Hipergamija i ljubav

Kako bilo ko dozivljava ljubav? Pa razlicito...primera je onoliko koliko ljudi....meni je najdraza podela po ekonomskim klasama ljudi....to je onako, bas, zapadnjački (gde i nastaju podele, pogotovo te naučne...)
Kao, ajd sad da ove ljude gurnemo u tu i tu klasu i damo im karakteristike....a istina je, da ljubav ne poznaje granice klasa, vec da je definisana ličnim osećanjem ispunjenosti....

Kako bilo ko dozivljava ljubav? Pa razlicito...primera je onoliko koliko ljudi....meni je najdraza podela po ekonomskim klasama ljudi....to je onako, bas, zapadnjački (gde i nastaju podele, pogotovo te naučne...)
Kao, ajd sad da ove ljude gurnemo u tu i tu klasu i damo im karakteristike....a istina je, da ljubav ne poznaje granice klasa, vec da je definisana ličnim osećanjem ispunjenosti....
U prevodu:
Pu ameuika
we betr
evrithing floverz

to su nekada za njih resavali "provodadzije"
kad sagledaju obe familije daju svoj sud da li ce da traje brak dok je sveta i veka :D
mislim da sma negde citao da nisu voljnni da daju pozitivan komentar
ukoliko je postojalo neko vece raslojavanje familija.

cim smo sami uzeli stvar u svoje ruke napravili smo picvajz :lol:

Ma jok nego dobro zvuci "kao u dobra stara vremena"
novo doba nova pravila
da nije tako i ti i ja bi sada nosili odela
i ne bi smeli da se sisamo kao "robijasi"
i jahali bi konje vrane.

Te sto srecu traze u materijalnom a ne u emocijama partnera
zalim na vise nivoa.
Pare ne kupuju osmeh i ispunjeno srce

Ma dobro to je fino. Doduse ja mislim da bih bio dzelat. Lukrativan posao a i mozes da se ogrebes za sado mazo seanse.
Nego, kako po tebi ti ljudi dozivljavaju ljubav? Dakle probaj iz njihove persoektivr, sta vec.

Ne trudim se vise da razumem ljude i njihov porive.
Pretvorio sam se u osecaj.
Ako funkcionisemo funkcionisemo i ok
ako sa nekim imam pogresan osecaj
cao-zdravo i nema smaranja.
Ne trpim sebe da smaram a kamoli drugima da dozvolim.

Ако баш неког занима моје мишљење (написаћу свеједно 😆) у том питању је проблематичан термин љубав.

Љубав захтева фокусираност на објекат љубави да би се уопште догодила.
Љубав је свеобухватна, интелектуално, ментално чак и физички мораш да познајеш предмет љубави.

И сам префикс хипер никако не иде уз љубав. Да, може се волети више особа али то је просто изузетак и емотивно исцрпљујуће стање.

Дакле, било шта што је хипер је прекобројно,површно и не добацује до љубави.

Ако баш неког занима моје мишљење (написаћу свеједно 😆) у том питању је проблематичан термин љубав.

Љубав захтева фокусираност на објекат љубави да би се уопште догодила.
Љубав је свеобухватна, интелектуално, ментално чак и физички мораш да познајеш предмет љубави.

И сам префикс хипер никако не иде уз љубав. Да, може се волети више особа али то је просто изузетак и емотивно исцрпљујуће стање.

Дакле, било шта што је хипер је прекобројно,површно и не добацује до љубави.
Jel i ti ne znas sta znaci hipergamija?

Back