Hobit filmovi

Nisam za iskreno.. Gospodar je kao film previse uticao na formiranje izgleda likova, lokacija, rasa i na taj nacin se uvukao u samu knjigu..
Ona pak, knjiga, je veoma drugacija sa opstim utiskom. Vise.. drevnija recimo nego sto se film ucinio..

Da, gledacu jer znatizelja je velika, no, nisam za snimanje ali se ne pitam nista :)..
 
Ni pozitivni ni negativni. A tvoji?

Umjesto da ponovo napišem, citiraću samog sebe sa druge teme:

Baš se pitam kakav će biti Hobit. Budžet za Hobita je skočio u odnosu na Gospodara, sa 285 na 300 miliona američkih dolara; a i biće dva filma, a ne tri.

Samo, najveći problem je okupljanje glumaca da se vrate na svoje stare uloge. Ian Marej MekKelen je odmah rado prihvatio i potpisao da se vrati kao Gandalf "sivi", a i Endi Serkis će ponovo biti osnova za kompjuterizovanog Goluma. I Hugo Volas Viving je pristao da se opet pojavi kao Elrond Polu-vilenjak. Međutim, za sada najveći izazov predstavlja glavni glumac - Ian Holm, sa kojim se pregovara da igra Bilba Baginsa, a bez njega filma ni nema. Moje najveće razočarenje, pak, bi bilo ako se ne vrati legendarni Kristofer Frenk Kardinal Li. Starost mu predstavlja veliku prepreku, iako je i sam rekao da bi mu bio veliki san da se ponovo vrati kao Saruman "bijeli".

saruman3.jpg

Dodao bih jedino i da automatska predrasuda Pitera Džeksona da će to biti lošiji film(ovi) od trilogije Gospodara Prstenova u startu osuđuje ovaj film i da bude lošiji prije nego što je i napravljen... :think:
 
Ako se bude drzao knjige i ne bude izostavio vrlo bitne likove (kao nesretni P.Dzekson),film ce biti extra.
Moje pitanje je,da li bi se neko usudio da filmuje Silmarilion?:mrgreen:

Potvrđeno je da će definitivno biti svih 13 patuljaka, a i da će se i Bjorn pojaviti. Hobit je kraći od sva tri dijela, a biće rastavljen na dva malo poduža filma. Giljermo Del Toro je rekao da je cilj da se svaki detaljčić iz knjige prelije na platno i da se ništa ne izostavi, ali i da se proširi stvarima koje nisu uopšte izravno u samoj knjizi, a odgovaraju tom periodu Srednje-zemlje (npr. prikazaće šta je radio Gandalf u onoj "rupi" gdje ga prosto nema u knjizi).

Jedino je moguće, kao što sam naveo, promjena scenarija u kojoj Saruman biva izbačen u potpunosti; što bi mi kako sam već naglasio bilo vrlo žao. Mada tebi vjerujem da ne bi, jer u "Hobitu" njega ni nema uopšte.

Pa čuj, Džekson je jedan od scenarista, i on ga je na kraju, korigovao. A on je i izvršni producent, što znači da on za sve daje konačnu riječ. :think:

Gdje žuriš? :D
 
Poslednja izmena:
Potvrđeno je da će definitivno biti svih 13 patuljaka, a i da će se i Bjorn pojaviti. Hobit je kraći od sva tri dijela, a biće rastavljen na dva malo poduža filma. Giljermo Del Toro je rekao da je cilj da se svaki detaljčić iz knjige prelije na platno i da se ništa ne izostavi, ali i da se proširi stvarima koje nisu uopšte izravno u samoj knjizi, a odgovaraju tom periodu Srednje-zemlje (npr. prikazaće šta je radio Gandalf u onoj "rupi" gdje ga prosto nema u knjizi).

Jedino je moguće, kao što sam naveo, promjena scenarija u kojoj Saruman biva izbačen u potpunosti; što bi mi kako sam već naglasio bilo vrlo žao. Mada tebi vjerujem da ne bi, jer u "Hobitu" njega ni nema uopšte.

Pa čuj, Džekson je jedan od scenarista, i on ga je na kraju, korigovao. A on je i izvršni producent, što znači da on za sve daje konačnu riječ. :think:

Gdje žuriš? :D

Ne zurim,kazem to zato sto u filmskoj trilogiji nema Toma Bombadila koji je spasao Hobite
sigurne smrti,pojavljivanje Haldira u Helms dipu koje se nije desilo,itd...A,Hobit iako je lektira za cetvrti osnovne (bar je ovde,od skora) kompleksna je knjiga.Ne mislim tu na spec. efekte.
usput,gledao sam Hunt for Gollum,fan film od 40 minuta i odusevio se kako ljubitelji sa malo vise kesha mogu da urade nesto sto im se svidja.A,u najavi je i Deca Hurinova on je inace moj omiljeni Tolkinov lik :mrgreen:
Ne zurim,nego sam skeptican sa tim holivudskim prevarantima ;)

I da,to sam hteo da te pitam.Gotivis Kurunira...a sta je sa Radagastom i ona dva plava carobnjaka?
 
Poslednja izmena:
Ne zurim,kazem to zato sto u filmskoj trilogiji nema Toma Bombadila koji je spasao Hobite
sigurne smrti,pojavljivanje Haldira u Helms dipu koje se nije desilo,itd...A,Hobit iako je lektira za cetvrti osnovne (bar je ovde,od skora) kompleksna je knjiga.Ne mislim tu na spec. efekte.
usput,gledao sam Hunt for Gollum,fan film od 40 minuta i odusevio se kako ljubitelji sa malo vise kesha mogu da urade nesto sto im se svidja.A,u najavi je i Deca Hurinova on je inace moj omiljeni Tolkinov lik :mrgreen:
Ne zurim,nego sam skeptican sa tim holivudskim prevarantima ;)

I da,to sam hteo da te pitam.Gotivis Kurunira...a sta je sa Radagastom i ona dva plava carobnjaka?

Slažem se što se tiče Potere za Golumom. Ono što me je začudilo doduše jeste tako sićušan budžet i maske za Orke. :eek:

Kada sam pitao za žurbu, mislio sam na potencijalnu ekranizaciju Silmariliona (ili mnogo bolje, jednog dijela). :mrgreen:

Da, zbog Radagasta mi je prilično žao što su ga izbacili. Da je izbačen samo Bombadil, hajde već nekako, ali ta dva... :confused: Koliko čujem, Del Toro planira i da se možda Radagast pojavi u Hobit filmovima, međutim ne vjerujem da mu se isplati tražiti poznatog glumca za malu ulogu (jer samo takav može biti prihvatljiv za jednog čarobnjaka), a niti mi je baš jasno kako će ga uklopiti. A što se tiče Alatara i Palanda? Pa, nemam šta mnogo reći o njima...
 
Nije shvatio nacin na koji je Tolkin pisao knjige. Tolkin je napravio pricu koja je savrsena, ali kao kula od karata - sklonis jednu i ode sve u persun. A Dzekson ne samo da je sklanjao sta je hteo, nego je jos umislio da je bolji pisac od Tolkina pa je poceo da dodaje svoje delove. Taurunum444 je pomenuo neke stvari, ali toga je toliko da bi nam trebale silne stranice da nabrojimo sve gluposti. Vrhunac bezobrazluka po mom mishljenju su Enti. Procitajte ponovo taj deo kod Tolkina, a onda pogledajte ono sto je uradio Dzekson...

Pored loseg scenarija tu je i losa rezija. Pre svega katastrofalna podela uloga i rad sa glumcima. Zato losice kod kojih preovladjuju efekti i maske izgledaju mnogo bolje nego dobrice. Cak i tih nekoliko glumaca kod losica je dobro odradilo posao - pre svih Christopher Lee kao Saruman. Sa druge strane dobrice su strava i uzas. Ne zna se ko je gori, ali prednjace Hugo kao Elrond, Kejt kao Galadriela, svi hobiti sem Sema, a posebno Frodo... Jedini dobrica koji valja - pravi glumac u pravoj ulozi i da je odglumio kako treba je Bernard Hill kao Theoden. Ostali su samo jos jedan dokaz da nije sve u efektima - da ima nesto i u ljudima...

Ako ce i Hobit filmove da kasapi kao sto je i Gospodare onda stvarno necu to da gledam i da se nerviram. Posto sam poslednji put bio toliko iznerviram da sam hteo da izadjem sa premijere treceg dela. Mozda neki gusar sa neta. A i to tek kad neko pouzdan bude gledao i dao zeleno svetlo...
 
Slažem se što se tiče Potere za Golumom. Ono što me je začudilo doduše jeste tako sićušan budžet i maske za Orke. :eek:

Kada sam pitao za žurbu, mislio sam na potencijalnu ekranizaciju Silmariliona (ili mnogo bolje, jednog dijela). :mrgreen:

Da, zbog Radagasta mi je prilično žao što su ga izbacili. Da je izbačen samo Bombadil, hajde već nekako, ali ta dva... :confused: Koliko čujem, Del Toro planira i da se možda Radagast pojavi u Hobit filmovima, međutim ne vjerujem da mu se isplati tražiti poznatog glumca za malu ulogu (jer samo takav može biti prihvatljiv za jednog čarobnjaka), a niti mi je baš jasno kako će ga uklopiti. A što se tiče Alatara i Palanda? Pa, nemam šta mnogo reći o njima...

A,to.Pa,zanemarivsi redosled Tolkinovog pisanja Silmarilion je pravi pocetak cele price.Knjiga je toliko detaljna da su (po meni) i likovi ( kvalitet i kvantitet)i mape,bitke mnogo puta bolje opisani nego u Gospodaru...
E sad,nemam predstavu koliki bi budzet trebao,i na koji nacin bi se to dalo uraditi kako valja.Zato sam i pomenuo.Pa kad je i lotr snimanje prekidano par puta,mogu misliti sta bi ovde bilo...
Usput,slazem se sa Tzarem za Hobbit-e ali ja cu ih pogledati,cisto zbog znatizelje.Pa sta bude.
 
Nije shvatio nacin na koji je Tolkin pisao knjige. Tolkin je napravio pricu koja je savrsena, ali kao kula od karata - sklonis jednu i ode sve u persun. A Dzekson ne samo da je sklanjao sta je hteo, nego je jos umislio da je bolji pisac od Tolkina pa je poceo da dodaje svoje delove. Taurunum444 je pomenuo neke stvari, ali toga je toliko da bi nam trebale silne stranice da nabrojimo sve gluposti. Vrhunac bezobrazluka po mom mishljenju su Enti. Procitajte ponovo taj deo kod Tolkina, a onda pogledajte ono sto je uradio Dzekson...

Pored loseg scenarija tu je i losa rezija. Pre svega katastrofalna podela uloga i rad sa glumcima. Zato losice kod kojih preovladjuju efekti i maske izgledaju mnogo bolje nego dobrice. Cak i tih nekoliko glumaca kod losica je dobro odradilo posao - pre svih Christopher Lee kao Saruman. Sa druge strane dobrice su strava i uzas. Ne zna se ko je gori, ali prednjace Hugo kao Elrond, Kejt kao Galadriela, svi hobiti sem Sema, a posebno Frodo... Jedini dobrica koji valja - pravi glumac u pravoj ulozi i da je odglumio kako treba je Bernard Hill kao Theoden. Ostali su samo jos jedan dokaz da nije sve u efektima - da ima nesto i u ljudima...

Ako ce i Hobit filmove da kasapi kao sto je i Gospodare onda stvarno necu to da gledam i da se nerviram. Posto sam poslednji put bio toliko iznerviram da sam hteo da izadjem sa premijere treceg dela. Mozda neki gusar sa neta. A i to tek kad neko pouzdan bude gledao i dao zeleno svetlo...

Koja je po tvom mišljenju najbolja ekranizacija neke knjige?

P.S. Del Toro je režiser. Treba imati na umu i to.
 
Ako se bude drzao knjige i ne bude izostavio vrlo bitne likove (kao nesretni P.Dzekson),film ce biti extra.
Moje pitanje je,da li bi se neko usudio da filmuje Silmarilion?:mrgreen:

Silmalirion nije jedna prica pa prema tome adaptacija knjige u obliku filma bi bila besmislena, ali bi zato kao serija Silmalirion zadovoljio sve kriterijume iz knjige. Samo ko bi bio lud da sve to finansira :whistling:

@Tzar

Evo konacno da se ti i ja ne slazemo oko necega. Jeste da je mnogo toga izostavljeno i pojedini delovi totalno izmenjeni (u knjizi godine na filmu dani) ali meni je to ipak dobar film (ako izuzmemo to da je Frodo uglavnom veliki gnjavator - tu se slazemo :D)
 
nema saaaanse da cu ovo da gledam ako snime. unistice mi knjigu :sad2:
gospodar prstenova je kao i svaka ekranizacija romana iskasapljen ali to ne iskljucuje cinjenicu da je film fenomenalan. (:
 
Ako se bude drzao knjige i ne bude izostavio vrlo bitne likove (kao nesretni P.Dzekson),film ce biti extra.
Moje pitanje je,da li bi se neko usudio da filmuje Silmarilion?:mrgreen:

Kao veliki fan Tolkien-a potpuno se slazem sa ovim.

Ja sam bio veliki skeptik po pitanju filmovanja Gospodara, ali na kraju film uopste nije los kako sam se ja bojao. Naravno, ima ogromnih propusta, izostavljanja ali ipak sam bio prijatno iznenadjen na kraju s obzirom sta sam ocekivao.

Ako to ima ikakve veze sa Hobitom, u principu sam protiv filmovanja ali cu pogledati obavezno film, pa kud puklo da puklo (nisam se nesto interesovao oko tog filma).

A za Silmarilion se nadam da se ipak nece usuditi - nesto moraju i da nam ostave! Deca Hurinova mi se takodje cine jako teskim (nisam jos zavrsio), pretezno zbog akcenta koji nije u akciji i radnji vec je vise dopuna / prosirenje osnovne price i nekako mi spada u Silmarilion opus.
 
Poslednja izmena:
Ja tek sada prvi put cujem za ove filmove :eek: i ne znam sta da mislim o tome...

Sto se tice ekranizacije LOTR, najkriminalnije izostavljanje je svakako nespominjanje Bombadila i celog tog puta Hobita!
 

Back
Top