Hitno problem sa lampicom za ulje

Prvo koliko znam, ulje fabricki presvidjeno za B6 TSI je 5w40, a kako ti se pali nakon zamene ulja, odgovor se sam namece, ili je ulje ili filter zacepljen ako je loseg kvaliteta..
Ako si stavio deblje ulje zbog potrosnje ulja, taj motor je smece iz tih godina, srce ulje ko lud.
 
Prvo koliko znam, ulje fabricki presvidjeno za B6 TSI je 5w40, a kako ti se pali nakon zamene ulja, odgovor se sam namece, ili je ulje ili filter zacepljen ako je loseg kvaliteta..
Ako si stavio deblje ulje zbog potrosnje ulja, taj motor je smece iz tih godina, srce ulje ko lud.
Narucio filtere i ulje za mali servis, kad sam zamenio upali mi se posle 2.000 obrtaja crvena lampica za ulje
Pre sam stavljao bosh filter i nije mi se ovo desavalo, ali sad nije imao na stanju
 
bilo pre 20-ak god , frad

mada ako ti se pali nakon 2 hilj a pre toga ne , ipak trebas proveriti sa nekim majstorom.

znam da hoce da pali lampicu na leru kad je los motor , pa ne stvara dobar pritisak

moze biti i zbog fals ulja , zbog oslabele pumpe ulja

ali da pali preko 2 hilj a pre toga da radi - ne znam
 
Prvo nuliraj na testeru.. Ako ti se pali na 2k obrtaja onda ti je loš protok.. Lampa se obično pali na 0.25 bara tj motor ti govori da ti je podmazivanje jako loše .. E sad zašto je to tako to je već pitanje ali ako nije bilo pre promene onda možeš da sumljas na filter ili ulje a može biti i pumpa koja ne nabija dovoljan pritisak jer je razlika između novog i dtsrod ulja dovoljna .. Uglavnom ja bi prvo isprao motor, uzeo novi filter za ulje , ulje 5w40 pa ako nije nesto od toga onda bi išao dalje..
 
Poslednja izmena:
U te nove FSI i TSI motore sigurno ide 5W-40 po fabrickoj preporuci a drugo da znas za sva vremena da se u kola stavlja Mann,Mahle,Knecht ili originalni fabricki filter sa znakom VW a sve ostalo je sa znakom pitanja.
Naravno i to ostalo moze da posluzi i da bude u redu ali sa ovim navedenim brendovima nema sta da razmisljas.
Nemoj voziti auto jer mozes da napravis vecu havariju usled slabog pritiska ulja.
Najverovatnije je do filtera jer nije retko da ljudi predju na guscu gradaciju i nemaju nikakvih problema.
Ja bih ga sam promenio na licu mesta a ulje ne moras da menjas.
Dovoljno je i ono retko za nase temperaturne uslovejer ulje se ne sipa prema motoru nego prema oblasti u kojoj se vozi auto pa tako nije ista gustina ulja u Sibiru i Sahari a isti su motori u pitanju.
 
5w40 je bolje ulje koje ima dosta bolji protok kad je hladno 5w je oznaka za winter ili zimu a kod radne temperature je slično.. Razlika je i u tome što je 5w40 sintetički prizvod a 10w40 je polusisteticki . Motor se najviše troši kad je hladan zato nebi trebalo dizati viskositet u zemljama gde temperature idu ispod 0.. .
 

Back
Top