Quantcast

Hitno potreban Strucan savet za procesor i plocu

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Imam ovu plocu >Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Dakle zanima me sledece: Na ovu moju plocu koju sad trenutno imam > Intel GA 965P DQ6 LGA 775 , zelim bas ,bas strucan savet od ljudi koji se bas bave kompijuterima i sklapanjem, komfiguracija i kjoji se bas extra razumeju da mi kazu sledece: Koji je Najbolji,najjaci,najkvalitetniji procesor i najbrzi , sa najboljim i najjacim preformansma za ovu moju plocu.
>>Zelim da kupim nov glanc, procesor <<

A trenutno imam ovaj procesor>>> Procesor:
Intel Pentium Core 2 Duo E6550 2X2.33 GHZ 64Bita.

Poslednja izmena:

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Dakle da dodam jos , ovo je moja trenutna konfiguracija:

Ploca:
Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Procesor:
Intel Pentium Core 2 Duo E6550 2X2.33 GHZ 64Bita

Memorija:
KVR 800D2N5/1GB2800 1GB 4X1GB

HDD:
WD 5000KS 500GB.SATA 2 7200 RPM 16MB

Graficka:
GIGABYT NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 320Bita DDR3

Kuciste BIG Ciftek Ba-01B-bcl + Napajanje 750W

DVD RW Pionir Black 2x40

Monitor Samsung 920 NW 19Incha-LCD -1440x900 700:1

ZELIM DA MI NEKO KAZE KOJI JE NAJJACI, NAJBOLJI,NAJBRZI ,NAJKVALITETNIJI PROCESOR SA EXTRA PREFORMANSAMA ,
KOJI CE DABUDE >>>KOMPATIBILAN<<< SA SVIM OVIM KOMPONENTAMA U MOM RACUNARU!!

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Intel Core 2 Extreme QX9770 bio bi "naj-naj" ali tesko ces ga naci a i veoma je skup(oko 800-900 evra).Kao Alternativu bih ti preporucio Intel Core 2 Quad Q9650,ili ako nadjes Intel Core 2 Quad Q9550s (tdp mu je 65W,tako da se lako klokuje)...

ps.
Nisam nikakav strucnjak,pa eto sacekaj malo dok ti se ne javi neki "strucnjak".

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Intel Core 2 Extreme QX9770 bio bi "naj-naj" ali tesko ces ga naci a i veoma je skup(oko 800-900 evra).Kao Alternativu bih ti preporucio Intel Core 2 Quad Q9650,ili ako nadjes Intel Core 2 Quad Q9550s (tdp mu je 65W,tako da se lako klokuje)...

ps.
Nisam nikakav strucnjak,pa eto sacekaj malo dok ti se ne javi neki "strucnjak".
Pa hvala i za ovo al ocu neke detalje sta je vrh hrhova znci nije problmem> $ < samo da procesor bude KOMPATIBILAN! SA SVIM OVOIM MOJIM KOMPNENTAMA.
Al zelim da mi neko kaze Konktetno to to ti kompatibilno to i to je vrh i i to i to je kompatibilno i tako i koje preformanse ima...

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Revizija ploce?????
rev 1.0 ne podrzava iste procesore kao rev 3.3.
a ni jedna ne podrzava Intel Core 2 Extreme QX9770 sudeci po sajtu proizvodjaca.
de leba ti sta je REvizija daj pojani ako se vec razumes u nesto daj neke detalje i daj nesto ako vec radis kao expert i kao strucna osoba daj nesto konkretno sta kako gde koje i koje ke naj najna i koje je vrh vrhova mislim u smislu BABAROGA XD

Dr Sidious

Zainteresovan član
Poruka
324
de leba ti sta je REvizija daj pojani ako se vec razumes u nesto daj neke detalje i daj nesto ako vec radis kao expert i kao strucna osoba daj nesto konkretno sta kako gde koje i koje ke naj najna i koje je vrh vrhova mislim u smislu BABAROGA XD
Pa kazi prvo sta te interesuje a ne babaroga XD i pare nisu problem.Odes lepo u neki od Computershop ova i kazes pare nisu problem i oni te olaksaju za iste i ti dobijes to sto trazis.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Evo ovako naj iskrenije ocu da imam zadni generaciju procesora koji moze da >>>PASHE-DA JE KOMPATIBILAN <<< za moju plocu >>Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Da ima bas bas dosta preformansi i da je vrh vrhova da je kvalitet al danije kvalitt smao na rec nego i na delu! d traje i da me me dosta sluzi i tako to vise za igrice ove jake i novije i iz raloga da se vise Hvalim :)

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Evo ovako naj iskrenije ocu da imam zadni generaciju procesora koji moze da >>>PASHE-DA JE KOMPATIBILAN <<< za moju plocu >>Intel GA 965P DQ6 LGA 775

Da ima bas bas dosta preformansi i da je vrh vrhova da je kvalitet al danije kvalitt smao na rec nego i na delu! d traje i da me me dosta sluzi i tako to vise za igrice ove jake i novije i iz raloga da se vise Hvalim :)
Za igrice ti je potrebna dobra graficka,a za hvalenje....tu ces batice sa tvojom plocom i ostalim hardverima da se obrukas.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
E,ako si ozbiljan onda ti stvarno preporucujem Intel Celeron 420....super procesor.

Evo neka ti i ostali to isto potvrde ;)
A da li je taj tvoj >>>ntel Celeron 420....super procesor. kompatibilan sa svim komponenta koje sam naveo >>>
Intel GA 965P DQ6 LGA 775
Procesor:

Memorija:
KVR 800D2N5/1GB2800 1GB 4X1GB

I DALI MOZE DA PASUJE NA MOJU PLOCU?

HDD:
WD 5000KS 500GB.SATA 2 7200 RPM 16MB

Graficka:
GIGABYT NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 320Bita DDR3

Kuciste BIG Ciftek Ba-01B-bcl + Napajanje 750W

DVD RW Pionir Black 2x40

Monitor Samsung 920 NW 19Incha-LCD -1440x900 700:1

i da li je taj tvoj prosecor mnogo puta bolji od ovog mog >>> Procesor:
KOJI SAD TRENUTNO IMAM!

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
Ti moraš otići u manastir i odguliti jedno mjesec-2 posta na vodi da se malo pročistiš. Ako želiš da se kurčiš sa mnogo para kupi sebi Bentley, kuću na moru i jahtu. Samo se budale ***** sa računarima jer 99,99% pičaka nema pojma šta je procesor ili megaherc ili ne daj bože keš memorija. A o magistralama i memorijskim kontrolerima da ne pričam.

steva99

Zainteresovan član
Poruka
170
Ti moraš otići u manastir i odguliti jedno mjesec-2 posta na vodi da se malo pročistiš. Ako želiš da se kurčiš sa mnogo para kupi sebi Bentley, kuću na moru i jahtu. Samo se budale ***** sa računarima jer 99,99% pičaka nema pojma šta je procesor ili megaherc ili ne daj bože keš memorija. A o magistralama i memorijskim kontrolerima da ne pričam.
JA LEPO PITAM I SVE JABOLJE A PAZI SAD OVOG pona se ko daje popio svu pamet ovog sveta , kakv je ono nacin stavrno nerazume ovakve ljude ko ssi ti ako mozes pomozi na lep nacin ako ne onda nemo ni pisati ponasa se ko da je Albert Ajshtajn , boga ti...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.