog i očigledno dementnog čoveka i da ga ponovo kandiduju za predsednika?

Zar nema niko mlađi bistrog uma, sa manje skandala u koferu ?
Mito koji je primao preko sina od ukrajinskih naftnih kompanije bi svakog drugog naterao da se povuče iz USA politike, pre 10ak godina.......

I najbitnije kakve koktele lekova koriste za njegove govore kada ga dovedu da koliko tolko razumno priča i na par minuta zna gde se nalazi,
priča se da je Fajzer umešao prste sa nekim eksperimentalnim drogama a da posledice nisu bitne jer svakako neće još dugo.
Kao nije bitno njegovo mentalno stanje jer je amerika sistem a ne jedan čovek, ali taj jedan čovek u njegovom stanju ima ruku na dugmetu za lansiranje
usa nuklearnog arsenala.

Da li će biti debate? Hoće li Bajden uopšte to izdržati sa navodno novouvedenim medicinskim tajmoutom?
Autorska!
.
Стварно је нестварно у каквом времену живимо.

На унутрашњу америчку политичку сцену нисам нарочито обраћао пажњу све до избора 2016.

Прво ми је скренуо пажњу скандал који је избио када се открило да је Хилари Клинтон у време док је била државни секретар, службену преписку обављала искључиво преко свог приватног сервера.

Не би то вредело посебну пажњу да се није десило да је комисија од ње затражила да преда ту електронску комуникацију, а Клинтонови не само да су обрисали дискове већ их и физички, чекићима докрајчили.

И на све то је уследило комично иступање тада директора ФБИ, Комија који је јавно утврдио да ту нема ничег лошег и да она и даље остаје кандидат за председника САД.

Тада сам помислио, е јбг, ни Америка није што је била...

Следеће изненађење ми је било да је за противкандидата номинован Доналд Трамп, човек потпуно ван политике, потпуни политички аутсајдер.

Онда је уследила шокантна победа Трампа на изборима на којим су му давали око 5% шансе да победи.

Мислио сам, ОК, пре њега је био Обама којем наводно никада нису утврдили порекло, пре њега опет Дубја који је био потпуно у шакама Дика Чејнија и Доналда Рамсфелда, пре овог сексуални манијак и педофил Бил Клинтон, пре њега, ако изоставимо Буша старијег, пропали филмски глумац Роналд Реган, стварно галерија ликова.

Међутим, тада је уследила шокантна оптужба да су се Руси умешали у "прешоус демократик процес ин УСА" и помогли Трампу да однесе победу.

Па јбт, шта је "прешоус" у демоктарском процесу који на крају изнедри тотално корумпирану Хилари Клинтон која непосредно пре тога јавно уништи доказе које су јој надлежни органи затражили да преда и потпуног политичког аутсајдера Доналда Трампа.

Када је низ оптужби против Трампа доживео фијаско укључујући Малерову комисију, мислио сам да је томе дашао крај.

Али, не лези враже.

На следећим изборима 2020 у току прајмериз демократа одједанпут се појавила Тулси Габард на једном саслушању кандидата и шикнила у небеса својим рејтингом, да би је одмах затим једноставно угасили, као и несрећног Сандерса и потурили физички и ментално потпуно опустошеног Џоа Бајдена чији избор је проузроковао да 17 савезних држава поднесе тужбу врховном суду и затражи да се провере резултати избора. Врховни суд је из разних разлога одбио да се меша у ову папазјанију од избора.

Уместо да то буде сигнал да се јача јединство државе и успоставе јасна правила, поделе су наставиле да се продубљују и сада се држава налази готово на ивици грађанског рата.

Да ми је неко пре 2016. причао да ћу ово да доживим, ладно би му саопштио да је луд...

.

Sta me bre briga za Rusiju i Ukrajinu, kad je Tramp doveo do toga da cak i Izrael prizna Kosovo? Da ne smeju da se vrse otpriznavanja, doduse uz "aminovanje" nase vlasti?

Najgori sporazum ikada za Srbiju napravljen je u vreme Trampa.

Drugo Bajden se makar povukao iz Avganistana, dok Tramp sve kao nece da ratuje, a nije. A mogao je.

Sada se makar uzdrzao od pomoci Ukrajini, jer glasaci tako traze. Dakle, slusa puls svog naroda.
Bajden se povukao iz Avganistana jer više nije bilo potrebe tamo da boravi američka vojska. Bez njegovog aminovanja Zelenski ne bi smeo da pisne. A koji je rat započeo za vreme Trampa?

Ne bi to radili da imaju boljeg. Generalno je zapad upao u period nedostatka kvalitetnih lidera. Manjak je kako i Americi tako i u Evropi. Kad napraviš sistem da se oni brzo rotiraju, a nema priliva novih, onda počne da manjka i dobijaš svuda mediokritete. Na istoku kad nađu nekoga dobrog, taj vlada doživotno. Ali obično posle njega nestaje država. U istoriji su sve carevine padale posle smrti svojih lidera. Ne ostanu iza institucije i sve krene nizbrdo. Tako da oba sistema imaju neke svoje prednosti i mane.

Informiši se... Povlačenje trupa iz Avganistana je dogovorio Tramp. Bajden ga je izveo tako da je ostavio milijarde dolara u oružju, opremi, a ostavio je i gomilu što američkih državljana, što Avganistanaca koji su sarađivali sa Amerikancima. Talibani su sigurno blagonakloni prema tim ljudima, časna reč.
Tamo su mu ubili 13 vojnika dok su se povlačili, nije reagovao, sada za tri vojnika bombarduje po Bliskom istoku...

Ne bi to radili da imaju boljeg. Generalno je zapad upao u period nedostatka kvalitetnih lidera. Manjak je kako i Americi tako i u Evropi. Kad napraviš sistem da se oni brzo rotiraju, a nema priliva novih, onda počne da manjka i dobijaš svuda mediokritete. Na istoku kad nađu nekoga dobrog, taj vlada doživotno. Ali obično posle njega nestaje država. U istoriji su sve carevine padale posle smrti svojih lidera. Ne ostanu iza institucije i sve krene nizbrdo. Tako da oba sistema imaju neke svoje prednosti i mane.
U Americi postoje institucije koje su nezavisne. Vrhovni sud na primer. Senat, Kongres, guverneri drżava.

Back