HIT FOTOGRAFIJE SRPSKOG DIPLOMATE Nesvakidašnja odluka ambasadora Srbije u Angoli izazvala je buru na internetu i PODELILA JAVNOST

Poruka
21.098
Kada je pre desetak dana preuzeo dužnost, novi ambasador Srbije u Angoli Miloš Perišić nije ni slutio da će njegovo postavljenje izazvati toliku pažnju javnosti i postati pravi hit na društvenim mrežama.


Razlog za to su fotografije sa prijema kod predsednika Angole koje su ubrzo osvanule na Tviteru i pokrenule lavinu komentara.

Gq2k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURNN01EQV8vNmNiYjZkNjVhOWJjMzJjNDBmYmNmODNmNGQ0MTljYmMuanBnkZMCzQKAAIEAAQ
FOTO: CIPRA / TWITTER

Naime, Perišić je na prijem povodom predaje akreditivnog pisma predsedniku Žoau Gonsalvešu Lourensu došao obućen u narodu nošnju, sa šajkačom, opancima na nogama i maskom na licu.

Nesvakidašnji način odevanja za diplomatske prijeme "zapao je za oko" tviteraša, koji su pokrenuli veliki broj rasprava na ovu temu.



Korisnici su podeljeni, dok ga jedni kritikuju ističući da tako nešto nikako nije primereno za jednog diplomatu i nekoga ko predstavlja Srbiju u svetu, veliki broj korisnika društvenih mreža je mišljenja da je upravo tradicionalni način odevanja, u narodnu nošnju, pravi način da se predstavi zemlja iz koje dolazi.


Takođe, među afričkim diplomatama uobičajeno je da promovišu svoju tradiciju i narodne nošnje pri zvaničnim posetama drugim zemljama, pa je moguće da je naš abasador na isti način želeo da predstavi i Srbiju.


Srpski diplomata svoji izborom odevne kombinacije izazvao je veliku pažnju, kako domaće, tako i međunarodne javnosti, i da sada svi znaju ko je naš ambasador u ovoj afričkoj državi.


Pre dužnosti u Angoli Perišić je bio otpravnik poslova Ambasade Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a pre toga je obavljao službu u Bagdadu.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...nja-odluka-ambasadora-srbije-u-angoli/5sx4vms

Vučić postavlja budale, cirkusante i neznalice na ambasadorska mesta.
 
hah drugi mogu da idu u čergama, šatrama, obučeni kao neonke
al bitno da se pojedinci stide svoje nošnje jer je taj lik sad seljak, a mi smo eto najbogatija savremena civilizacija koju on treba da predstavlja
Pa nismo svi "gedže" ima Sremaca,Bačvana,Nišlija,Vranjanaca...da ne zalazim daleko sad sa ovima iz raznih Bosni i Lika....to "moja" nošnja je širok pojam :lol:

Šalu na stranu nije van protokola ali je mogao neki bolji da ne kažem svečaniji primerak jeleka i gunja da nađe ako je baš hteo. Inače sam pristalica držanja nekih normi. Ovo je uobičajeno za afrička i ina plemena, srpske diplomate bi ipak trebalo da se malo ozbiljnije postave u skladu sa podnebljem gde pripadaju i usvoje takve norme. Ali dobro...ne sumnjam da će cirkusantima ovde biti milo oko srca.
 
Pa nismo svi gedže ima Sremaca,Bačvana,Nišlija,Vranjanaca...da ne zalazim daleko sad sa ovima iz raznih Bosni i Lika....to "moja" nošnja je širok pojam :lol:

Šalu na stranu nije van protokola ali je mogao neki bolji da ne kažem svečaniji primerak jeleka i gunja da nađe ako je baš hteo. Inače sam pristalica držanja nekih normi. Ovo je uobičajeno za afrička i ina plemena, srpske diplomate bi ipak trebalo da se malo ozbiljnije postave u skladu sa podnebljem gde pripadaju i usvoje takve norme. Ali dobro...ne sumnjam da će cirkusantima ovde biti milo oko srca.
vlaska_nosnja.jpg

Ja da su mene poslali za ambasadora...
@Reefer ne znam šta bi ti obuko sem roze gaċe?
Oklen si ono beše, mislim tvoji, ti si rodjeni Beogradjanin iz seljačku familiju?
 
Je l' punoletan gospodin ?

Molim lepo, svako odgovara za svoje postupke.

Inače, ne osuđujem i drugi se pojavljuju umotani u svoja
nacionalna obeležja, nošnje, ovo može da prođe i kao originalnost.

Smešno bi bilo da se obukao u tuđe kao
Maja Gojković onomad,
ne smešno no skaradno.
 
Шта је грађанијо прорадио стид? :hahaha:
Gradjanija ti se razume u modu ko Marica u Stojka

Nisu primetili da u "Sulejman Veličanstveni" hanume nosaju francuske aljine ali iz tri veka kasnije...
A i Suljo nosao bradicu, popularnu Sulejmanku...e jedino tad bilo zabranjeno da princovi nose bradu na dvoru
Inaĉe, gradjanija ti se razume...
Izašli iz ĉuĉavaca i štala a brinu o mirisima po gradu
 
Poslednja izmena:
Šumadijsku takoreċi...
Ima i drugih nošnji niśta manje lepših...
Ta zamislite samo da su nekog Laloša poslali? Pa taj bi vuko i kobasice sasobom...

Šta fali kobajama ? :ljuta:

To bi još bilo najoriginalnije, em nacionalno em ukusno,
polomili bi se oko njega,
bio bi najprvi na toj žurci :deda:
 
Je l' punoletan gospodin ?

Molim lepo, svako odgovara za svoje postupke.

Inače, ne osuđujem i drugi se pojavljuju umotani u svoja
nacionalna obeležja, nošnje, ovo može da prođe i kao originalnost.

Smešno bi bilo da se obukao u tuđe kao
Maja Gojković onomad,
ne smešno no skaradno.
bunjevacka%20nosnja.jpg

Sledeċi put da proba Bunjevačku ne bi joj stajalo...
 

Back
Top