Quantcast

Hobi - zadovoljstvo ili posao

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.860
Hobi je aktivnost koja se obavlja zbog ličnog zadovoljstva. Kroz hobi osoba može proširiti znanje, veštinu i iskustvo i uspostavi kontakte s drugim ljudima koje zanima isti hobi.Medjutim hobi moze da preraste u posao, sto se desava na primer u slikarstvu,ili stripovi, markice, stari novac i da ne nabrajam.

Na otvaranje ove teme pokrenula je me aukcijska prodaja stripa Zagor koji je postigao cenu od 72.010 dinara, a pocetna cena bila je 200 din.
https://www.limundo.com/kupovina/Ca...povi/Lunov-Magnus-Strip/LMS-4-ZAGOR-/91711577

Pa me zanima

Koliko vredi vas hobi i da li zaradjujete na njemu ?

doppler

Ističe se
Poruka
2.063
Na hobi hifi mi otislo desetak+ godina
te koje pojacalo , gramofon , pa tek kablovi
kupim jedno pa prodam , pa dodam nesto para pa sledece, pa DAC pa napajane za dac
Uzivanicja, ali i dobar trosak
pogledati pod dynaudio contour .....
a krenuo sa pioneer , pa Wharfedale , pa B&W, pa dali, pa Dynaudio..
zvucnica mi sada benz micro gold mc, posle par ortofona
imam i oprtofon salsa neotpakovana, , to cu da prodam kada budem menjao graficku kartu.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.469
Koliko vredi vas hobi i da li zaradjujete na njemu ?
Ja licno nemam neki hobi koji je isplativ,uglavnom fotografisem sve sto mi se ucini interesantno..
Ali znam nekoliko ljudi koji su od hobija napravili relativno stabilan izvor prihoda.
U Batajnici je drugov otac iz dosade poceo da se igra sa drvetom,i otkrio je da je jako talentovan i da mu ide od ruke,pravi ljuljaske,stolove,stolice i sve sta moze da se napravi od drveta,i prilicno se isplati.A covek zadovoljan,radi kod kuce ono sta voli.
Drugarica je pocela da se igra dekupazom,pa se udruzila sa jos nekoliko njih koji rade slicne stvari,otvorili radnju i imaju stalno nekog prometa.Neko preradjuje namestaj,neko plete makrame ili pravi nakit od konca i poludragog kamenja...Interesantna radnja,a svi su krenuli tako sto su probali da unovce hobi kojim su se zanimali ceo zivot.
A bivsi kolega ima kolekciju rucnih satova,mislim da vrede minimum kao jedan stan u BG na vodi. :)

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Poruka
14.271
Kad se hobi pretvori u posao, osećaj je kao da ne radiš, već ti plaćaju što uživaš.

Moja ideja je da jednog dana napravim veliku drvenu radionicu i da samo pravim ono što volim. E tu je problem.
Kad dobijem ideju, obično je inspirisana nekom potrebom mojom i li meni dragih ljudi, pa to radim pasionirano i sa ljubavlju i nikako ne bi mogla da naplatim.
Kao da prodajem svoju ljubav.
Mnogi mi traže da i njima napravim po nešto, ali ja ne umem da odredim cenu.

To bi morala da naučim. Ostalo će da ide glatko.

Lady in Red

Elita
Poruka
24.378
Moj hobi nije isplativ, ali ima ljudi koji mogu od hobija da naprave vrlo unosan i lep biznis
Idealno je raditi nešto iz uživanja i na tome zarađivati, ali što kaže Natalie to je kao prodavanje duše u nekom momentu za neke stvari, nije lako podvući crtu i praviti i raditi samo ono što se traži, da to tako uprostim
Ja bih volela da mogu od hobija da dodatno zarađujem, ali niti imam dovoljno vremena za hobi, imam problem sukoba interesa, a tu je i momenat da to nema cenu... Tako da ću ostati da se istim bavim samo iz razonode

Nataly Ciottolo

Veoma poznat
Poruka
14.271
Jedna moja drugarica, živi u inostranstvu i bavi se informatikom, ozbiljan i naporan posao ima, a tako i zarađuje- odlično, ali uživa da šije i plete iz hobija. Tako fantastične kostime za decu, igračke punjene, genijalne stvari pravi.
Jednom je kupovala poklon, deca su išla na rođendan, pitala sam zašto ne pokloni nešto od njenih igračaka.
Odgovorila mi je da je to isuviše vredno i da je to samo za njenu decu ili familiju.
To je ta vezanost za nešto što napraviš iz ljubavi.

Vladimir983

Primećen član
Poruka
747
Na hobi hifi mi otislo desetak+ godina
te koje pojacalo , gramofon , pa tek kablovi
kupim jedno pa prodam , pa dodam nesto para pa sledece, pa DAC pa napajane za dac
Uzivanicja, ali i dobar trosak
pogledati pod dynaudio contour .....
a krenuo sa pioneer , pa Wharfedale , pa B&W, pa dali, pa Dynaudio..
zvucnica mi sada benz micro gold mc, posle par ortofona
imam i oprtofon salsa neotpakovana, , to cu da prodam kada budem menjao graficku kartu.
Svaka čast.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.