Quantcast

HITNO HITNO POMOĆ!

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
5.328
Zasto ne bih isao kod svog druga u dozvoljeno vreme kada niko od njegovih nije zarazen? Tek posle smo saznali da su zarazeni...
Ја нисам ни код кога био од кад су прогасили ванредно стање. Зашто бих се непотребно излагао ризику, па још после да пренесм то својој кући, па онда одем код неког трећег и тамо заразим некога, итд... Јбг, пазите мало људи. Не тражи се пуно одговорности.

Ај нек ти је са срећом на тесту. Немој да паничиш беспотребно, неће бити ништа. Најгоре што може да се деси је да те склоне из куће да не заразиш још некога и да изблејиш десетак дана на Сајму.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Pre svega, vanredno stanje je uvedeno van ustavno. Da bi vanredno stanje bilo uvedeno mora do zadnjeg poslanika svi da budu prisutni u skupšinu. A znaš li koliko ih je bilo prisutno?
nisi u pravu..ne moraju..cak je i sabic rekao da su nasli naci da sprovedu po zakonu.
on licno smatra da nije moralo tako i da je trebao regularan nacin ali je i ovaj nacin ustavni.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
. Koliko je ta Korona "opasna" je da švedska nije uvela nikakve mere, a ni vanredno stanje pa je sve okej. Belorusija je samo savetodavno rekla da se drže razmaka od 1-2m . I? Jesu li hiljade umrli? Naravno da ne. Ako voliš biti kunić eksperimenta, samo izvoli.
nasao si jednu zemlju :)
a i ta jedna zemlja ima vise mrtvih nego sve ostale nordijske zemlje zajedno..cinjenica..pogledaj cifre.

a sto se tice savetodavnog..to moze u zemljama gde su ljudi disciplinovani..pa na ovoj si temi procitao recenicu..a zasto da ne idem kad sam msilio da je zdrav.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
213.836
vanredno stanje je uvedeno..vojska i policija su tu i vanredne mere su takodje uvedene koje smo duzni svi da ih postujemo
da li je uvodjenje vanrednog stanja regularno li ne ostaje da se o tome prica kada prodje ova pandemija ,i kada se ukine
sto znaci da ne treba širiti paniku i navoditi ljude na pogresne odluke, niti ih u tome podrzavati i politizovati sve

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Koliko je ta Korona "opasna" je da švedska nije uvela nikakve mere, a ni vanredno stanje pa je sve okej. Belorusija je samo savetodavno rekla da se drže razmaka od 1-2m . I? Jesu li hiljade umrli? Naravno da ne. Ako voliš biti kunić eksperimenta, samo izvoli.
naravno da jesu.. pricas napamet bez argumenata

u ovom trenutku

https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

svedska
18.664 obolelih
2.194 mrtvih

jesu hiljade mrtvih

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.069
Dobro veče.

Moj najbolji drug je pozitivan na korona virus, predhodno veče smo moj rodjeni brat i ja bili kod njega deda mu se osecao lose, i testirali su ispostavilo se da je pozitivan na virus. Nakon toga su testirali sve njegove ukucane i ispotavilo se da je moj drug pozitivan kao i njegova sestra baba i deda,a otac i mati nisu. Dao je brojeve od mene i brata kada su ga pitali sa kim je bio u kontaktu..E sad pošto sam ja dosta skeptičan po pitanju korona virusa i pratim celu situaciju i vidim da mnoge države i stručnjaci negoduju pouzdanost tog testa na koronu, ja ću sutra izraziti protest i neću hteti da se testiram. Imam li pravni osnov da odbijem, da li mogu da me kazne za to sto sam odbio? Mislim da je to osnovno ljudsko pravo pojedinca da sam odlucuje o tome da li ce biti testiran ili ne? Da li neko zna postoje li neke kazne vezane za to? Svako dobro.
мора да идеш у добровољни карантин да не заразиш друге.

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.034
Ја нисам ни код кога био од кад су прогасили ванредно стање. Зашто бих се непотребно излагао ризику, па још после да пренесм то својој кући, па онда одем код неког трећег и тамо заразим некога, итд... Јбг, пазите мало људи. Не тражи се пуно одговорности.

Ај нек ти је са срећом на тесту. Немој да паничиш беспотребно, неће бити ништа. Најгоре што може да се деси је да те склоне из куће да не заразиш још некога и да изблејиш десетак дана на Сајму.
29 dana na sajmu. Po meni je sajam suluda ideja...Dal neko ko zdravorazumno razmislja moze da donese odluku da ljude koji su zarazeni stavi u jedan prstor!? Samim tim dok su svi zajedno niko se neće izlećiti za sve dane boravka u izolaciji, jer su svi zaraženi u kontaktu..Stavljaju ih tamo i testiraju, dok čekaju rezultate testiranja opet će se zaraziti iako su "ozdravili" a rečeno mi je da nema zasebnim prostorija gde stavljaju ne izlečene i šalju ih kući, nego svako 29 dana boravi na tom mestu pa odatle odlazi kuci..Pa zar svih 29 dana nece biti svako zarazen cak i kuci kad dodje i dalje ce biti pozitivan. Koja je poenta sajma onda uopste?

Mita Komita

Poznat
Poruka
7.069
29 dana na sajmu. Po meni je sajam suluda ideja...Dal neko ko zdravorazumno razmislja moze da donese odluku da ljude koji su zarazeni stavi u jedan prstor!? Samim tim dok su svi zajedno niko se neće izlećiti za sve dane boravka u izolaciji, jer su svi zaraženi u kontaktu..Stavljaju ih tamo i testiraju, dok čekaju rezultate testiranja opet će se zaraziti iako su "ozdravili" a rečeno mi je da nema zasebnim prostorija gde stavljaju ne izlečene i šalju ih kući, nego svako 29 dana boravi na tom mestu pa odatle odlazi kuci..Pa zar svih 29 dana nece biti svako zarazen cak i kuci kad dodje i dalje ce biti pozitivan. Koja je poenta sajma onda uopste?
а како ти није чудно да си ти једини паметан а сви они стручњаци глупи?

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
123.281
Imaš pravo da odbiješ. Pogledaj ustav Republike Srbije.
http://www.ustavni.sud.rs/page/view/139-100028/ustav-republike-srbije#d2

Ne žele da budemo informisani.

Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.
Ustav je pregažen pre više od mesec dana tako da se u to ne bih uzdao. Uostalom, zašto odbiti test?

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
7.955
Pre svega, vanredno stanje je uvedeno van ustavno. Da bi vanredno stanje bilo uvedeno mora do zadnjeg poslanika svi da budu prisutni u skupšinu. A znaš li koliko ih je bilo prisutno? Nula. Pod takvim prekršajem ustava opravdava se sredstva daljeg delanja. U kojoj zemlji sveta imaš policijski čas? To smo mi izuzetak. Koliko je ta Korona "opasna" je da švedska nije uvela nikakve mere, a ni vanredno stanje pa je sve okej. Belorusija je samo savetodavno rekla da se drže razmaka od 1-2m . I? Jesu li hiljade umrli? Naravno da ne. Ako voliš biti kunić eksperimenta, samo izvoli.
Не мора. Уколико се они не могу састати о томе одлучују председник државе, председник владе и председник скупштине. Крај приче.

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
17.189
Zato sto kada prelezis virus organizam proizvede antitela koja sprecavaju da se ponovo odmah zarazis.

Ukratko mozes da odbijes i napustis izolaciju, kazna je do 3 godine zatvora.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
29 dana na sajmu. Po meni je sajam suluda ideja..
da si pratio preporuke da se ne ide na druzenja ne bi sad razmisljao o sajmu..

jednu stvar ne kapiram..uradio si stvar koja se dva meseca prica da se ne radi i sad zelis da izbegnes obaveze koje imas zbog toga.
ne mislis da ako si potkacio koronu mozes da zarazis ljude u svojoj okolini?

zofr

Domaćin
Poruka
3.137
nisi u pravu..ne moraju..cak je i sabic rekao da su nasli naci da sprovedu po zakonu.
on licno smatra da nije moralo tako i da je trebao regularan nacin ali je i ovaj nacin ustavni.
Неко рекао?

Па јасно пише у Уставу, не мора нико да каже.

Устав предвиђа ситуацију када ванедно стање мора хитно да се уведе, не чекајући да се Скупштина окупи, али исто каже, да тако уведено ванредно стање Скупштина у року од 48 часова мора да потврди или укине.

Да ли је јасно где је прекршен Устав, да ли је јасно зашто у уторак заседа Скупштина и има ову тачку дневног реда скоро два месеца од увођења ванредног стања.

Коме није јасно, да ли му је бар јасно да овако никада нећемо изградити државу.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.434
da si pratio preporuke da se ne ide na druzenja ne bi sad razmisljao o sajmu..

jednu stvar ne kapiram..uradio si stvar koja se dva meseca prica da se ne radi i sad zelis da izbegnes obaveze koje imas zbog toga.
ne mislis da ako si potkacio koronu mozes da zarazis ljude u svojoj okolini?
Dobro čovjek je bio kod druga i šta sad. Po meni je tu drug krivlji.Ako je deda bio bolestan nije ga treba zvati. Izbjegavanje testiranja treba debelo kazniti. Onda mu ovakve stvari neće padati na pamet.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Dobro čovjek je bio kod druga i šta sad. Po meni je tu drug krivlji.Ako je deda bio bolestan nije ga treba zvati. Izbjegavanje testiranja treba debelo kazniti. Onda mu ovakve stvari neće padati na pamet.
potpuno se slazem sa tobom ali on sad ne treba da postavlja pitanje da li da se testira ili ne..to mu je u neku ruku obaveza ako nista drugo, onda prema njegovima.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Неко рекао?

Устав предвиђа ситуацију када ванедно стање мора хитно да се уведе, не чекајући да се Скупштина окупи, али исто каже, да тако уведено ванредно стање Скупштина у року од 48 часова мора да потврди или укине.

Да ли је јасно где је прекршен Устав, да ли је јасно зашто у уторак заседа Скупштина и има ову тачку дневног реда скоро два месеца од увођења ванредног стања.

ja stvarno na kapiram sta zelis da kazes?
vanredno stanje su uvele..madjarska, autralija, USA, italija, potrugal, spanija, svajcarska..ovako mogu da nabrajam do sutra..u stvari pre bi mogao da nabrojis par zemalja koje nisu uvele..i sad ti postavljas pitanje ustavnosti vanrednog stanja..
daj molim te..znas sta ne kapiram..tu politicku ostrascenost u vreme nacionalne krize.

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
5.328
Неко рекао?

Ако се добро сећам није тако. У року у 48 сати или на првој наредној седници у случају да....бла бла.

zofr

Domaćin
Poruka
3.137
vanredno stanje je uvedeno..vojska i policija su tu i vanredne mere su takodje uvedene koje smo duzni svi da ih postujemo
da li je uvodjenje vanrednog stanja regularno li ne ostaje da se o tome prica kada prodje ova pandemija ,i kada se ukine
sto znaci da ne treba širiti paniku i navoditi ljude na pogresne odluke, niti ih u tome podrzavati i politizovati sve
Да ли озбиљно мислиш?

Да ли знаш колико пара је узето на казне, колико пољопривредника није изашло да обрађује земљу, а ти хоћеш да се настави овако не селективно ограничавање кретања, а онда видећемо када све прође.

И немој да шириш панику као да је ситуација бити ил не бити, може породица пољопривредника да изађе на њиву, ионако су стално у контакту, јер није исто као у граду, Шта мислиш на Пештарској висоравни да има короне, а за њих важе иста ограничења кретања, и они се крећу јер нико их и не контролише.

Мере морају бити селективне, изоловати градове - жаришта, а такође и оне где нема короне, а грађане пустити да живе нормално. Али за тако нешто треба способна власт.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Да ли знаш колико пара је узето на казне, колико пољопривредника није изашло да обрађује земљу, а ти хоћеш да се настави овако не селективно ограничавање кретања, а онда видећемо када све прође.

И немој да шириш панику као да је ситуација бити ил не бити, може породица пољопривредника да изађе на њиву, ионако су стално у контакту, јер није исто као у граду, Шта мислиш на Пештарској висоравни да има короне, а за њих важе иста ограничења кретања, и они се крећу јер нико их и не контролише.

Мере морају бити селективне, изоловати градове - жаришта, а такође и оне где нема короне, а грађане пустити да живе нормално. Али за тако нешто треба способна власт.
zasto pricas neistine?

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i...ci-na-njive-bez-obzira-na-policijski-cas.html

Poljoprivrednicima će biti dozvoljen izlazak na njive, uz starosno ograničenje do 70 godina, bez obzira na policijski čas ako su na traktoru ili drugom poljoprivrednom oruđu, jer se njive moraju obrađivati, a u jeku je setva kukuruza - naveo je ministar.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.434
Да ли озбиљно мислиш?

Inaćenjem sa državom se ne postiže ništa. Mjere treba ispoštovati i jbg.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.