Hitno potreban Strucan savet za procesor i plocu

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Imam ovu plocu >Intel GA 965P DQ6 LGA 775
Gigabyte965PDq6_ful.jpg

Dakle zanima me sledece: Na ovu moju plocu koju sad trenutno imam > Intel GA 965P DQ6 LGA 775 , zelim bas ,bas strucan savet od ljudi koji se bas bave kompijuterima i sklapanjem, komfiguracija i kjoji se bas extra razumeju da mi kazu sledece: Koji je Najbolji,najjaci,najkvalitetniji procesor i najbrzi , sa najboljim i najjacim preformansma za ovu moju plocu.
>>Zelim da kupim nov glanc, procesor <<

A trenutno imam ovaj procesor>>> Procesor:
Intel Pentium Core 2 Duo E6550 2X2.33 GHZ 64Bita.

Poslednja izmena:

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Dakle da dodam jos , ovo je moja trenutna konfiguracija:

Ploca:
Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Procesor:
Intel Pentium Core 2 Duo E6550 2X2.33 GHZ 64Bita

Memorija:
KVR 800D2N5/1GB2800 1GB 4X1GB

HDD:
WD 5000KS 500GB.SATA 2 7200 RPM 16MB

Graficka:
GIGABYT NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 320Bita DDR3

Kuciste BIG Ciftek Ba-01B-bcl + Napajanje 750W

DVD RW Pionir Black 2x40

Monitor Samsung 920 NW 19Incha-LCD -1440x900 700:1

ZELIM DA MI NEKO KAZE KOJI JE NAJJACI, NAJBOLJI,NAJBRZI ,NAJKVALITETNIJI PROCESOR SA EXTRA PREFORMANSAMA ,
KOJI CE DABUDE >>>KOMPATIBILAN<<< SA SVIM OVIM KOMPONENTAMA U MOM RACUNARU!!

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Intel Core 2 Extreme QX9770 bio bi "naj-naj" ali tesko ces ga naci a i veoma je skup(oko 800-900 evra).Kao Alternativu bih ti preporucio Intel Core 2 Quad Q9650,ili ako nadjes Intel Core 2 Quad Q9550s (tdp mu je 65W,tako da se lako klokuje)...

ps.
Nisam nikakav strucnjak,pa eto sacekaj malo dok ti se ne javi neki "strucnjak".

Pa hvala i za ovo al ocu neke detalje sta je vrh hrhova znci nije problmem> $ < samo da procesor bude KOMPATIBILAN! SA SVIM OVOIM MOJIM KOMPNENTAMA.
Al zelim da mi neko kaze Konktetno to to ti kompatibilno to i to je vrh i i to i to je kompatibilno i tako i koje preformanse ima...

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Revizija ploce?????
rev 1.0 ne podrzava iste procesore kao rev 3.3.
a ni jedna ne podrzava Intel Core 2 Extreme QX9770 sudeci po sajtu proizvodjaca.

de leba ti sta je REvizija daj pojani ako se vec razumes u nesto daj neke detalje i daj nesto ako vec radis kao expert i kao strucna osoba daj nesto konkretno sta kako gde koje i koje ke naj najna i koje je vrh vrhova mislim u smislu BABAROGA XD

Dr Sidious

Zainteresovan član
Poruka
324
de leba ti sta je REvizija daj pojani ako se vec razumes u nesto daj neke detalje i daj nesto ako vec radis kao expert i kao strucna osoba daj nesto konkretno sta kako gde koje i koje ke naj najna i koje je vrh vrhova mislim u smislu BABAROGA XD

Pa kazi prvo sta te interesuje a ne babaroga XD i pare nisu problem.Odes lepo u neki od Computershop ova i kazes pare nisu problem i oni te olaksaju za iste i ti dobijes to sto trazis.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Evo ovako naj iskrenije ocu da imam zadni generaciju procesora koji moze da >>>PASHE-DA JE KOMPATIBILAN <<< za moju plocu >>Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Da ima bas bas dosta preformansi i da je vrh vrhova da je kvalitet al danije kvalitt smao na rec nego i na delu! d traje i da me me dosta sluzi i tako to vise za igrice ove jake i novije i iz raloga da se vise Hvalim :)

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Evo ovako naj iskrenije ocu da imam zadni generaciju procesora koji moze da >>>PASHE-DA JE KOMPATIBILAN <<< za moju plocu >>Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Da ima bas bas dosta preformansi i da je vrh vrhova da je kvalitet al danije kvalitt smao na rec nego i na delu! d traje i da me me dosta sluzi i tako to vise za igrice ove jake i novije i iz raloga da se vise Hvalim :)

Za igrice ti je potrebna dobra graficka,a za hvalenje....tu ces batice sa tvojom plocom i ostalim hardverima da se obrukas.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
E,ako si ozbiljan onda ti stvarno preporucujem Intel Celeron 420....super procesor.

Evo neka ti i ostali to isto potvrde ;)

A da li je taj tvoj >>>ntel Celeron 420....super procesor. kompatibilan sa svim komponenta koje sam naveo >>>
Intel GA 965P DQ6 LGA 775
Procesor:

Memorija:
KVR 800D2N5/1GB2800 1GB 4X1GB

I DALI MOZE DA PASUJE NA MOJU PLOCU?

HDD:
WD 5000KS 500GB.SATA 2 7200 RPM 16MB

Graficka:
GIGABYT NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 320Bita DDR3

Kuciste BIG Ciftek Ba-01B-bcl + Napajanje 750W

DVD RW Pionir Black 2x40

Monitor Samsung 920 NW 19Incha-LCD -1440x900 700:1

i da li je taj tvoj prosecor mnogo puta bolji od ovog mog >>> Procesor:
KOJI SAD TRENUTNO IMAM!

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
Ti moraš otići u manastir i odguliti jedno mjesec-2 posta na vodi da se malo pročistiš. Ako želiš da se kurčiš sa mnogo para kupi sebi Bentley, kuću na moru i jahtu. Samo se budale ***** sa računarima jer 99,99% pičaka nema pojma šta je procesor ili megaherc ili ne daj bože keš memorija. A o magistralama i memorijskim kontrolerima da ne pričam.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Ti moraš otići u manastir i odguliti jedno mjesec-2 posta na vodi da se malo pročistiš. Ako želiš da se kurčiš sa mnogo para kupi sebi Bentley, kuću na moru i jahtu. Samo se budale ***** sa računarima jer 99,99% pičaka nema pojma šta je procesor ili megaherc ili ne daj bože keš memorija. A o magistralama i memorijskim kontrolerima da ne pričam.

JA LEPO PITAM I SVE JABOLJE A PAZI SAD OVOG pona se ko daje popio svu pamet ovog sveta , kakv je ono nacin stavrno nerazume ovakve ljude ko ssi ti ako mozes pomozi na lep nacin ako ne onda nemo ni pisati ponasa se ko da je Albert Ajshtajn , boga ti...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.