*HITNO* AMD cvrci i pisti

Ordinary Player

Iskusan
Poruka
6.040
Uzeo drugarici da ocistim komp od prasine ,izduvao mu sve,ocistio napajanje,podmazao cooler-e,promenio pastu na procesoru... (komp se pregrevao samo tako i kilo prasine sam izvukao iz njega)

I sada kada cpu radi nesto on pisti i cvrci.

Nisam ga palio pre ciscenja ali sam ubedjen da se ovo nije culo ranije,nije napajanje,nije graficka,nisu zavojnice na ploci posto ih nema ,ili su mozda zalivene u kockici pa se fizicki ne vide,zvuk dopire bas iz procesora i nemoguce ga je ne primetiti.

Ima neke veze sa opterecenjem,posto kada ga opteretim 100% ne cuje se i kada nista ne radi,a kada seta gore dole tada se javlja zvuk,ili prostim pritiskanjem F5 (refresh)

U pitanju je amd phenom 8650 triple core,ne pregreva se ,radi na 30c

Cool&Quiet nista ne menja stvar


Nista pametno nisam nasao na netu o ovome,mene stvarno nervira ovaj zvuk a i ispasce da sam nesto sj**** a nisam,koji mu je moj :dash:

e,da ,nije klokovano nista.2.3Ghz je
 
Poslednja izmena:
Da se nije pregrevao zbog neke neispravnosti na ploči, nađi neki drugi podržani AMD, pa probaj da li će biti zvukova ?

U svakom slučaju, zbog takvih stvari nikad ne treba raditi te stvari, zbog ne znam kakvog prijateljstva, osim ako nisi serviser, koji to i naplati, jer možeš ispasti kriv i pored najbolje namere, a da nisi uopšte kriv...
 
PIPKAJ MALO KULER OD CPU-a.....I OKOLNE KOMPONENTE....NE MOŽ DA TE UDARI STRUJA..:)..MOŽDA NAĐEŠ MESTO KOJE PROIZVODI VIBRACIJE I TAJ ZVUK.....

AKO NE....NAPRAVI UZANU TUBU OD KARTONA...METNI NA UVO ...I LOCIRAJ MESTO ...NAJAČEG ZVUKA.....:)
 
Uzeo drugarici da ocistim komp od prasine ,izduvao mu sve,ocistio napajanje,podmazao cooler-e,promenio pastu na procesoru... (komp se pregrevao samo tako i kilo prasine sam izvukao iz njega)

I sada kada cpu radi nesto on pisti i cvrci.

Nisam ga palio pre ciscenja ali sam ubedjen da se ovo nije culo ranije,nije napajanje,nije graficka,nisu zavojnice na ploci posto ih nema ,ili su mozda zalivene u kockici pa se fizicki ne vide,zvuk dopire bas iz procesora i nemoguce ga je ne primetiti.

Ima neke veze sa opterecenjem,posto kada ga opteretim 100% ne cuje se i kada nista ne radi,a kada seta gore dole tada se javlja zvuk,ili prostim pritiskanjem F5 (refresh)

U pitanju je amd phenom 8650 triple core,ne pregreva se ,radi na 30c

Cool&Quiet nista ne menja stvar


Nista pametno nisam nasao na netu o ovome,mene stvarno nervira ovaj zvuk a i ispasce da sam nesto sj**** a nisam,koji mu je moj :dash:

e,da ,nije klokovano nista.2.3Ghz je

Pokušaj zaustaviti kuler od procesora prstom, možda češe neku žicu/alumijumsko rebro/zaostalu prašinu/smoki/čips/kokice/ljusku od kikirikija....
 
Uzeo drugarici da ocistim komp od prasine ,izduvao mu sve,ocistio napajanje,podmazao cooler-e,promenio pastu na procesoru... (komp se pregrevao samo tako i kilo prasine sam izvukao iz njega)

I sada kada cpu radi nesto on pisti i cvrci.
Nisam ga palio pre ciscenja ali sam ubedjen da se ovo nije culo ranije,nije napajanje,nije graficka,nisu zavojnice na ploci posto ih nema ,ili su mozda zalivene u kockici pa se fizicki ne vide,zvuk dopire bas iz procesora i nemoguce ga je ne primetiti.

Ima neke veze sa opterecenjem,posto kada ga opteretim 100% ne cuje se i kada nista ne radi,a kada seta gore dole tada se javlja zvuk,ili prostim pritiskanjem F5 (refresh)

U pitanju je amd phenom 8650 triple core,ne pregreva se ,radi na 30c

Cool&Quiet nista ne menja stvar


Nista pametno nisam nasao na netu o ovome,mene stvarno nervira ovaj zvuk a i ispasce da sam nesto sj**** a nisam,koji mu je moj :dash:

e,da ,nije klokovano nista.2.3Ghz je
Ja bih skinuo taj hladnjak i opet promenio pastu , možda ti je ostao neki vazdušni džep između cpu-a i hladnjaka koji može da proizvede ovakav zvuk.
 
Ovaj Fox kol'ko vidim sheba celom komsiluku kompjuktore. hhhh :)
Сумњам.Ради за џ и троши своје време и живце.Једног дана ће да схвати да се то ради за паре,што пре то боље.Онима који хоће да раде и слушају треба дати савет,осталима урадити и наплатити.
 
misoni ti kao da zivis u mojoj glavi :) ,teska sam ja budala,svima za dz al veruj mi i dobar kes bih odbio za ovakve bolesti koje me snadju,umesto da bacim format,instal,par programcica pazi sta ja radim
ciscenje prasine,kompresor pa stapici za usi,napajanje i ventilatore,podmazivanje coolera,menjanje paste,ciscenje lasera rezaca,backup podataka,low level format,deljenje particija,instalacija windowsa,antivirusa,update drajvera(najnoviji),20ak programa ,,update windowsa,skeniranje na viruse,defragmentaciju,podesavanje playera i ostalih programa,rocketdock..............................................

i sad ti meni reci koliko bi ovo naplatio,a da ti ne pricam kako sam 2 dana mucio muku sa virusima,400 fajlova zarazeno,avast,malwarebytes,hitman,superspyware,cesljao sam sa svim sto sam stigao,i na kraju ustanovim da je virus one fajlove koje sam backupovao sve rename-ovao u shortcut-ove koji kao ne postoje kada ih otvaram,a prostor zauzet na disku,tu je nero izvukao stvar on sve vidi kako treba,a zatim sam imao i nevidljive foldere koje nikako nisam mogao da nateram da se pojave ,to je bilo delo kombinacije virusa i antivirusa koji ih je cistio,sva sreca ima pametnih ljudi na forumima pa se preko google sve nadje


sto se tice teme mislim da sam otkrio razlog cvrcanja,struja negde probija i to je malo pomutilo razum maticnoj i kalemima,danas me je tako opalila da sam se stresao,elektrizira nesto i to sa ugasenim napajanjem na dugme,u levoj sam drzao kabl od zvucnika a desnoj ubadao kabl od monitora u graf,jack od zvucnika mi je izgleda dosao kao uzemljenje al struja je potekla verovatno preko kontakta graficke tj sa napajanja ma kuciste,pa na plocicu i konektor grafe pa kad sam ubadao monitor i mene po prstima

mislio sam da je do zvucnika,ili monitora ali jok,ovako kuciste sam ispipavao sve ok,al na tom spoju drma
sve u svemu ne iznenadjuje me koliko puta struja nestaje i dolazi,cudo je da bilo sta od elektronike i radi
 
Neću ništa da ti pričam,kad osetiš na svojoj koži koliko su ljudi nezahvalni,kako misle da muljaš ko zna šta,kako potcenjuju tvoje znanje i rad i misle da mogu da te iskorišćavaju,prestaćeš da radiš za dž i početi da naplaćuješ.Pre svega zato što taj tvoj rad mora da se plati.
 

Back
Top