Hitno pomoc

factfinder

Zainteresovan član
Poruka
199
Imam veliki problem.

Zrdrelo me pece pri svakom gutljaju.Ne mogu niti da jedem niti da pijem. Glas mi se povremeno izgubio te ne mogu da pricam. Lekari tvrde da je rec o nekakvoh koroziji zdela koja je nastalo ispijanjem limuna i sokova sa dosta kiselina. Inace poslednjih 10-tak dana zapoceh dijetu bez ikakve hrane osim limunade. To je sada vec proslost, ali su posledice ostalo - a najvece bolesno zdrelo i gubitak glasa. Bila sam na infuzijii, tako da ce ostale kobne posledice valjda nekako da se srede.

Znali neko neki narodni lek iz knjiga? Nesto za lakse gutanje, povratak glasa i bolesno zdrelo.

sok od limuna se ne pije koncentrovan nego razblazen vodom...nista strasno, proci ce, mozda tablete pantenola pomognu... a ovo je iz knjige kako se sprema taj sok od limuna za ciscenje:

ujutru se rastvori ravna kasika soli u 1/4l vode i popije a onda se pije "sok od limuna" - 4 velika ili 6 srednjih grejpfruta, 2 velika ili 3 srednja limuna i pomorandzi da se dobije ukupno 2l soka. 1/4l se popije 1/2 sata posle solne otopine a ostalo se pije razredjeno vodom (pola voda/pola sok) na svakih pola sata...ceo dan se nista ne jede samo pise da ako ogladnite pojedete narandzu ili grejp

kod sokova je najvaznije popiti onoliko koliko mozete a da ne primoravati sebe na ispijanje

ja to nisam pila ako neko proba neka napise utiske :D

Imam veliki problem.

Zrdrelo me pece pri svakom gutljaju.Ne mogu niti da jedem niti da pijem. Glas mi se povremeno izgubio te ne mogu da pricam. Lekari tvrde da je rec o nekakvoh koroziji zdela koja je nastalo ispijanjem limuna i sokova sa dosta kiselina. Inace poslednjih 10-tak dana zapoceh dijetu bez ikakve hrane osim limunade. To je sada vec proslost, ali su posledice ostalo - a najvece bolesno zdrelo i gubitak glasa. Bila sam na infuzijii, tako da ce ostale kobne posledice valjda nekako da se srede.

Znali neko neki narodni lek iz knjiga? Nesto za lakse gutanje, povratak glasa i bolesno zdrelo.

Само престани да пијеш кисело и све ће се обновити.

Back