Histerija mačke

slavka69

Veoma poznat
Poruka
11.608
Imam mace staro 4 meseca. Jednom mesecno mu se desi da pocne nekontrolisano da jurca po kuci (kao bez glave, kao ludo), ne gleda gde udara, sansi nema da je smirim. Inace jeste zivhna ali ovo nije klasicno i normalno trcanje. Mrda joj se dlaka na ledjima, prave neke cudne face, prednjim šapama se zakaci za tepih i vuce guzu. nakon toga ima proliv..
Veterinar do koga sam to veče uspela da dodjem mi je telefonom rekao da je to tzv. histeria mačke, jako redak poremećaj kome su skolone mačke koje imaju belu boju na sebi (moja je sivo-bela), i da je ili uspavam ili izbacim????????
Drugi veterinar mi je rekao da su najverovatnije gliste i da je mace mentalno zdravo.
Nemam pojma kome da verujem i sta da radim. Ne drzi mi se u kuci macka koja ce mozda za par meseci da me izujeda ili ko zna sta, a nema sansi da je jadnu izbacim niti da je taman posla uspavam.
da li je neko cuo za tu "histeriju", da li ima neki veterinar ovde koji bi mogao da mi kaze nesto vise o tome?
Hvala.......

Vezi je i u Lazu.:hahaha:
Salim se ,imam i ja macku,ali nije imala takvo nesto.
Prvi put cujem za to,mada i moja macka nekada protrci po kuci ko luda,ali to se desava ako joj dajem malo slatko da jede.

stojke2009

Zainteresovan član
Poruka
138
,,Macija histerija,macije ludilo "povezano sa belim delovima na krznu,eutanazija jer ce macka da skroz odlepi i ozbiljno povredi nekog...
Sacuvaj Boze!
Ne mogu da poverujem da zaista postoji takav debil od veterinara!!!!

mačorčić CULE :)

Zainteresovan član
Poruka
162
Neka neka ova tema što češće bude u vrhu najčitanijih tema, da se vidi koja bizarnost i panika mogu uslediti iz nedovoljog informisanja o ponašanju kućnih ljubimaca koje treba negovati:heart:.
Histerija mačke ne postoji ukoliko mačka nije zlostavljana/maltretirana.
Gliste muče životinjice i manifestuju se trljanjem guze o tepih, trčanjem ili bežanjem kada dodje vreme da se kaki itd.
Pre nego što donesete presudu o svom ljubimcu, pokušajte da proverite zašto se ponaša ovako ili onako, životinje su živa, ne plišana bića.
:dontunderstand:
Ova vlasnica je dobro postupila, ko zna koliko ima onih koji u ovakvoj situaciji pobegnu iz neznanja od odgovornosti...

tasicka

Zainteresovan član
Poruka
308
Za sve zainteresovane, maca je odlično, živa, zdrava i vesela. Dragi dr Neša iz Vet centra koji je pregledao ubrzo posle ludog veterinara je konstatovao da maca ima problem sa crevima - ne toliko sa glistama jer se isčistila, da jednostavno ima previše osetljiva creva i da obratimo pažnju na ishranu, da pratimo šta joj smeta, šta ne...ispostavilo se da njoj jedino prijaju granulice i pileća džiga :) Svaki "napad" koji je imala je jednostavno normalno kod životinja koje kada im nešto nanosi tegobu samo beže od mesta gde im se to dešava...
A histerija mačke, postoji, naravno, i ne zna se šta je prouzrokuje. Veoma je opasna za ljude koji su u blizini mačke koja ima napad. Takve mace se po hitnom postupku uspavaju.

mačorčić CULE :)

Zainteresovan član
Poruka
162
Za sve zainteresovane, maca je odlično, živa, zdrava i vesela. Dragi dr Neša iz Vet centra koji je pregledao ubrzo posle ludog veterinara je konstatovao da maca ima problem sa crevima - ne toliko sa glistama jer se isčistila, da jednostavno ima previše osetljiva creva i da obratimo pažnju na ishranu, da pratimo šta joj smeta, šta ne...ispostavilo se da njoj jedino prijaju granulice i pileća džiga :) Svaki "napad" koji je imala je jednostavno normalno kod životinja koje kada im nešto nanosi tegobu samo beže od mesta gde im se to dešava...
A histerija mačke, postoji, naravno, i ne zna se šta je prouzrokuje. Veoma je opasna za ljude koji su u blizini mačke koja ima napad. Takve mace se po hitnom postupku uspavaju.

Ko zna koliko su onda histerični ljudi opasni po mace:per::roll::eek::sad2::cool:???

stojke2009

Zainteresovan član
Poruka
138
Da,da,postoji ,,histerija macke" (molim i jedan validni veterinarski link,pod tim podrazumevam skripte sa zvanicnih svetskih veterinarski fakulteta koje opisuju ovaj poremecaj,njegovu ucestalost i ,,opasnost" po ljude).
Takodje postoje i vukodlaci koji jedu decu,vampiri koji piju krv po grobljima,zatim crne macke donose nesrecu i obavezno da se ide tri koraka unazad ako predje put jer je i to opasno po zivot(kao sto i macke sa belinama mogu biti histericne i opasne po zivot).Zatim macija dlaka izaziva sigurno smrt jer uraste u pluca,i ugusi coveka.
Kod macaka postoji tzv ,,predatorska agresivnost" koja je normalna narocito kod malih i mladih macaka(manifestuje se tako sto macka ,,lovi" ljudske ruke ili noge,sunja se i sprema za zamisljeni napad,itd...) i postoje poremecaji ponasanja(tipa opsesivno lizanje,nervoza,agresivnost,depresija,bezvoljnost...ali ,,smrtonosno opasna histerija" izvini,ali postoji isto kao i vukodlaci :hahaha:)

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Samo mi nije jasno kako to da niko od nas nikad nije video mačku sa tim... :think: poremećajem? :roll: Kod mačaka je čak i besnilo, ako ga dobiju, a to se retko dešava, tzv. tiho, bez onih uobičajenih simptoma koje ima pas, eventualno fotofobija, hidrofobija i pojačana salivacija.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.