Quantcast

Hitno Hitno Hitno

dzefej

Početnik
Poruka
10
Hitno!!!

Imam veliki problem, on glasi ovako.

Imam kriptovane fajlove na racunaru,
kada kažem kriptovane,
mislim na sledeću enkripciju.
Desni klik na folder ili fajl, na „general” tabu
na „advanced” i onda „encrypt contents to secure data”.

Međutim pukao mi je komp. Te fajlove ne mogu
da prebacim na drugu particiju, a posto sam podigao
novu kopiju operativnog sistema sada ne mogu ni da ih otvorim.
Kako da resim taj problem i skinem enkripciju sa fajlova?

Unapred zahvaljujem
Pozdrav

Petica

Zainteresovan član
Poruka
165
Mozes li poblize da objasnis kako se pravi sertifikat i kako se cuva na floppy. Kako se ponovo instalira da bi se upotrebio. Pitam jer znam da napravim u cmd-u cipher /r:recovery, Enter, ukucas i potvrdis password i dobijes 2 recovery file-a. Ali ne znam sta dalje, kako ih sacuvati i nakon menjanja sifri za limited account upotrebiti da bi otvorio kriptovane fajlove

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Desni klik na eknriptovanom fajlu, Properties pa Advanced, zatim Details pa Add, onda Veiw certificate pa sa kartice Details odaberes Copy To File... dalje sledis vizard koji se pokrece na toj opciji i to je to. Na isti nacin ces ga i dodati kada reinstaliras OS. ;)

BGD-Platform

Iskusan
Poruka
6.095
Ja znam za one tri opake enkripcije, ne mogu sada da se setim, sutra cu da proverim koje su pa cu da ih predlozim ovde na topic, ako je jedna od tih mozda mozemo (zajedno) da nadjemo resenje za to... zasto da ne... we are here to help...and nothing else... :wink:

Petica

Zainteresovan član
Poruka
165
Ma nema veze sa administratorskim pravima, sve vreme sam na admin nalogu, proverila sam na vise racunara i isto je, Details mi je pasivna. Sada me zivo interesuje kako postaje aktivna. Ima fora da se napravi password reset disk ali ona vazi samo ako ti je admin promenio lozinku pa da ti mozes da udjes i promenis lozinku, ali ne znam da li bi radilo za enkriptovane nakon reinstalacije OS.

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Pazi, to kod mene radi bez problema, u pitanju je XP SP1.
Nemam pojma sta se desava kod tebe... u principu to je jedini meni poznati nacin za exportovanje tog fajla, sto ne znaci da ne postoji jos neki.

BGD-Platform

Iskusan
Poruka
6.095
Details radi bez problema isporbao sam i na sp1 i na sp2, pratim pazljivo temu, nisam hteo da upadam tek tako...

Hmmm, to bi bilo sifrirano algoritmima (to jest sacinjen je od skupa algoritma) znaci na neki grublji pristup da se pridje ne znam u kakvoj su situaciji ti kriptovani fajlovi sada, to bi bilo to... u pravu je @NIkodim za ostalo, mislim da to ne moze da se povrati osim na neki malkice grubljiji pristup, ali tu je pitanje da li ce ostati citavi podaci (na svome mestu).

A za instaliranje sertifikata, mislim da si zakasnila to si morala odmah da uradis posto si enkriptovala fajlove, sada je kasno...

Ako su ti podaci bitni, mozda probas (na kraju svega) da formatiras taj hard na kome su ti podaci, i da skines program get data back (mozda kojim slucajem napravis malu pometnju nad tim fajlovima) i da pokusas da povratis te podatke kriptovane, al opet cisto sumnjam, to je samo moje misljenje...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.