Quantcast

Hitna pomoć

Kakva je služba Hitne pomoći?

• Dobri su

glasova: 1 50,0%
  • Nije loše, ali moglo bi bolje

glasova: 1 50,0%
  • Loši su

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    2

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
133.570
Naleteh juče na komšinicu koja se upravo vratila iz bolnice. Pozlilo joj je pre nekoliko dana. Zvala je službu hitne pomoći i oni joj samo rekoše da uzme lekove koje je inače već uzela i nisu hteli da dođu. Da li ona nije njima dobro objasnila ili je nisu dobro razumeli, ali očajna žena je zvala taksi i reče mi je da je vozač učinio sve što je mogao prekršivši milion propisa i stigao je u bolnicu u poslednjem času. Mislim, lepo od gosn' taksiste što se potrudio, ali prevoz hitnih bolesnika objektivno nije njegov posao. Uglavnom, žena je spašena, ali ostao je mučan utisak. Posle se setih kako su mene vozali pre pola godine kad mi je drugar koji me je vozio imao udes, udario je pešaka. Lakša povreda, ali ja sam žurio i odmah uzeh taksi. On mi je pri odlasku rekao da mu se telefon ispraznio i da zovem hitnu. Zvao sam iz taksija i oni mi rekoše da ne mogu doći ako ja koji to javljam nisam na licu mesta, što više nisam bio. Onda sam zvao policiju pa su valjda oni posle zvali.
Nisam mislio da kritikujem tu službu, znam da im je teško, pogotovo sad u ovo koronsko doba, ali neke njihove procedure su nama običnim ljudima komplikovane i nerazumljive, tako da sam se u njih moram da priznam malo razočarao.
Šta mislite o toj službi, koliko ste zadovoljni?

Lorelajn

Iskusan
Poruka
6.573
Nerado se secam bilo kog trenutka vezanog za njih, no moja iskustva nisu dobra.
Kada cuju da je recimo bolesnik IV stadijum kancera, nece ni da ti dodju. Ti ne znas sta ces sa njim i bolova koje prozivljava, grci se i tako to.
Jad i beda i uvek cu biti kivna na njih.
Nekada mi se cini da je nestala sva ljudskost u njima.
Znam i za druge slicne slucajeve i iskustva.
Verovatno u nekim saobracajkama ili sta znam bolje, brze reaguju ali sa takvim nemam iskustva i ne zelim da ih imam :)

proka

Legenda
Moderator
Poruka
52.644
dobro su organizovani, imaju dobru tehniku, vozila, reanimobile itd
ne znam da li znate, napravili su i poseban pozivni broj za stradalnike od moždanog udara, gde je upravo vreme ontervencije od najvećeg značaja
jer ako se interveniše unutar dva sata, mislim i na operaciju, onda nema apsolutno nikakvih posledica

broj je

941

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
13.699
Naleteh juče na komšinicu koja se upravo vratila iz bolnice. Pozlilo joj je pre nekoliko dana. Zvala je službu hitne pomoći i oni joj samo rekoše da uzme lekove koje je inače već uzela i nisu hteli da dođu. Da li ona nije njima dobro objasnila ili je nisu dobro razumeli, ali očajna žena je zvala taksi i reče mi je da je vozač učinio sve što je mogao prekršivši milion propisa i stigao je u bolnicu u poslednjem času. Mislim, lepo od gosn' taksiste što se potrudio, ali prevoz hitnih bolesnika objektivno nije njegov posao. Uglavnom, žena je spašena, ali ostao je mučan utisak. Posle se setih kako su mene vozali pre pola godine kad mi je drugar koji me je vozio imao udes, udario je pešaka. Lakša povreda, ali ja sam žurio i odmah uzeh taksi. On mi je pri odlasku rekao da mu se telefon ispraznio i da zovem hitnu. Zvao sam iz taksija i oni mi rekoše da ne mogu doći ako ja koji to javljam nisam na licu mesta, što više nisam bio. Onda sam zvao policiju pa su valjda oni posle zvali.
Nisam mislio da kritikujem tu službu, znam da im je teško, pogotovo sad u ovo koronsko doba, ali neke njihove procedure su nama običnim ljudima komplikovane i nerazumljive, tako da sam se u njih moram da priznam malo razočarao.
Šta mislite o toj službi, koliko ste zadovoljni?
Ćuti molim te! Koje koronsko doba? Što ih ne treba kritikovati? Isto je i ovde kod mene. Toliko su bezobrazni i neodgovorni da mene stvarno čudi da se neko nije setio kao jedan moj sugrađanin koji je upao u opštinu sa kalašom i kanticom benzina i krenuo da postrojava.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.