Hiljade hodočasnika prisustvuju paljenju svete vatre

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
110423044.jpg

Foto: AP

Jerusalem
Hiljade hodočasnika prisustvuju paljenju svete vatre

Nekoliko hiljada pravoslavnih hrišćana, danas, uoči velikog praznika vaskrsenja Hristovog, prisustvuje paljenju svetog ognja ispred Crkve svetog groba u Jerusalemu, saopćila je izraelska policija.


Vjernici iz svih dijelova svijeta okupili su se da bi prisustvovali veličanstvenom događaju kada patrijarh Jerusalemski iz crkve iznosi svijeću zapaljenu svetim ognjem kojom pali svijeće hodočasnika.

Portparol policije Shmulik Ben Rubi je rekao da je, radi sigurnosti, oko crkve raspoređeno oko hiljadu policajaca i vatrogasaca.

Crkva svetog groba u Jerusalemu podignuta je na mjestu na kome je Isus Hrist sahranjen, a kasnije i vaskrsnuo.

(FENA)
 
110423044.jpg

Foto: AP

Jerusalem
Hiljade hodočasnika prisustvuju paljenju svete vatre

Nekoliko hiljada pravoslavnih hrišćana, danas, uoči velikog praznika vaskrsenja Hristovog, prisustvuje paljenju svetog ognja ispred Crkve svetog groba u Jerusalemu, saopćila je izraelska policija.


Vjernici iz svih dijelova svijeta okupili su se da bi prisustvovali veličanstvenom događaju kada patrijarh Jerusalemski iz crkve iznosi svijeću zapaljenu svetim ognjem kojom pali svijeće hodočasnika.

Portparol policije Shmulik Ben Rubi je rekao da je, radi sigurnosti, oko crkve raspoređeno oko hiljadu policajaca i vatrogasaca.

Crkva svetog groba u Jerusalemu podignuta je na mjestu na kome je Isus Hrist sahranjen, a kasnije i vaskrsnuo.

(FENA)

Хвала Минго - и Теби пуно здравља и среће у животу и да живимо у миру и међусобном разумевању разлика.
 

У принципу не треба честитати хришћанима, јер ако им честиташ на политеизму,
то је горе него честитати некоме на пијењу алкохола или честитати некоме на убиству.

Алаху та'ала каже:

Inna llaha laa yaghfiru an yushraka bi. Wa yaghfiru ma duna dhalika liman yashaa.
што значи
Алах никада неће опростити политеизам, а све остало хоће.

Из тога јасно произилази да је политеизам гори од свега, и зато не треба упућивати честитке и разгледнице поводом њега
 
110423044.jpg

Foto: AP

Jerusalem
Hiljade hodočasnika prisustvuju paljenju svete vatre

Nekoliko hiljada pravoslavnih hrišćana, danas, uoči velikog praznika vaskrsenja Hristovog, prisustvuje paljenju svetog ognja ispred Crkve svetog groba u Jerusalemu, saopćila je izraelska policija.


Vjernici iz svih dijelova svijeta okupili su se da bi prisustvovali veličanstvenom događaju kada patrijarh Jerusalemski iz crkve iznosi svijeću zapaljenu svetim ognjem kojom pali svijeće hodočasnika.

Portparol policije Shmulik Ben Rubi je rekao da je, radi sigurnosti, oko crkve raspoređeno oko hiljadu policajaca i vatrogasaca.

Crkva svetog groba u Jerusalemu podignuta je na mjestu na kome je Isus Hrist sahranjen, a kasnije i vaskrsnuo.

(FENA)

Ако већ почињеш неку тему,погледај у енциклопедијама или икаквим књигама о чему се ради.Не пали се света ватра,већ "благодатни огањ",а веруј да има разлике у термину и значењу.
 

У принципу не треба честитати хришћанима, јер ако им честиташ на политеизму,
то је горе него честитати некоме на пијењу алкохола или честитати некоме на убиству.

Алаху та'ала каже:

Inna llaha laa yaghfiru an yushraka bi. Wa yaghfiru ma duna dhalika liman yashaa.
што значи
Алах никада неће опростити политеизам, а све остало хоће.

Из тога јасно произилази да је политеизам гори од свега, и зато не треба упућивати честитке и разгледнице поводом њега

...C,c,c...crni Mingić ! Šta ono beše kaže Allah'ov zakon :....ko izmeni ili zanemari...goreće paklenim mukama -ZAUVEK !.... Mingić , pečen si !! :)
 

У принципу не треба честитати хришћанима, јер ако им честиташ на политеизму,
то је горе него честитати некоме на пијењу алкохола или честитати некоме на убиству.

Алаху та'ала каже:

Inna llaha laa yaghfiru an yushraka bi. Wa yaghfiru ma duna dhalika liman yashaa.
што значи
Алах никада неће опростити политеизам, а све остало хоће.

Из тога јасно произилази да је политеизам гори од свега, и зато не треба упућивати честитке и разгледнице поводом њега

ko ti drma kavez? :sad2:
 
Ja sam cestitato Krscanima praznik jer oni vjeruju na svoj nacin i time nisam priznao Krscansko vjerovanje nego sam pozeliop Krscanima da se lijepo provedu na svojoj velikoj slavi.Inace mi muslimani vjerujemo da Isus nije razapaet nego da je podignut na Nebesima.Ipak pri cestitanju ne treba imati u vidu za razlike koje imamo nego trebamo imati paznju za duhovni znacaj jedne religije i njihovih pripadnika za sutrasnji dan i to je ono sto sam cestitato Krscanima a ne priznao nesto u cemu se Islam ne slaze.
 
Ja sam cestitato Krscanima praznik jer oni vjeruju na svoj nacin i time nisam priznao Krscansko vjerovanje nego sam pozeliop Krscanima da se lijepo provedu na svojoj velikoj slavi.Inace mi muslimani vjerujemo da Isus nije razapaet nego da je podignut na Nebesima.Ipak pri cestitanju ne treba imati u vidu za razlike koje imamo nego trebamo imati paznju za duhovni znacaj jedne religije i njihovih pripadnika za sutrasnji dan i to je ono sto sam cestitato Krscanima a ne priznao nesto u cemu se Islam ne slaze.

...:) Jel to sad koristiš onaj deo u Šariji koji :...dozvoljava muslimanu obmanjivanje, laganje i dovođenje u zabludu ne-muslimana , ako je to u korist Islama.....
 
Back
Top