Quantcast

HITNO HITNO POMOĆ!

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.034
Dobro veče.

Moj najbolji drug je pozitivan na korona virus, predhodno veče smo moj rodjeni brat i ja bili kod njega deda mu se osecao lose, i testirali su ispostavilo se da je pozitivan na virus. Nakon toga su testirali sve njegove ukucane i ispotavilo se da je moj drug pozitivan kao i njegova sestra baba i deda,a otac i mati nisu. Dao je brojeve od mene i brata kada su ga pitali sa kim je bio u kontaktu..E sad pošto sam ja dosta skeptičan po pitanju korona virusa i pratim celu situaciju i vidim da mnoge države i stručnjaci negoduju pouzdanost tog testa na koronu, ja ću sutra izraziti protest i neću hteti da se testiram. Imam li pravni osnov da odbijem, da li mogu da me kazne za to sto sam odbio? Mislim da je to osnovno ljudsko pravo pojedinca da sam odlucuje o tome da li ce biti testiran ili ne? Da li neko zna postoje li neke kazne vezane za to? Svako dobro.

Grindelwald

Aktivan član
Poruka
1.047
Imaš pravo da odbiješ. Pogledaj ustav Republike Srbije.
http://www.ustavni.sud.rs/page/view/139-100028/ustav-republike-srbije#d2

Ne žele da budemo informisani.

Члан 25.
Физички и психички интегритет је неповредив.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
213.836

Члан 25.
Нико не може бити изложен мучењу, нечовечном или понижавајућем поступању или кажњавању, нити подвргнут медицинским или научним огледима без свог слободно датог пристанка.
Zaboravljas da je ovo pandemija i da je vanredno stanje u Srbiji..i da nista od navedenog ne vazi
pri tom ne vidim razlog da se neko ne testira, ako postoji sumnja ..testom kod koga se uzme bris iz usta ..nece je operisati pobogu

Grindelwald

Aktivan član
Poruka
1.047
Zaboravljas da je ovo pandemija i da je vanredno stanje u Srbiji..i da nista od navedenog ne vazi
pri tom ne vidim razlog da se neko ne testira, ako postoji sumnja ..testom kod koga se uzme bris iz usta ..nece je operisati pobogu
Nema to veze da li je pandemija ili ne. Ustav je napisan tako da ne ističe da li se postupa drugačije tokom pandemije ili ne. Ne postoji član: ALI ako je pandemija onda to ne važi. To ne piše nigde. Drži se ustava. Pa u bolnici možeš odbiti lekove, da ti vade krv i medicinsko osoblje ne sme da uradi ništa osim da zove doktora.

Neno

Domaćin
Moderator
Poruka
4.010
Dobro veče.

E sad pošto sam ja dosta skeptičan po pitanju korona virusa i pratim celu situaciju i vidim da mnoge države i stručnjaci negoduju pouzdanost tog testa na koronu, ja ću sutra izraziti protest i neću hteti da se testiram. Imam li pravni osnov da odbijem, da li mogu da me kazne za to sto sam odbio? Mislim da je to osnovno ljudsko pravo pojedinca da sam odlucuje o tome da li ce biti testiran ili ne? Da li neko zna postoje li neke kazne vezane za to? Svako dobro.
Ne igraj se s,tim, slušaj uputstva i šta će ti reći doktori. Šta ako se ozbiljno razboliš i padneš u postelju, protest ti neće biti ni na kraju pameti.

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
17.189
Ne znam da li mozes da odbijes test ili ne, ali definitivno ces biti izolovan jer predstavljas rizik po bezbednost drugih lica.

Samim tim :
U vršenju svojih prava i ostvarivanju sloboda svako može biti podvrgnut samo onim ograničenjima koja su predviđena zakonom u cilju obezbeđenja nužnog priznanja i poštovanja prava i sloboda drugih i u cilju zadovoljenja pravičnih zahteva morala, javnog poretka i opšteg blagostanja u demokratskom društvu.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931

Члан 25.
nisi u pravu.
stoji da ne moze biti podvrgnut medicinskim ili naucnm eksperimentima a ne testovima provera.

u vreme vanrednog stanja dovoljno je da se propise obavezno testiranje za slucajeve koji imaju predispozicije.

i realno ne vidim razlog da se ne testiras..
u svakom slucaju cak i da postoji mogucnost da odbijes sleduje ti 25 dana karantina u nekoj rupi sto ti je 100x gora solucija.

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.034
Pojedince države i stručnjaci tvrde da su testovi nepouzdani, ja ne znam zašto naši stručnjaci misle da su pouzdani, no ja ne sumnjam u naše stučnjake nego sumnjam kako druge zemlje imaju stručnjake koji nisu stručni? Jedan moj drug se testirao 6x. 3 puta je bio negativan 3 puta pozitivan, navodno je sad pozitivan..
Radi se o tome ko poznaje kako psihologija i svest funkcionišu ne zeli da se izlaže informisanju. zašto? Zato što ljudi ne shvataju da ne postoji "realno stanje u organizmu" već je presudno nešto drugo - ukoliko ti veruješ i tražiš, velika je šansa da ćeš ga pronaći ali ne zato što on postoji već zato što ćeš ga stvoriti informacijom!

Grindelwald

Aktivan član
Poruka
1.047
nisi u pravu.
stoji da ne moze biti podvrgnut medicinskim ili naucnm eksperimentima a ne testovima provera.

zato je i uvedeno vanredno stanje.. po sili zakona moras da budes testiran ako procene da treba jer se smatras opasnim po narod i naciju.

i realno ne vidim razlog da se ne testiras..
u svakom slucaju cak i da postoji mogucnost da odbijes sleduje ti 25 dana karantina u nekoj rupi sto ti je 100x gora solucija.
Netačno. Medicinski eksperiment može biti i najbanalnija stvar kao merenje temperature. Ko ima pravo da vrši testiranje nad tobom ako nećeš da ti se meri temperatura? Da neko dođe i kaže, aj da merimo temperaturu.
Po kojoj sili zakona?Hajde daj mi zakonom gde to piše. A ne da mi pričaš nešto što nisi potvrdio. Ja sam dao član iz ustava. Šta mi ti daješ? Reči? I test je nepouzdan ionako.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Pojedince države i stručnjaci tvrde da su testovi nepouzdani, ja ne znam zašto naši stručnjaci misle da su pouzdani, no ja ne sumnjam u naše stučnjake nego sumnjam kako druge zemlje imaju stručnjake koji nisu stručni? Jedan moj drug se testirao 6x. 3 puta je bio negativan 3 puta pozitivan, navodno je sad pozitivan..
Radi se o tome ko poznaje kako psihologija i svest funkcionišu ne zeli da se izlaže informisanju. zašto? Zato što ljudi ne shvataju da ne postoji "realno stanje u organizmu" već je presudno nešto drugo - ukoliko ti veruješ i tražiš, velika je šansa da ćeš ga pronaći ali ne zato što on postoji već zato što ćeš ga stvoriti informacijom!
znas kako kazu..svega ovog ne bi bilo da je pera otisao u policiju.
da nisi isao u vreme kad se savetuje izbegavanje okupljanja na okupljanje ne bi bio u ovoj situaciji..idi i testiraj se zbog ljudi u tvojoj okolini..ne pametuj oko tacnosti testova.

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
5.328

Члан 25.
Ово нема везе са тиме.
Ово у сваком случају важи, небитно да ли је ванредно стање или не, али узимање узорка крви не спада у медицински експеримент или нечовечно поступање.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Netačno. Medicinski eksperiment može biti i najbanalnija stvar kao merenje temperature. Ko ima pravo da vrši testiranje nad tobom ako nećeš da ti se meri temperatura? Da neko dođe i kaže, aj da merimo temperaturu.
Po kojoj sili zakona?Hajde daj mi zakonom gde to piše. A ne da mi pričaš nešto što nisi potvrdio. Ja sam dao član iz ustava. Šta mi ti daješ? Reči? I test je nepouzdan ionako.
ako se smatras opasnim po okolinu ti moras da meris temperaturu..ako odbijes onda ides u izolaciju..prosto.

Grindelwald

Aktivan član
Poruka
1.047
Upravo tako. Test je nepouzdan.

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
5.328
Okej, daj da vidim gde to piše.
Стоји да је тест непоуздан. Ванредно стање им даје право да те ставе у карантин чак и да нећеш. Тест је само међукорак који може и не мора да постоји. Да је болест 10x смртоноснија и да још увек нема тестова нигде у свету, шта би онда било? Ништа, аутоматски би ишао у карантин.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
213.836
bris iz grla kojim se testira virus nije medicinski eksperiment i ne siri negativnost ..on ce morati da se testira ili ide na sajam u izolciju
i to je uredu , jer je on potencijalni prenosioc virusa obzirom da je bio u kontaktu sa pozitivnima i moze da ugrozi druge

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Okej, daj da vidim gde to piše.
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_stanovnistva_od_zaraznih_bolesti.html

Član 6

U slučaju opasnosti od zarazne bolesti koja nije određena u članu 5. ovog zakona a koja u većoj meri može ugroziti stanovništvo Republike Srbije, Vlada na predlog ministra nadležnog za poslove zdravlja (u daljem tekstu: ministar), može takvu bolest proglasiti zaraznom bolešću čije je sprečavanje i suzbijanje od interesa za Republiku Srbiju, kao i odrediti odgovarajuće mere, uslove, način sprovođenja, izvršioce i sredstva za sprovođenje.
i imas jos gomilu clanova koji potvrdjuju ovo sta pisem ali je i ovaj dovoljan..vlada proglasi mere i nacin sprovodjenja i to se sprovodi.

tab503

Legenda
Administrator
Poruka
55.931
Zasto ne bih isao kod svog druga u dozvoljeno vreme kada niko od njegovih nije zarazen? Tek posle smo saznali da su zarazeni...
zato se i ne ide..pricaju vec dva meseca da je period inkubacije dve nedelje i da tebi samo deluju zdravo a u sebi mogu da imaju virus..

sad mozda na svom primeru i vidis zasto su uvedene mere koje su uvedene..da su ljudi bili vise disciplinovani policijski sat nam ne bi ni trebao.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
213.836
Zasto ne bih isao kod svog druga u dozvoljeno vreme kada niko od njegovih nije zarazen? Tek posle smo saznali da su zarazeni...
A zasto si isao kod druga kada je propisano socijlano distanciranje i izbegavanje kontakta posebno u zatvorenom prostoru ?
Zato sada treba da ides na testiranje zbog sebe prvenstveno a i zbog drugih..pre svega svog brata i roditelja a i drugih sa kojima si
posle posete drugu kontaktirao

Grindelwald

Aktivan član
Poruka
1.047
vanredno ej stanje u drzavi, tako da tvoj prica da moze da odbije etstiranje ne vazi
posebvno sto nemas pravo da druge podrzis u ne testiranju jer je to licna odluka za koju
onaj ko je donese snosi posledice svoje odluke
Pre svega, vanredno stanje je uvedeno van ustavno. Da bi vanredno stanje bilo uvedeno mora do zadnjeg poslanika svi da budu prisutni u skupšinu. A znaš li koliko ih je bilo prisutno? Nula. Pod takvim prekršajem ustava opravdava se sredstva daljeg delanja. U kojoj zemlji sveta imaš policijski čas? To smo mi izuzetak. Koliko je ta Korona "opasna" je da švedska nije uvela nikakve mere, a ni vanredno stanje pa je sve okej. Belorusija je samo savetodavno rekla da se drže razmaka od 1-2m . I? Jesu li hiljade umrli? Naravno da ne. Ako voliš biti kunić eksperimenta, samo izvoli.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.