Hitno, tamponi u pitanju...

Imam 15 godina, sutra trebam ići na more. Jutros sam dobila, kupila sam one o.b. mini tampone. Drugarica (isto mojih godina) mi je rekla da ona koristi tampone skoro 2 godine, i da nema poteškoća...
Sad sam pokušala staviti tampon i nekako sam uspjela, ali stalno ga osjetim kad trebam sjesti ili kad malo nategnem stomačne mišiće i mišiće u blizini tog područja, i malo me boli. Kad sam ga pokušala izvaditi, isto sam osjećala bol... Drugi put sam ga stavila lakše a kad sam ga vadila bol je bila mnogo manja, skoro nikakva...
Pitanje, kako da me ne boli? :confused:
Sad sam se rasplakala, ne znam ni ja što, pomozite...

ukoliko osecas tampon kad ga stavis, znaci da ga nisi lepo stavila
takodje, ne sme da te boli
pravilno si ga stavila samo ukoliko ga ne osecas
ako si tek pocela da koristis tampone, trebace ti malo vremena da naucis da ih stavljas i da izvadis bez onog neprijatnog osecaja, a u svakoj kutiji tampona imas uputstvo sa slikama, pogledaj ih detaljno i malo vezbaj
takodje, preporucujem ti one O.B. silki, mnogo su laksi za stavljanje i prijatniji zbog tog dodatnog omotaca

Evo ljudi, vratila sam se sa mora, nisam imala nikakvih problema i komplikacija! :) Hvala na savjetima, dosta su mi pomogli. :)
(Bilo je par finih momaka tako da se tamponima i nisam previše opterećavala :D)
Nadam se da će ova tema pomoći i drugim "djevojkama" koje budu u ovakvoj situaciji.
Hvala još jednom! :)

Back