Quantcast

HIPERTENZIJA-visok pritisak

Incognito

Iskusan
Poruka
6.515
I moja pokojna baba imala to (i ovo nije u ironicnom smislu... zena umrla u 89-oj godini) od svoje 26... I tad joj doktor rekao da ne jede slano, masno, alkohol, pusenje i sl...

Jedino meso koje je od tad jela je bila piletina i riba, i to u malim kolicinama, a nije stavljala ni trunku soli u nicemu sto je jela... Pocela da pije lekove tek od 60-te kad joj je pritisak vec bio 240/140...

Generalno, koliko ja znam, ako je to nasledno ili vec uslo u 'tezi' stadijum, nikad neces vratiti svoj normalni pritisak, ali ces moci da sasvim lepo zivis i sa malo povisenim, ako opasno pazis na ishranu, i generalno vodis sto je vise moguce zdraviji zivot...

Poz.

dr

Poznat
Poruka
9.737
Mrzim kad moram ovako da pocnem odgovor ali ajde,izvini ali jesi li bilo do svog lekara?Nisam sad rekla nikakvu mudrost ali u tvojim godinam nije problem visok pritisak nego sta se krije iza njega.Postoje oboljenja koja se manifestuju visokim pritiskom.Zato treba da se javis svom lekaru i da se urade izvesna ispitivanja.Ne uvode se antihipertenzivni lekovi mladjim osobama tek tako,vec nakon serije kardioloskih,endokrinoloskih...ispitivanja.A pritisak se da izregulisati i dijetom koju ces opet dobiti od svog lekara.Od mesa samo piletina i curetina ali barena,bez kozice,nikako pohovano,przeno ili peceno,riba.Nikako svinjsko meso.Puno povrca u svezem obliku.Izbegavati vece kolicine hleba jer on povecava masnocu u krvi a to moze prouzrokovati povisen pritisak.Eto toliko.
Pozdrav!