Hitno mi je potrebno misljenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

potpuno sama

Početnik
Poruka
5
Obozavali smo se.Polako smo se menjali i nismo se trudili da sacuvamo ljubav.Ljubav je potpuno nestala.Odlucila sam da se razvedem.jer se sve pretvara u haos.Najvece probleme trpi dete koje gleda sve nase svadje,vredjanja i ...Smatram da je bolje da ostane sa ocem jer je vezanije za njega,on ima mnogo bolje radno vreme(ja bih zbog vrtica morala da menjam posao),ako bi ostalo sa njim ne bi moralo da menja okruzenje,ni sobu,najmanje bi mu zivot bio sludjen.Dete ima 4 godine.Iako je u mnogo cemu meni bio los muz,odlican je otac.Ostvarili smo dogovor da ja mogu da vidjam dete kada god pozelimo ono ili ja.Znam da cu mnogo patiti,ali mislim da je ovo najbolje za dete.Onda su moji culi za to i napravili opstu frku.Otac moze da mu pruzi mnogo bolje i stabilnije uslove zivota od mene,zbog prirode posla(ima mnogo krace radno vreme i fiksno sto ja nemam).Ne bih imala nikakvu pomoc sa strane.Da li je to toliko neuobicajeno ili nemoralno ili...?
 
ma nije..toliko :>

otkud znam ujutro ce da ti dodju kompetentni :) samo pishi shto sazetije poruke neki ne vole te redove

a kakvo ti to radno vrmee imash

a negde valjda dete mora da bude...ako si bash neodluchna a ti bacaj novcic. shto su tvoji toliko bitni ako ti ne daju pare..koji argumenti su odluchujuci

izvini ako sam od nekoristi : (

ti bi zadrzala dete zato shto je to moralno, da bi ispala neshto u tudjim ochima ?

e jadna uplasice se josh vise
 
tja...nadam se da znaš šta se u Srbiji priča o majkama koje "ostave dete"....budi spremna na to. Nije neuobičajeno INAČE; ali ovde se podrazumeva pre svega neuračunljivost (pijana je, qrva, bla bla...).
btw. ne bi moralo da menja okruženje....ph..zašto misliš da je to posebno loša stvar za dete? Št aako ti jednog dana zameri to dete što si išla linijom manjeg otpora ?
 
u principu jeste neuobicajeno da majka ostavi dete.nije prirodno.rekla bih da deca vise pate u tom slucaju.ali desava se i to. materijalne stvari su, na zalost, bitne i bez njih se u savremenom svetu ne moze,ali nisu presudne za razvoj deteta. mnogo vaznije je njegovo saznanje da je mama otisla. to ce ga obeleziti unutra za ceo zivot.sad razmisli da li ces moci da zivis sa tim i ti i on.sta je promena posla,u odnosu na celokupnu promenu koju si odlucila da napravis? pogotovo sto imas podrsku roditelja da dete bude sa tobom.a i da nemas to je tvoje dete.znam da ne moze da se hrani i oblaci tvojom ljubavlju, ali ti si ga donela na svet.odgovorna si za njega.on je tvoja radost, tvoj ponos, tvoja kuca.ti si njegova mama, njegova neznost i podrska.njegov svet sada.
ja sam se rasplinula posmatrajuci stvari iz mog ugla. samo ti znas koji su tvoji razlozi, a to da li je nenormalno po kriterijumima drugih stvarno nije vazno.
 
Nisi ga napustila i nećeš ga napustiti, Bolje nesebično postaviti sebe u malo težu situaciju nego , radi svog uticaja u budućnosti razbijati normalne dogovore....Situacija može da se promeni....
Ja znam decu koja su po nekoliko godina živeli sa majkom , pa nekoliko sa ocem...i tako to...I nisu prelazila zato što su se posvadjala , već zato što su imala potrebu da osete i upoznaju oba roditelja, i da razviju ljubav prema oba.....

Dete nije njiva, ali traži sredstva....I ljubavi.....
Dobar otac će ga manje zatrovati nego "dobra" majka sa lošim razvodom....
 
dirnuo me, mnogo, tvoj post...
neuobicajeno ili nemoralno? sve zavisi iz kog ugla se gleda... ali... khm... licno mislim da svako treba da sledi samog sebe, svoje osecaje, misli... bez obzira sta neko drugi o tome 'mislio' i zvocao...
ti sama najbolje znas kako zaista stoje stvari i kako ti je... sama najbolje poznajes sebe, svoje dete, muza itd...
i, na kraju krajeva, uvek imas pravo da se predomislis
 
Struja:
u principu jeste neuobicajeno da majka ostavi dete.nije prirodno.rekla bih da deca vise pate u tom slucaju.ali desava se i to. materijalne stvari su, na zalost, bitne i bez njih se u savremenom svetu ne moze,ali nisu presudne za razvoj deteta. mnogo vaznije je njegovo saznanje da je mama otisla. to ce ga obeleziti unutra za ceo zivot.sad razmisli da li ces moci da zivis sa tim i ti i on.sta je promena posla,u odnosu na celokupnu promenu koju si odlucila da napravis? pogotovo sto imas podrsku roditelja da dete bude sa tobom.a i da nemas to je tvoje dete.znam da ne moze da se hrani i oblaci tvojom ljubavlju, ali ti si ga donela na svet.odgovorna si za njega.on je tvoja radost, tvoj ponos, tvoja kuca.ti si njegova mama, njegova neznost i podrska.njegov svet sada.
ja sam se rasplinula posmatrajuci stvari iz mog ugla. samo ti znas koji su tvoji razlozi, a to da li je nenormalno po kriterijumima drugih stvarno nije vazno.

ja ne bih mogla drugačije
 
Mislim da ti ipak najbolje znas kakva si i da li si u stanju da detetu pruzis sve sto mu je potrebno. Ne znam zasto bi bio problem da dete ostane kod oca i naravno da treba da te vidja kad god to pozeli i kad god ti to pozelis. Sve ce se to srediti, mozda nije lose da pitate i dete sa kim bi ono vise zelelo da bude. U svakom slucaju nece mu biti lako kako god da se zavrsi, samo je u takvim situacijama neophodan pravi pristup.
 
Ako ti sama kazes da ce detetu biti bolje sa ocem znaci da si odluku vec donela.Postigla si dogovor sa bivsim muzem o vidjanju deteta i to je to. Pusti druge sta kazu, ipak je to tvoj zivot, tj. zivot tvog deteta i znaj sta god da odlucis nece biti lako, ali sve je bolje nego da dete odrasta u svadjama, frkama, vredjanjima u napetoj situaciji, to neka ti bude uteha u teskim momentima. ;)
 
Nemam iskustvo u tom smislu da bih mogla da ti dam nekakav pametan savet.Cak mislim da u tvojoj trenutnoj situaciji nikakav savet sa strane nece pomoci..Sve moras sama..e tu sam vec kompetentna..sve sam svoje odluke u zivotu donosila sama bez obzira na ljude,okolinu i situaciju.

U tom smislu licno mislim da si veoma hrabra,pametna i racionalna..Verujem da tvoja odluka nije doneta preko noci ni tako lako..dete je u pitanju.Malo je, vidjaces ga redovno..cim se stabilizujes sve se moze promeniti pa i to da ono bude sa tobom..Zato napred,uradi ono sto je najbolje za dete i tebe prvenstveno.Samo ako si ti ok imaces mogucnosti da svom detetu pruzis sve ono sto treba..Dotle ..neka ga sa ocem..Cestitam na hrabrosti i odbacivanja svih tabua..
 
nije dete predmet pa da moze sada da ga ostavi, a jednog dana uzme. svaka promena je neverovatan sok za dete. cak i promena mesta boravka sa oba roditelja. sta je na kraju sa emocijama tog oca? sada ce da ga cuva, a jednog dana kada mama stane na noge, dace joj ga, tek tako? sta je on, produzeni boravak? prihvatiliste, obdaniste? i kako ce to dete koje ce biti sa njim kasnije prihvatiti cinjenicu da ga sada i on ostavlja? dakle, ponovo cepanje decijeg srca.
taj nemar prema deci je za svaku osudu.jer nemocno je da bira, da se izrazi, da bilo sta promeni.dakle, prepusteno je igrarijama roditelja.
 
Posto si vec spremna da ga ostavis, bolje da ga ostavis ocu. Zao mi je sto nemas stav prema majcinstvu kao Struja, ali posto vec nemas... nemoj biti licemer i preispitivati svoju odluku i traziti opravdanja kao sto su materijalna sigurnost. Tu sigurnost mozes i ti da mu pruzis vremenom... ali...

On je odgovorniji roditelj i treba da ostane sa njim.
 
E, ja sam bio pod jezvim utiskom ...pre neki dan, čitam u novinama kako postoji vrtić za decu od ponedeljka do petka. Roditelji mogu da dođu po decu tokom nedelje, a i ne moraju. Međutim, roditelji ZABORAVE da dođu u petak po dete, i onda vaspitačice iz saželjenja vode takvu decu svojoj kući, jer su deca praktično preko vikenda mali beskućnici.
A ovde je slična situacija - neko NEMA VREMENA za svoje dete, ali mnogo će da "pati".
Sjebala je tri generacije - svoje roditelje, svoj brak, a ne čini ga samo jedna stana več i taj čovek koji je dobar otac i, najvažnije- dete.. MIslim..srpski bih vam ja rekao kako se to zove u narodu, ali nema potrebe i sami znate
Nezreli i neodgovorni ljudi bi trebalo da jedu lizalice i da smrde u nekom ćošku, da ništa ne rade i time spasu čovečanstvo svojim neučestvovanjem...
 
HeBePoBaTaH_:
To je kako se menjaju uloge majke i oca u dezorjentisanoj porodici.
Nema ljubavi, pa se zbog toga napušta sopstveno dete?
Nemoralno jeste, a i spremna si da i sutradan ostaviš neko drugo dete nekom novom ocu, koje nije imalo nikakvog uticaja na to da bira roditelje.

Uzasno surovo , direktno u glavu...i tacno!

Nezamislivo (iako nemam dete) ostaviti ga i otici...bez obzira na ljubav oca, bez obzira na radno vreme....
Kako bi ti uopste zivela sa tim?
Zasto bi to dete sutra trebalo da shvati zasto te nije bilo uvece kada legne da spava...?
Struja je lepo rekla.
I nisi hrabra ako ga ostavis...
 
HeBePoBaTaH_:
E, ja sam bio pod jezvim utiskom ...pre neki dan, čitam u novinama kako postoji vrtić za decu od ponedeljka do petka. Roditelji mogu da dođu po decu tokom nedelje, a i ne moraju. Međutim, roditelji ZABORAVE da dođu u petak po dete, i onda vaspitačice iz saželjenja vode takvu decu svojoj kući, jer su deca praktično preko vikenda mali beskućnici.
.

Ne mogu da verujem!!!!!!!!!!!:shock:
 
Registrovankorisnik:
i, na kraju krajeva, uvek imas pravo da se predomislis

Da li?

Sad sam kod mame a sad kod tate kako kome bude prakticnije u kom trenutku (nove zene, muzevi, nova deca, novi stanovi, poslovi...)

Mislim da covek ne sme nikoga da osudi iako nam ovo deluje strasno, ipak ne znamo situaciju, ali predomisljanje i svaki put novi sokovi za dete to je surovo.

Dogovorite se jednom definitivno i onda ostavite dete da stekne nekakvu stabilnost. Ako se seljaka cas ovde cas tamo pomislice da ga ne vole ni mama ni tata a to je najsurovije sto detetu moze da se desi,
 
Ima jedan tezak psiho-zez u svemu tome za dete, narocito ako je decak u pitanju, jer je klincima u tom uzrastu uzasno potrebno prisustvo roditelja suprotnog pola, to ce vam objasniti Withdrawnwater, kad se pojavi. Moja cerkica je pravila probleme iako smo suprug i ja u veoma stabilnom braku, volimo se i volimo klince, ali je on uglavnom zauzet po ceo dan, tako da je pocela cudno da se ponasa, samo zato sto ga nije vidjala u dovoljnoj meri. Zato, pamet u glavu i konsultovati se sa pomenutom gospodjom koja je decji psihijatar
 
Meni se to dogodilo. Zivela sam sa tatom posle razvoda mojih roditelja. Razlozi nisu vazni, i kao sto vidite, prezivela sam. I imam mamu.
Dete nece misliti da si ga napustila ako ti budes tu, u blizini, u njegovom/njenom zivotu. Nije jedna odluka nesto sto te zacementira za ceo zivot, i nije smak sveta.
Ne slusaj previse okolinu, nisi losa majka. Ti si dobra majka jer ces uciniti ono sto je dobro za dete, a ne za svoju sujetu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top