Hladni ljudi

Mozda samo prolaze kroz tezak deo zivota?
Zasto bi svi trebali da su topli, druzeljubivi?
Mnoge hladne osobe koje poznajem su pravo blago kada se neko potrudi da ih upozna i vise cine za drustvo i pomazu od naizgled toplih.


To traznje mana, cangrizavost ne bih spojila sa hladnocom. Javlja se i kod toplih i kod hladnih podjednako iako im je koren drugaciji.
Topli obicno "dobronamerno" umeju da tracaraju a hladni obicno cine posto im se ionako ne svidjaju neke vrednosti u okolini zivotu, nepravda, itd...
 
Mozda samo prolaze kroz tezak deo zivota?
Zasto bi svi trebali da su topli, druzeljubivi?
Mnoge hladne osobe koje poznajem su pravo blago kada se neko potrudi da ih upozna i vise cine za drustvo i pomazu od naizgled toplih.


To traznje mana, cangrizavost ne bih spojila sa hladnocom. Javlja se i kod toplih i kod hladnih podjednako iako im je koren drugaciji.
Topli obicno "dobronamerno" umeju da tracaraju a hladni obicno cine posto im se ionako ne svidjaju neke vrednosti u okolini zivotu, nepravda, itd...
slazem se.. to lazno smeskanje i tracarenje, a posebno kad misle da su zanimljivi! mislim na te tzv. tople :D
 
Cak kada malo razmislim hladni tipovi koje znam vise su introvertni...Ne pricaju o drugima, vise o sebi ukoliko uopste pricaju.

Nasuprot njih topliji tipovi ne zaklapaju nekada sa tracevima...sve kao bezazleno ali te/ti svakoga znaju, porodicno stablo, ko je sa kim, kako...
Mene i zamaraju...Naravno sve je to upakovano u neki krem sos i osmeh...i salalala... :lol:
 
Cak kada malo razmislim hladni tipovi koje znam vise su introvertni...Ne pricaju o drugima, vise o sebi ukoliko uopste pricaju.

Nasuprot njih topliji tipovi ne zaklapaju nekada sa tracevima...sve kao bezazleno ali te/ti svakoga znaju, porodicno stablo, ko je sa kim, kako...
Mene i zamaraju...Naravno sve je to upakovano u neki krem sos i osmeh...i salalala... :lol:
Primetila sam da osoba kad za sebe kaze ja sam komunikativna i druzeljubiva, obicno smara.. tj. prica na te teme koje si pomenula!
 
Ljudi imaju različit karakter, temperament, sklonosti... Oduvek je bilo mrguda i namćora samo se tome nekada nije pridavala tolika pažnja. Ljudi bi konstatovali da je neko "takav" i produžili dalje. Danas su očekivanja veća, a tolerancija manja, pa ljudima mnogo više smeta što i drugi i svet nisu po njihovoj meri i zamisli.
 
Primjećujete li da su neki ljudi prilično hladni, bezvoljni, traže mane


Zašto to čine?
Par bliskih ljudi koji su mi do sad svoja osećanja tako opisivali iz prve ruke to nisu nipošto, ali su ih nizovi loših iskustava primorali da se okrenu sebi i preispitaju ozbiljno sve čime su možda prouzrokovali ili izazvali to što im se dešavalo. Njima je bio potreban razgovor sa nekim ko će razumeti, ali i vreme. To je možda sasvim druga vrsta hladnih ljudi od ovih iz teme, ali..., smešno pitanje je da li bi bilo kome objašnjavali zašto su takvi.
Nisam srela mnogo takvih po prirodi.
 
Ljudi imaju različit karakter, temperament, sklonosti... Oduvek je bilo mrguda i namćora samo se tome nekada nije pridavala tolika pažnja. Ljudi bi konstatovali da je neko "takav" i produžili dalje. Danas su očekivanja veća, a tolerancija manja, pa ljudima mnogo više smeta što i drugi i svet nisu po njihovoj meri i zamisli.
Možda i zbog interneta su danas oni hladniji nekako u online smislu glasniji i vrlo često nervozni, pa im to ostane i u stvarnom životu?
 
Mozda imaju neka negativna iskustva s drugim ljudima.
Moguće ..i ja sam imam dosta negativnih iskustava s nekima, ponekad i jesam mrzovoljan, ali čak i da od npr oko 20 i nesto ljudi sto sam bas relativno upoznao u proteklih pet šest godina - pod relativno upoznao mislim na barem više od tri obostrano dogovorena druženja, ili barem ljubaznost tijekom npr. razdoblja kada su mi neki od njih bili kolegice ili kolege ..dakle da uzmem uzorak od oko 20 ljudi, njih pa skoro šest sedam me baš vrlo razočaralo, dvoje i ekstremno razočaralo, većina je zapravo neutralna, ali ako ih negdje sretnemo ili se ponekad dopisivam se ponašaju vrlo dobro, a s njih tek pet sam i dalje dobar poznanik- barem jedna kava u dva mjeseca, a tek s dvoje moglo bi se reči prijatelj. Tak da realno bih imao razloga za kukanja i mrgudne face, ali ipak..čovjek treba gledati aktualnost i aktivnosti bliske budućnosti, i čemu onda da budem hladan prema novim ljudima ?
 
Možda i zbog interneta su danas oni hladniji nekako u online smislu glasniji i vrlo često nervozni, pa im to ostane i u stvarnom životu?
Internet ubija empatiju.

Previše je negativnih, grubih i osuđivačkih komentara, pametovanje na sve strane (kako treba i ne treba živeti), svako smatra da ima prava na svoje mišljenje (čak iako o nekoj temi realno ništa ne zna ili ne barata dovoljnim informacijama), o narcizmu da i ne govorimo... Atmosfera na većini društvenih mreža nije ugodna i da bi osoba opstala u takvoj sredini i sama mora da ogrubi, da razvije "deblju kožu", da postane neosetljiva. To se neizbežno preliva u realni svet, pogotovo danas kada ljudi sve više razvijaju ovisnost od telefona i društvenih mreža.

Negativna posledica preteranog korišćenja interneta je i rasipanje pažnje. Mozak postaje preopterećen gomilom beskorisnih informacija, gubi koncentraciju i to ljude čini nervoznim i mrzovoljnim. Zadovoljstvo koje je ljudima nekada donosio kontakt uživo zamenjeno je virtuelnim svetom u kome su "kontakti" uvek dostupni.
 
Primjećujete li da su neki ljudi prilično hladni, bezvoljni, traže mane


Zašto to čine?
Zašto ne rade na sebi?
hladno nije isto što i bezvoljno, a ni to nije isto što tražiti mane
hladno spolja ne mora značiti hladno iznutra. Možda ima introvertne emocije.
Bezvoljnost je nešto sasvim drugo, ne znam... ne srećem takve ljude
oni koji traže mane su džangrizavi, e to već ne mogu da podnesem i prekidam takve odnose
generalno mi smeta kada se ljudi stalno nešto žale i smeta im i kritikuju
Moj bivši je svako jutro imao po koju da mi kaže i to je bio glavni razlog da ne živim više sa njim... zamisliti život u kojem svaki dan imaš nekog ko će da te pita "zašto dete plače" ili zašto nije ovo ovako ili onako... ne, hvala lepo. To je jedna ružna osobina koju najverovatnije nose od kuće. Tu nema popravke.
 

Back
Top